Güzel Görünmek | Tesettür Abiye Modasının Gizemli Çekiciliği

Tesettür Abiye Modasının Gizemli Çekiciliği: Gündelik giyim başta olmak üzere kapalı tasarımların vazgeçilmez kıyafetleri arasında olan tesettür abiye elbise türleri, moda ve tasarım gelişiminin etkisiyle beraber güzel görünmek kavramını abiye kıyafetlerin modasının çekiciliği ile buluşturdu.

Güzel Görünmek Tesettür Abiye Modasının Gizemli Çekiciliği

Gazetelerde, dergilerde, sosyal medya platformlarında ve farklı mecralarda görmeye alışkın olduğunuzun dışında konseptlerde sunulan tesettür abiyeler, gündelik yaşamda da kullanışlı alternatifler olarak karşınıza çıkabilir. Boy, kilo, tarz, yaş, göz, saç ve beden rengine göre kapalı kıyafet seçimi yapmak hakkında bilinmesi gereken önemli detaylar ortaya çıkıyor. Türbanlı makyaj modelleri kıyafetlerle beraber tüm şıklığı ve sadeliği ortaya çıkarır, yapılacak tesettürlü kombin modeli yaşantınızda ön plana çıkmanız konusunda tamamlayıcı özgüven hissini verir. 

Tesettür giyimde şık olmak
Tesettür giyimde şık olmak

Her geçen gün yeni kreasyonları çıkan abiye elbiseler herkese hitap eder, şıklığın ve zarafetin göstergesi olarak ortaya çıkar. Ufak dokunuşlar yaparak hayatınızdaki ihtişamı bir adım daha öne çıkarmak isteyebilirsiniz ve bunun en başında oje trendleri gelir. Ojeler ve tırnaklar arasındaki bağın sonucunda ortaya çıkan tamamlayıcı dokunuş yaratıcılığınızın kazandırdığı göze hitap şeklidir. Başörtü modası ve türban trendleri 2020 yılının Ocak ve Şubat ayından sonra daha da talep görmeye başladı. Ayakkabıların, alt ve üst kıyafetlerin, saçların, gözlerin rengine göre yapılacak oje renk seçimi hakkında hedeflenen netice görselliktir. Geçtiğimiz 2019 yılında en çok satılan tesettür abiye modelleri koyu ve göz alıcı tonlar olarak karşımıza çıktı, fakat 2020’nin Şubat ayını bitirirken kış ayı koleksiyonlarında açık renkler ön plana çıkarıldı. Kapalı giyim modasının popüler ürünlerini almak ve satmak için kullanılacak onlarca platform ve uygulama var. Bir çok ürün satışa sunulduğu ilk günden tükenmekte ve biten ürünlerin başında tesettür moda tarzına uygun abiye kıyafetler olduğu görülür. 

Tesettür giyim çanta tercihi
Tesettür giyim çanta tercihi

Tesettür abiye modellerinin tamamlayıcı aksesuarları nelerdir?

Güzellik göreceli kavramdır cümlesi değişkenlik gösterebilir ve karşıya verilen izlenimde elbiselerin baştan ayağa kadar önemi fazla. Tesettür abiye modellerinin tamamlayıcı aksesuarları nelerdir diyeceğinizde ilk olarak akıllara gelen takılar ve sonrasında gözlük olmalı. Fakat şıklığın tamamlayıcılığını makyaj ve oje üstlenir, makyajın yüz tipine uygun yapılması oldukça önemli. Özgüveni yükselten ve başarıyı getiren mükemmellik tesettür abiyeler sayesinde hanımefendilerin vazgeçilmezi haline geldi, yapılacak ufak dokunuşlar aksesuarların tamamlayıcılığını gözler önüne serer. Kış aylarının sonu olan Mart ilk bahar başlangıcını müjdeler ve mevsimlere kapalı abiye kıyafet seçimi yaparken açık tonların 2020 trendleri arasında olduğunu unutmayın.

Tesettür giyimde tamamlayıcı aksesuarlar
Tesettür giyimde tamamlayıcı aksesuarlar

Nedir bu tamamlayıcılar;

 

  • Çanta,
  • Ayakkabı,
  • Kemer,
  • Takı (kolye, bilezik, künye, yüzük, gerdanlık, piercing, hızma, küpe, halka, toka, zincir, madalyon)
  • Gözlük,
  • Saat,
  • Makyaj,
Tesettür giyim aksesuarları
Tesettür giyim aksesuarları

ve diğer detaylar tamamlayıcı olarak karşımıza çıkar. Kış kreasyonları yerini 2020 ilkbahar – yaz kreasyonu tasarımlarını ortaya çıkarmaya itti, erkek ve bayan modası belirgin ihtişamını tüm dünyaya empoze etmeyi başardı. Mevsimine göre ayakkabı seçimi yaparken tesettür abiye rengi baz alınır, ambiyansı yakalayarak kombini ortaya çıkarmaya yönelik detaylar göz önünde bulundurulur ve aksesuarlar ile tamamlanan kapalı kombin hoşunuza gidecek. 

Yüze uygun başörtüsü tercihi yapmak için dikkat edilmesi gereken noktalar; gözler, dudaklar, burun ve çene yapısıdır. Göz çevresiyle beraber kaşların stiline göre başörtüsü renk seçimi ve desen tercihi yaparken kış mevsiminden ilkbahara geçiş arasındaki renkler kullanıma uygun. Takı tasarımcıları ürettikleri şahane takılar sayesinde gözün görebileceğini şekillendirmeye devam ediyor ve kapalı kıyafetler hakkında bilinmeyen gizemin çekiciliği tamamen şıklıktan ibaret…

İlkbahar tesettür giyim önerileri
İlkbahar tesettür giyim önerileri

Tesettüre uygun aksesuar seçimi ve makyaj yapmak

Başörtülü bayanlara özel makyaj yapma teknikleri, aksesuar seçimi bilgileri ve abiye modası hakkında bütün detayları gözler önüne serdik. Beklentisini yüksek tutan, kendine güveni olan, güçlü ve spesifik hanımefendiler sergiledikleri duruşa önem verir. Buna bağlı olarak makyaj malzemelerinin kaliteli, aksesuarların tamamlayıcı seçime uygun ve tercih edilirse gözlüğün kış aylarında unutulmaması gerektiğine göre renkle seçilmiş olması gerekir. İnternet üzerindeki platformlar; YouTube, Twitter, Facebook, İnstagram, Pinterest, Tumblr ve diğerlerinde yayınlanan popüler kapalı bayan modası ürünleri ilk günlerinden alıcılarıyla buluşur. Modayla haşır neşir olmayı sevenlerin fenomen alışveriş sitelerinden ürün aldıkları ortada ve sunulan fırsatları değerlendirmemek üzücü olur. Tesettür abiye modası uyumlu aksesuarlar almak ve makyaj malzemeleri sipariş etmek sunulan güzel imkanlar arasında.

Tesettür Giyim
Tesettür Giyim

Klasiğin dışına çıkmanın gerektirdiği öz güvene sahip ve değişime ihtiyacı olan bayanlara özel abiye modası 2020 yılında ön planda göründü. Tesettür kıyafetleri ve aynı zamanda gece zarafetini ortaya çıkaran abiyeleri Türkiye’den ve diğer ülkelerden satın almak mümkün. Göz rengine ve tipine göre makyaj yaparken abartılı dokunuşlardan kaçınmak gerekir, önemi olan sadeliği ve bir o kadarda güzelliği gözler önüne sermektir. Buna istinaden alışveriş yaparken gündelik hayatta ve diğer günlerde sevdiğiniz renkleri baz almaktan kaçınmayın. Güzel görünmek hakkında bilinmesi gereken her şey ve tüm detaylar hayatınızda sizinle olacak bilgiler anlamına gelir, tesettür moda abiye tasarım ürünleri tahmin edilenden fazla şıklığı sunmaya odaklı. 7den 70e tüm yaş gruplarına uygun kapalı kıyafet modası ve abiyeler ilkbahar mevsiminin gelişine göre hazırlandı. 

Kış tesettür giyim önerileri
Kış tesettür giyim önerileri

Bu yılın tesettür abiyeleri moda haftasında sergilendi, birbirinden farklı mankenin ve tasarımcının eserleri herkes tarafından büyük beğeni topladı. 2019 – 2020 senesinin geçişi döneminde kapalı giyim hizmetine karşı artan talebe yönelik oluşumlar arttı ve tesettürlü tarzı benimseyen bayanlar için özel kreasyonlar üretildi. Şubat ayının sonuna gelirken TV kanallarında dahi yayınlanan moda programları üzerinde birçok kişinin türbanlı tasarımlara sahip olduğu gözler önünden kaçmadı, iç giyimden topuklu ayakkabılara ve dış aksesuardan makyaj malzemesi seçimine kadar tesettür abiye modası elbise modelleri ile sektöre hakimiyetini belli etti. Sevgililer günü, doğum günleri, özel günler, bayramlar, yeni yıl kutlamaları, nişan, düğün, söz, kız isteme, mezuniyet balosu, diploma tebriği ve farklı koşullar hediye almak için müsait zamanlardır. Eşi, anneyi, babayı, çocukları, arkadaşları, dostları, tanıdıkları ve ihtiyacı olanları mutlu etmek için modaya uygun hediye seçimi önemli, kapalı giyimde ön plana çıkan abiyeler tercihleriniz arasına girmeli. Tesettürlülere özel aksesuar seçimleri öneriler ve tavsiyeler sayesinde güncel tutulur, aynı zamanda makyaj ürünleri tercihleri renklerin büyüsünü ortaya çıkarmaya yönelik dokunuşlardır.

 

Yorum yapın