Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli? 2023

Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?: Kadınlar kilosu ne olursa olsun her zaman her yaşta güzel ve bakımlı görünebilirler. Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli? Kilosu fazla olan kadınların lacivert, siyah, kahverengi gibi koyu renklere yönelmesi önerilmektedir. Çünkü koyu renkler kiloyu gizler. Bununla birlikte, kilolu kadınlar açık renkler de giyinebilirler. Fakat açık renk giyiminde aynı rengin farklı tonlarını kullanabilirler. Böylelikle aynı rengin farklı tonlarıyla vücudunda bölünmeyen bir çizgi yaratılmış olur ve vücudun daha uzun ve ince görünmesini sağlarlar.

Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu kadınlar giyinirken desen seçimi konusu oldukça önemli olmaktadır. Kilolu kadınların kıyafetlerinde dikey çizgileri tercih etmeleri gerekmektedir. Yatay çizgiler olduğundan daha fazla geniş ve kilolu gösterir. Bununla birlikte iri desenler değil küçük renkli desenler tercih edilmelidir. Kilo üst bölgede ise desensiz bluzlar, düz renkler tercih edilir. Eğer kilo alt bölgede daha fazlaysa ve kalça bölgesi geniş görünüyorsa koyu renk pantolonlar, koyu renk etekler giyilerek üzeri de bluzlar, baskılı canlı tişörtlerle kombin edilebilir. Bununla birlikte, kilolu kadınlar geniş paçalı pantolon tercih edebilirler. Çok bol ya da çok dar değil hafif bol kıyafetleri tercih etmeleri gerekir. Bununla birlikte, kilolu kadınların oversize giymemeleri gerekir.

Şişman kadınlar koyu gri elbise modelleri
Şişman kadınlar koyu gri elbise modelleri

Göbekli Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

Kilo alıp verme sürecinde en çok yağlanma göbek kısmında olmaktadır. Bu da kadınları görüntü olarak oldukça rahatsız eder. Göbekli kadınlar nasıl giyinmelidir? Göbeği olan kadınlar asimetrik üstleri tercih edebilir ve kolye ile tamamlayabilirler. Göbekli olan kadınlar göbeğin üzerine sıkı giysiler giymemelidir. Rahat asimetrik kıyafetler tercih edilebilir. Üste giyilen bluzun kapatıcı özelliği olmasına dikkat edilmelidir. Uzun ceket, uzun hırka ya da pançolarla dikey çizgiler oluşturabilirler.

Göbekli olan kadınların kemer gibi aksesuar kullanmamaları önerilmektedir. Göbekli olan kadınlar hafif geniş elbiseler ya da desenli elbiseler giyebilirler. Eğer etek giyecekse üst seçimi dar olmayan hafif bol bluz seçebilirler. Eteğin üzerine giyilecek parçanın çok sıkı olmamasına özen göstermeleri gerekir. Üst kıyafet seçimi yaparken asimetrik dikey çizgili üst kesim seçebilirler. Çok abartılı, cepli, hareketsiz ve kalın gösterecek elbiselerden uzak durmak gerekmektedir. Düz pantolonlar, elastik ve esnek pantolonlar giyebilirler.

Mavi elastik polyamid büyük beden elbise modelleri
Mavi elastik polyamid büyük beden elbise modelleri

Hangi Renkler Zayıf Gösterir?

Kıyafet seçerken renkler oldukça önemlidir. Hangi renkler zayıf gösterir? Kişiyi soğuk renkler zayıf göstermekte sıcak renkler ise kilolu göstermektedir. Soğuk renkler mor, yeşil ve mavidir. Sıcak renkler ise kırmızı, turuncu ve sarı renklerden oluşmaktadır. Kıyafet seçimini yaparken buna dikkat etmek gerekmektedir.

Kilolu ve Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu ve tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli? Kilolu bayanlar kıyafet seçerken kabarık ve kalın kumaşlardan kaçınmalıdırlar. Kilolu ve tesettürlü bayanlar kıyafet seçerken daha hafif kumaşları tercih etmelidirler. Şifon, krep, ipek gibi kumaşları seçebilirler. Ayrıca kıyafetleri tamamlayacak doğru aksesuar seçimi de önemlidir.

RESİM GALERİSİ

TESETTÜR RESİM GALERİSİ

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Bir bayanın bakımlı ve güzel görünebilmesi için illa zayıf olmasına gerek yoktur. Siz de büyük beden kıyafetlerde seçim yaparken zorlanıyorsanız birkaç püf nokta ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Peki kilolu kadınlar nasıl elbise giymeli? Büyük beden bayanlar için 6 moda tavsiyesini sizler için sunuyoruz.

Beden ölçülerinize en uygun olan sütyeni tercih edin.

Büyük beden reyonunda bulunan kıyafetlerin üzerinize tam olarak uyum sağlaması için atılması gereken en önemli adım sütyen tercihidir. Eskimiş, kötü veya göğüslerinizi tam olarak desteklemeyen sütyenler giydiğiniz kıyafetlerin üzerinizde yanlış durmasına sebep olabilir. Kendi ölçünüze en uygun olan tercihi yaparak vücudunuzun üst kısmını yukarı doğru kaldırabilir ve bu sayede belinizin daha ince bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde vücudunuzu kum saati şekline getirebilirsiniz.

Kıyafet seçimlerinizde her zaman dengeli olmalısınız.

Vücut ölçüleriniz ne olursa olsun kıyafet seçimi yaparken ilk amacınız kum saati görünümüne sahip olmak ve fazlalıkları biraz da olsa kapatmak olsun. Öncelikle vücudunuzu tamamen tanımalı ve ölçülerinize hakim olmalısınız. Bu şekilde sizin için en doğru kıyafet tercihini yapabilir ve daha doğru kararlar verebilirsiniz. Örnek olarak kalın bacaklara ve geniş kalçalara sahipseniz bol bir etek ile bu fazlalıkları kapatabilir, dar kesim ölçülere sahip bir üst giyerek dikkati bu noktalarda toplayabilirsiniz.

Satın aldığınız kıyafetlerin dikişlerini mutlaka kontrol edin.

Bir kıyafette bulunan dikişler ve kalıp sizi olduğunuzdan daha güzel bir görünüme sokabilir. Bu yüzden aldığınız her kıyafetin dikişlerine mutlaka dikkat etmelisiniz. Sağlam dikişlere sahip kıyafetler diğerlerinden biraz daha pahalı olsalar da bu farkı çoğu zaman hak etmektedirler. Giyeceğiniz kıyafetlerin özensiz ve sarkık olmamasına özenle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Var olan kusurlarınızı kesinlikle takıntı haline getirmemelisiniz.

Her insanın vücudunda sevmediği ya da nefret ettiği bölgeler olabilir. Bu noktaları takıntı haline getirmek yerine büyük beden kıyafet seçimi yaparken kusurlarınızı örterek, güzel bulduğunuz yerleri öne çıkarabilirsiniz. Giyim tarzınızda bu noktalara dikkat ederek hem kendinize olan güveni yükseltebilir hem de kusur olarak gördüğünüz noktalardan dikkatleri uzaklaştırabilirsiniz.

kilolu kadinlar nasil giyinmeli
Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Yorum yapın