Tulum Kombin Önerileri

Kıyafetler kişilerin karakterini yansıtır. Bu nedenle giydiği kıyafetlerin kendini yansıttığını bilenler için düzgün kıyafetler seçmek çok önemlidir. Kişiler bu kıyafetleri giydiğinde tarzıyla diğerlerinden ayrılmayı ve kendi zevkini konuşturmayı isterler. En önemli ve şık duracak kıyafetlerden biri de tulumlardır. Bu nedenle tulum kombin önerileri kişiler için oldukça önemlidir. Kişiler tulumlarla yaptıkları kombinleri giydiğinde hem çevreleri tarafından beğenilirler hem de tarzlarını yansıtabilirler. 

Pek çok farklı kıyafetlerle birlikte giyilebilen tulum kombin önerileri kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazen kişiler tulumun içine bir gömlek giymekte ve bu şekilde bir kombin ortaya çıkarmaktadır. Bazen de pantolon şeklinde olan kombinlerin içine sade uzun kollular giyilmektedir. Lakin hava sıcak olduğu zaman kişiler uzun kollu kıyafetleri çok tercih etmemekte ve tulumların altına kısa kollu giyecekleri giymektedir. 

Tulum kombinlerinin üstüne giyilecekler genelde bu şekilde olurken tulumların altına giyilebilecek ayakkabıların nasıl olabileceği de düşünülmektedir. Eğer ki kış ayında bulunuluyorsa kişiler tulumların altına genelde kısa çizme veya bot giymektedir. Ancak eğer ki mevsim yazsa genelde tulum altı için spor ayakkabı tercih edilirken bazı kişiler de havanın sıcaklığına göre sandalet, parmak arası terlik gibi açık ve hava alan ayakkabıları tercih eder.  

Tulum Kombinleri Nasıl Yapılmalı 

Tulum kombinleri çok farklı şekillerde yapılabilmektedir. Kombinlerin nasıl yapılacağı biraz da tulumun kendisine göre değişmektedir. Mesela çok süslü ve ağır bir tulum ise onun altına birbirini dengelemesi için daha sade kıyafetler giyilebilir. Mesela ağır bir tulumun altına sade bir kısa kollu, gömlek giyilebilir. Yine altlarına giyecekleri ayakkabının da olabildiğince sade olması iyi olabilir. Çünkü bu durumda hareketli bir kombin parçası dengelenmiş olacaktır.

Çiçek desenli kot tulum modelleri
Çiçek desenli kot tulum modelleri

Ancak giyilen parça fazla gösterişli değilse bu durumda iyi bir tulum kombini yapmak için tulumun altına giyilecek olan parçanın biraz hareketli olması iyi olabilir. Mesela kolları fırfırlı olan bir kısa kollu veya gömlek tercih edilebilir. Ayrıca tulumların altına giyilebilecek ayakkabı da daha gösterişli olabilir. Örnek verilirse topuklu ayakkabılar olabilir. 

Bazı tulumlar ise uzun kolludur. Bu durumda tulumların altına herhangi bir şey giyilemez. Ancak genelde düğünlerde veya daha şık yerlerde tercih edilen bu uzun kıyafetlerde iyi bir tulum kombini yapılabilmesi için tulumu taşıyabilecek şık görünümlü bir topuklu ayakkabı giyilmelidir. 

Tulum Kombin Çeşitleri 

Çok sayıda farklı tulum kombin çeşitleri bulunmaktadır. Kişiler kendilerine hangi modeli en çok yakıştırıyorsa onu giyerler. 

Tulum kombinleri tulumun modeline göre de şekil almaktadır. Mesela tulumun askılı veya sıfır kollu olması ya da uzun kollu olması yapılabilecek kombinleri belirlemektedir.

Çizgi desenli tulum kombinleri
Çizgi desenli tulum kombinleri

Mesela tulum uzun kolluysa onun altına giyilebilecek topuklu ayakkabının iyi olması ve tulumu taşıması son derece önemlidir. Ancak tulumun sıfır kollu veya askılı olması da onun altına giyilebilecek bir parçayı gerektirir. Bu durumda giyilecek olan parçanın şık mı sade mi olacağı tulumun modeline göre değişiklik gösterecek bir durumdur.  

Tulum Kombini Yapılırken Neye Dikkat Edilir 

Tulum kombinlerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tulumun modelidir. Eğer ki tulumun modeli sadeyse yapılacaklar farklı, tulumun modeli hareketliyse yapılacaklar farklı olur. Sade bir tulumda altına giyilebilecek kıyafet hareketli olabilirken şık bir tulumda altına giyilmesi gereken parçalar daha sade olmalıdır. Ayrıca düğün gibi yerlerde giyilecek tulumların altına şık bir ayakkabı seçilmelidir. Tulum sıfır kollu bile olsa altına bir şey giyilip giyilmeyeceği onun spor modelli mi yoksa şık mı olduğuna göre değişir. 

Yazlık dar kot tulum kombin
Yazlık dar kot tulum kombin

Bunların dışında tulum kombinlerken dikkat edilecek diğer bir nokta da tulumun rengidir. Zira tulumun rengi çeşit çeşitse ve altına bir şey giyilecekse mutlaka tek renk tercih edilmelidir. Ancak tulumun rengi düz olarak herhangi bir renk ise bu durumda kişinin altına giyebileceği parça ayakkabısına göre değişebilir. 

Tesettür Tulum Kombinleri 

Tulum tesettürlü hanımlar tarafından da sıklıkla tercih edilen bir parçadır. Ancak tabi ki tesettürlü hanımların herhangi bir kıyafet için en önemli kriteri o kıyafetin dar ve açık olmamasıdır. Bu durumdan anlaşıldığı üzere tesettürlü hanımların tercih ettiği tulumlar diğer kesimlerden daha farklıdır. 

Hardal tesettür tulum modelleri
Hardal tesettür tulum modelleri

Tesettürlü hanımların tercih edebileceği tulumlar ya sıfır kollu ya da uzun kollu olmalıdır. Eğer ki tulumlar sıfır kolluysa tesettürlü hanımlar bunların altına uzun kollu bir kıyafet giymek zorundadırlar. Uzun kollunun türü ise tulumun modeline bağlıdır. Şayet ki tulum hareketliyse sade, sadeyse daha hareketli bir parça tercih edilebilir. Ancak tesettürlü hanımlar zaten uzun kollu tulumlar alırsa altına herhangi bir şey giymelerine gerek kalmaz. Bu durumda kişiler sadece uygun bir ayakkabı tercih ederler. 

Kot Tulum Kombinleri 

Gençler arasında en çok tercih edilen tulumlardan birisi de spor olan kot tulumlardır. Kot tulumlar çok rahat olduğu için özellikle gençler arasında sıklıkla tercih edilir. Üstelik günümüzde artan geniş kıyafet yelpazesi nedeniyle kotlar artık sadece mavi renkte değildir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen diğer kot renkleri siyah, beyaz ve gridir. Oldukça fazla giyilen bu renkler aynı zamanda kot tulumlarında da tercih edilir. 

Yırtık delik kot tulum modelleri
Yırtık delik kot tulum modelleri

Genellikle sıfır kollu olan kot tulumların altına başka bir parçanın giyilmesi gerekir. Kot tulumlar da spor olduğu için bunların altına sade ve düz renkte bazı kısa kollular giyilebilir. Üstelik bunların altına giyilebilecek spor ayakkabılar da oldukça şık bir görünüm oluşturabilir. 

 Spor Tulum Kombinleri 

Rahat olmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği kıyafetler spor kıyafetlerdir. Bu nedenle bu kişiler tulum almak istediklerinde spor tulum kombini bu kişiler tarafından daha çok tercih edilir.  

Spor tulumlar denilince akla ilk olarak kot olan modeller gelse de kumaş olduğu halde spor görünümlü olan modeller de bulunur. Genelde tulumlara spor modelini veren detaylar ise cepler ve düğmelerdir. Bu durumda bu detayların olması o tulumun spor bir model olduğunu gösterir.  

Siyah spor tulum modelleri
Siyah spor tulum modelleri

Spor tulumlar genel olarak sıfır kolludur. Böyle modellerde sıfır kollu tulumların altına giyilebilecek bir parça gereklidir. Bu parça da genelde spor tulum modellerine yakışacak cinsten bir kısa kollu veya gömlek olabilir. Spor tulumların altına da yine bu kıyafetler tarafından güzel taşınabilecek olan spor ayakkabılar tercih edilir. Hatta özellikle ya siyah ya da beyaz spor ayakkabı tercih edilir ki her renge ve modele uyum sağlanabilsin. 

Siyah Tulum Kombinleri 

Siyah renk herkesin günlük hayatında tercih ettiği bir renktir. Kimisi pantolonda, kimisi kısa kollu da kimisi de şalda tercih etmektedir siyah rengi. Bunun nedenleri arasında siyah rengin her şeye uyumlu olmasından kaynaklanır. 

Siyah benekli tulum modelleri
Siyah benekli tulum modelleri

Herkesin sıklıkla tercih ettiği siyah tulum kombinleri her modele uygundur. İster spor ister şık bir model olsun her modele yakışacak siyah renk kişileri zayıf da gösterdiği için özellikle bayanlar tarafından da çok sık tercih edilir. Siyah bir tulumun altına siyah düz bir parça veya yine koyu renklerde bir kısa kollu tercih edilebilir. Bunun dışında kısa kollular yerine uygun bir gömlek de giyilebilir.

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın