2023 TrençKot Modelleri ( Kadın- Erkek )

Trençkot modelleri havaların biraz serilemeye başlaması ile hemen herkes tarafından kullanmaya başlanmaktadır. 2023 trençkot modelleri serinleyen havalarda sadece sizi ısıtmayacak, girdiğiniz her yerde tüm bakışların size çevrilmesine neden olacaktır.  

2023 trenç kotlarda her sezon olduğu gibi öne çıkan renkler, bej, haki, siyah ve lacivertler olmasına rağmen aslında oldukça geniş bir renk skalası bulunmaktadır. Ama en çok tercih edilen ve modeli hakkıyla gösteren renk hiç şüphesiz bej rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Sokaklarda oldukça fazla gördüğümüz trençler her yaş gurubu ve vücut tipine uygun bir parçadır. Kesinlikle her kadının gardırobunda olması gereken trenç kotlar sayesinde küçük numaralar ile şıklığı hemen yakalayabilirsiniz.  

Trenç kotları tasarımlarında rahatlık her zaman ön planda tutulmaktadır. 2023 trençkot modelleri de yine belden bağlamalı ve düğmeli modeller ile dikkatleri çekmeyi başarmaktadır. Ünlü markaların en çok satan ürünlerinden olan trenç kotlar her mevsim geçişinde mağaza vitrinlerinde boy göstermektedir.  

Trenç kotları farklı giyim tercihleri olan kadınlarda rahatlıkla kullanabilmektedir. Özellikle tesettürlü olan hanımlarda yine şıklıklarını tamamlamak adına 2023 trençkot modelleri içerisinde seçim yapabilirler. Çünkü trenç kotların boyları ve kesimleri tesettür için oldukça uygun bir seçenek olmaktadır. Uygun parçalar ile kombinlediği zaman gayet rahatlığın ve şıklığın buluşması oldukça kolay bir şekilde sağlanmaktadır.  

Trenç kotlar 2023 yılında hemen hemen her kombin için kullanılacaktır. Çünkü 2023 yılında moda şıklık, rahatlık, salaşlık kim nasıl giyinmek isterse giyebileceği tasarımlar ile ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle trenç kotlar kombinlerinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır.  

Eğer star parçanız trenç kotunuz olsun isterseniz iç giyiminizi sade ve uygun bir renk seçerek bunu başarabilirsiniz. Tamamlayıcı olsun isterseniz de desenli veya tek renk olan modellerden birini tercih edebilirsiniz.  

TrençKot Nedir? 

Trenç kotun genel tanımı içinde astarı bulunan, özel su geçirmez kumaşlardan tasarlanmış olan yağmurluk veya pardösüdür.  

Aslında trençkot hikâyesi oldukça farklı olan dış giyim ürünlerinden birdir. Mevsim geçişlerinde herkesin favorisi olan Trençkot nedir? Şimdilerde sokakları sallayan kombinlerin en sık tercih edilen parçası olan trençkot ilk olarak 1914 yılında üretilmiştir.  

  1. Dünya savaşı sırasında İngiliz askerlerin kullanması için bu dış giyim ürünü özel olarak ThomasBurberrytarafından tasarlandı. İlk tasarlanan trenç kotlar yağmur geçirmeyen özel kumaşlardan tasarlanmıştır. Askerleri soğuk havalara ve yağmura karşı koruma görevini başarı ile tamamlayan trençler daha sonra yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.  

Trenç kotların klasik tasarımlarında çift düğmeli klape, yağmur geçirmez kumaş, omuzlarda apoletler, belde bağlanan tokalı kemeri, yırtmaç, sırtında yağmur kapağı ile vitrinlerde yer almaktadır. Trenç kot nedir sorusuna verilecek bir diğer cevap ise tasarımın her bir parçasının özel bir anlamı ve kullanımı olan İngiliz ordusu için üretilmiş mükemmel dış giyim ürünleridir de denebilir.

Tesettür TrençKot Modelleri 

Tesettür giyim tercih eden kadınlar için trenç kotlar zaten olmazsa olmazlardandır. Tesettür trençkot modelleri yine uygun uzunlukları, rahatlıkları ve her kombine uygun olan tasarımları ile dikkat çekmektedir. Tesettür kombinler için özel olarak kumaş seçenekleri tasarımlarda yer almaktadır.

2020 Tesettür trençkot modelleri
2021 Tesettür trençkot modelleri

 Tesettürlü kadınların elbiseler, etekler, pantolonlar ile rahatlıkla kullanacağı trenç kotlarda renk skalası oldukça geniş hem de özellikle tesettür için baskılı desenli ürünler sıklıkla ünlü markalarca tercih edilmektedir. Tesettür trenç kot modelleri ünlü markların vitrinlerinde boy gösterirken desenli kumaşların özel tasarımlarda yer aldığını hemen fark edeceksiniz.  

Tesettür trenç kotlarda farklı boy seçenekleri bulunuyor. Maxi boy ve normal boy olan trençlerden boy ve fiziğinize en uygun seçimleri yapabilir ve ne kadar zarif olduğunuzu gözler önüne serebilirsiniz. 

TrençKot Modelleri ile Kombin Nasıl Yapılır?

Trenç kotlar kombinlenmesi en kolay parçalardan birisidir. İşte akılarda her zaman var olan trençkot kombini nasıl yapılır? Sorusunun cevabı… 

Trenç kotlarınızı kot pantolon üzerine giydiğiniz badi veya tşirtler ile tamamlayabilirsiniz. Trenç kotunuzu kotlar ile kombinlediğiniz zaman spor şık bir hava yakalayabilirsiniz. Ayrıca bu kombin için püf nokta trenç kotun önünü kapatmadan salaş bir tarz kullanmanız olacaktır. Ayakkabı seçimi içinde konversler veya spor ayakkabılar en doğru seçim olacaktır.

Kısa yeşil trençkot modelleri
Kısa yeşil trençkot modelleri

Trençkot ve elbiseleriniz bir araya geldiği zaman şıklık tamamen ön planda olmaktadır. Kalem uzun elbiseler, miniler veya hafif kloş elbiselerinizin üzerine tek renk ve uygun uzunlukta bir trençkot altına zarif bir topuklu ayakkabı ile kombininiz tamamlanmış olmaktadır.  

Etek ve trenç kotların kusursuz görünümü ile girdiğiniz ortamlarda hayranlık yaratabilirsiniz. Etek olarak ister mini, ister maxi seçebilirsiniz. İkisi içinde rahatlıkla trenç kotunuzu giyip çıkabilirsiniz.  

Trenç kotunuzu bir diğer kombinleme şekli olarak aynı renkleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle renkli trenç kotlarınızı kullanırken aynı renk bir pantolon üzerinize açık bir renk kıyafet seçerek şıklığınız ile rahatlığın çok kolay bir kombinini yapmış olacaksınız. Bu tarz kombinlemelerde pantolon seçimlerinizi dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Pantolon ve bluz, tshirt seçimlerinize göre de ayakkabılarınızı belirleyerek kombininizi tamamlamış olursunuz. 

Kemerli sarı trençkot modelleri
Kemerli sarı trençkot modelleri

Trençkot kombinlerinizi mutlaka vücut tipinize ve boyunuza göre yapmalısınız. Çünkü trenç kotların tasarımlarında saklamanız gereken yerleri ön plana çıkarmayacak küçük hileleri olan ürünler ve kullanım şekilleri bulunmaktadır. Düz kesim ve klasik olan modeli kullanmak isterseniz uzun boylu ve doru orantılı bir fizik sahibi olmanız gerekmektedir. Ancak herkes manken fiziğine sahip olmadığı için klasik olan trenç kotu önü açık kullanarak bu sorunu çözmek mümkün olmaktadır.

Vücut kurularınıza göre kısa, diz üstü ve maxi boy olan trençlerden birini kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Eğer boy sıkıntınız var ise trenç kotunuzu kombilerken altına topuklu giyeceğiniz seçenekleri değerlendirerek kendinizi olduğundan çok daha uzun gösterme şansınız olmaktadır.  

Trenç kotları tamamlamak için çizmeler, spor ayakkabılar, konversler, topuklu ayakkabı ve botları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.  

Tesettür TrençKot Kombini Nasıl Yapılır? 

Tesettür trençkot kullanmak isteyen kadınların pek çoğu doğru parçaları bir araya getirmek konusunda oldukça zorlanmaktadır. Peki, tesettür trençkot kombini nasıl yapılır?  

Tesettür modasını yakından takip ediyor iseniz 2023 yılı için elbiselerin ve rahat pantolonların biraz daha ön planda olduğunu mutlaka görmüşsünüzdür. Tam boy elbiseler ile trenç kotları kombinlemek oldukça kolaydır.  Elbiseniz hareketli bir parça ise trenç kotunuzu tek renk kullanmanız gerekmektedir. Yine elbisenin rengine göre trenç kotunuzun renk seçini yapmanız gerekmektedir.

Tesettür kanvas trençkot modelleri
Tesettür kanvas trençkot modelleri

Pantolonlu kombinlerde ise 2023 yılında biraz daha salaş modeller oldukça dikkat çekmektedir. Hatta tesettür modasında 2023 tamamen rahatlık üzerine tasarlanmış olan ürünler ile oldukça dikkat çekmeyi başardı. Rahat bir pantolon ve üzerine tercih edeceğiniz bluz veya tunik ile yine tek renk bir seçim ile kombininizi uçurabilirsiniz. Eğer dar paça bir pantolon tercih edecekseniz altına hafif topuklu ayakkabılar en doğru seçim olacaktır. Salaş kombinler için ise spor ayakkabılar kullanılabilinir.  

Kombinlerinizde dikkat edeceğiniz bir diğer nokta da tesettür trençkot kombini nasıl yapılır sorusunun yanı sıra hangi tasarımları tercih edeceğiniz olmaktadır. Trenç kotlarda genellikle düğmeli kuşaklı tasarımlar akla gelse de son zamanlarda sadece bağlanabilen ürünler de tasarımlarda yer almaktadır. Ayrıca tesettür mağazalarında farklı boy seçeneği de bulunmaktadır. Tercihlerinizi yine kendi vücut tipiniz ve boyunuzu göz önünde tutarak yapmalısınız. 

Tesettür bej renk trençkot modelleri
Tesettür bej renk trençkot modelleri

2023 sonbahar sezonu için trenç kotların önü açık kullanımı oldukça sık karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle sizde modanın yön vericisi bir kesim olarak tesettür kombinleriniz için bu tarzı kullanabilirsiniz. Özellikle elbise, etek ve salaş kombinlerinizi yaparken trenç kotunuzun önünü kapatmadan kullanabilirsiniz.  

 

TRENÇKOT MODELLERİ RESİM GALERİSİ

Yorum yapın