Zerdeçal yağı ne işe yarar? İşte zerdeçal yağının bilinmeyen faydaları

Zerdeçal yağı ne işe yarar? İşte zerdeçal yağının bilinmeyen faydaları Zerdeçal güzellik sektörünün kullanımının yanı sıra sağlık yararları ile bilinir. Ancak zerdeçal bitkisinin kökünden elde edilen zerdeçal yağı zerdeçal kadar faydalı olabilir mi? Zerdeçal esans yağı, antioksidanlar açısından zengindir ve güçlü anti-inflamatuar özelliğe sahiptir. Aynı zamanda anti bakteri, anti-bakteriyal, anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir.

ZERDEÇAL YAĞINI KULLANMAK KİŞİNİN KENDİ SORUMLULUĞUNDADIR. OLUŞABİLECEK HERHANGİ BİR YAN ETKİDE modabiye.com VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Zerdeçal yağı sivilcelerden kurtulmak için birebirdir. Mantar önleyici ve antiseptik olduğu için sivilceleri kurutur. Aynı zamanda daha fazla çıkmasını da önlemiş olur.
Zerdeçal yağı sivilcelerden kurtulmak için birebirdir. Mantar önleyici ve antiseptik olduğu için sivilceleri kurutur. Aynı zamanda daha fazla çıkmasını da önlemiş olur.

Zerdeçal yağı ne işe yarar?

Zerdeçal yağı ne işe yarar? Sorusu son zamanlarda oldukça kafa karıştıran sorular arasında yerini almıştır. Sizler için zerdeçal yağının faydalarını araştırdık. Birbirinden mucizevi faydalarını okumaya ne dersiniz? Okumaya devam edin.

Sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olur.

Zerdeçal yağı sivilcelerden kurtulmak için birebirdir. Mantar önleyici ve antiseptik olduğu için sivilceleri kurutur. Aynı zamanda daha fazla çıkmasını da önlemiş olur. Aynı zamanda Düzenli olarak lekelerinizin ve izlerinizin üzerine zerdeçal yağı kullanmanız gözle görülür bir şekilde azalmasına sebep olacaktır. Her gün düzeli olarak lekeli bölgeye masaj ile uygulamayı unutmayın.

Çatlamış topuklarınızı yumuşatmaya yardımcı olur.

Mükemmel bir iyileştirici madde olan zerdeçal yağı, çatlamış topukları yumuşatmak için etkili bir şekilde kullanılabilir. Uyumadan önce ayaklarınıza masaj ile yedirmeyi unutmayın.

Saç dökülmesini önlemektedir.

Bir mantar enfeksiyonunun neden olduğu saç dökülmesinden şikayetçiyseniz, zerdeçal esansiyel yağı işinize yarayabilir. Duştan önce saç derinize masaj yaparak saç dökülmesini durdurabilirsiniz. Aynı zamanda Zerdeçal esansiyel yağı ile yapılan iyi bir masaj, kepek problemlerinden kurtulmanıza yardımcı olabilir. 

Yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırır.

Antioksidanlar açısından zengin olan zerdeçal yağı, cildinizdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca yüz maskenize zerdeçal esansiyel yağına birkaç damla eklemek, herhangi bir yan etkisi olmadan ona anti bakteriyel bir avantaj sağlayacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=-VN3RcDVVVc
Zerdeçal esansiyel yağı ile yapılan iyi bir masaj, kepek problemlerinden kurtulmanıza yardımcı olabilir. 

Evde zerdeçal yağı nasıl yapılır?

Zerdeçal yağı, diğer yağlar gibi evde yapımı oldukça basit yağlardan birisidir. Gelin şimdi hep beraber 10 dakika içerisinde zerdeçal yağının nasıl yapılabileceğine göz atalım.

  1. Birkaç parça zerdeçalın kabuğunu soyun ve küçük dilimler halinde kesin.
  2. Zerdeçalı ezin. Daha sonra bir miktar su ile karıştırın ve macun kıvamı elde edin.
  3. Kısık ateşte tavaya Hindistan cevizi yağını ekleyin. Daha sonra ezmiş olduğunuz zerdeçalı ekleyin ve 3-5 dakika karıştırın.
  4. Karışımı ocaktan alın ve soğumaya bırakın.
  5. Herhangi bir parça kalmaması için bir parça tülbentte yağı sıkın.
  6. Bir huni kullanarak zerdeçal yağınızı şişenize dökün.
Bir mantar enfeksiyonunun neden olduğu saç dökülmesinden şikayetçiyseniz, zerdeçal esansiyel yağı işinize yarayabilir. Duştan önce saç derinize masaj yaparak saç dökülmesini durdurabilirsiniz.
Bir mantar enfeksiyonunun neden olduğu saç dökülmesinden şikayetçiyseniz, zerdeçal esansiyel yağı işinize yarayabilir. Duştan önce saç derinize masaj yaparak saç dökülmesini durdurabilirsiniz.

Zerdeçal yağı hakkında merak edilen sorular

Zerdeçal yağı hakkında sizleri daha fazla bilgilendirmek için merak edilen soruları kaleme aldık. Zerdeçal yağı ile ilgili aklınıza soru takılırsa, bizlere yorumlardan ulaşabilirsiniz.

Zerdeçal yağı yüze sürülür mü?

Zerdeçal yağını, zerdeçala alerjiniz yok ise maskelerinize ilave ederek kullanmanız mümkündür.

Zerdeçal yağı nasıl tüketilir?

Zerdeçal yağını tüketmek isteyenler 1 bardak suyun içerisine 1 damla zerdeçal yağı katmaları yeterli olacaktır.

Zerdeçal yağı nerede satılıyor?

Zerdeçal yağını kozmetik mağazalarından veya aktarlardan satın alabilirsiniz. Ayrıca evde kendi zerdeçal yağınızı elde edebilirsiniz.

Zerdeçal yağı diz ağrısına iyi gelir mi?

Zerdeçal yağını dizlerinize masaj yolu ile yedirebilirsiniz. Böylece dizinizde kan akışını hızlandırarak ağrının azaldığına şahit olacaksınız.

Zerdeçal yağı neye iyi gelir?

Zerdeçal yağı cildinizi pürüzsüzleştireceği gibi aynı zamanda; saçlarınızın hızlı uzamasına, kepeği önlemede ve ağrılarınızın geçmesinde önemli rol oynamaktadır.

Zerdeçal yağı egzamaya iyi gelir mi?

Zerdeçal yağının egzama tedavisinde kullanımı söz konusudur. Lakin kullanmadan önce doktor tavsiyesi almanız belirtilmektedir.

Zerdeçal yağı saç uzatır mı?

Zerdeçal yağı bilinenin aksine saç köklerini uyararak saçların hızlı uzamasını desteklemektedir. Her duştan önce saçlarınıza masaj yoluyla yedirmeyi ihmal etmeyiniz.

Zerdeçala alerjim var zerdeçal yağı kullanmam sorun olur mu?

Zerdeçala alerjiniz var ise zerdeçal yağından uzak durmanız gerekmektedir.

 

Yorum yapın