Yürüyerek Para Kazanma Yöntemleri 2023

Yürüyerek para kazanma bahsedeceğimiz uygulamalar sayesinde artık mümkün hale geldi. 2023 yılında da sıklıkla merak edilen yürüyerek para kazanma uygulamaları son zamanlarda büyük ilgi görüyor. Her gün yaptığımız aktivitelerden birisi olan yürümek, artık daha eğlenceli ve kazanca çevrilmiş durumda. Yürüyerek para kazanma uygulamaları çıktığından beri insanlar bu uygulamaları indirerek aktivitelerini paraya dönüştürdü. Yürümek her gün yaptığımız aktivitelerden birisidir. İşe giderken ya da evde vakit geçirirken para sahibi olmak istemez misiniz?

Mobil uygulama haline getirilen yürüyerek para kazanma çok kişi tarafından kullanılıyor. Gerçekten adım atarak para kazanma veya spor yaparken para kazanma artık mümkün. İşiniz gereği sıklıkla yürümeniz gerekiyorsa eğer; bahsedeceğimiz uygulamalardan birkaçını indirerek, yürürken para kazanma ile alternatif gelir oluşturabilirsiniz. 

Pasif da olsa bir gelire sahip olma imkanı yürüyerek para kazanma uygulamaları zaman harcamadığı için merak edilen gelir kaynaklarından birisine dönüştü. Gelişen teknoloji ile birlikte üretilen birçok uygulama sayesinde insanlara para vaat ediliyor. Android ve iPhone için indirme şansı olan bütün uygulamaları sizler için yazımızda hazırladık.

Yürüyüş yaparak para kazanmak konusunda detaylara geçiş yapmadan önce, sizlere bir alternatif içerik önerisinde daha bulunmak istiyoruz. Acil Paraya İhtiyacım var bağlantısında yer alan makalemizi inceleyerek, alternatif para bulma yöntemleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yürüyerek Para Kazanma Uygulaması Nedir?

Yürüyerek para kazanma uygulaması telefonunuza yüklendiği andan itibaren; aktif olarak çalışmaktadır. Evin içerisinde adım atarken ya da markete gittiğiniz zaman bile, pasif de olsa bir gelire sahip olabilirsiniz. Özellikle egzersiz yaptığınız zamanlarda ya da işiniz gereği yürümeniz gerekiyorsa, hiç vakit kaybetmeden adım atarak para kazanma işletimine başlayabilirsiniz. Sweatcoin uygulaması ilk yürüyerek para kazanma uygulaması olmaktadır.

Adım atarak para kazanma uygulaması olarak, insanlar sıklıkla Sweatcoin uygulamasını kullanmaktadır. Ancak son zamanlarda farklı uygulamalar ile daha fazla para kazanılması mümkündür. Çünkü Sweatcoin düşük bir gelir kaynağı vermektedir. Bahsedeceğimiz diğer uygulamalar ile az da olsa bütçenizi arttırabilirsiniz.

Yürüyerek Para Kazanma Uygulamaları 2023

Yürüyerek para kazanabileceğiniz birbirinden eşsiz uygulamaları sizler için araştırdık. Artı ve eksi yönleri ile hangi uygulamaların yürürken daha çok para kazandırdığı konusundan bahsedeceğiz. Yürüyerek para kazanma uygulamaları konusunda yapmış olduğumuz araştırmaların sonucunu sizler için maddeler halinde listeledik. Adım atarak para kazandıran uygulamalar konusunda bilinmesi gereken önemli açıklamalardan kısaca bahsetmek gerekirse;

 • 2023 yılında sıklıkla kullanılan uygulamalardan birisi olan Sweatcoin, yürüyerek para kazanmanın ilk uygulamalarından birisidir. Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra kayıt formunu doldurmanız yeterlidir. Günün sonunda gün içerisinde yapmış olduğumuz adımlar Sweatcoin adlı kripto paraya dönüştürülür. Uygulama ortalama baz alındığında atmış olduğunuz her 1000 adım için bir SweatCoin veriyor. Şu anki piyasa değeri 0.000009421 dolar olan bu coin ile pasif gelir sağlayabilirsiniz.
 • Lympo uygulaması bir diğer yürüyerek para kazanma yöntemlerinden biridir. Sweatcoin uygulamasında olduğu gibi kendi Kripto para birimleri olan LYM coin vermektedir. Tüm cihazları indirilebilen bu uygulamada her gün kişilere bazı görevler verilmektedir. Uygulamalarda olduğu gibi günlük yaptığınız yürüyüşlerin yanı sıra öğlen arasında yemekten sonra 20 dakikalık yürüyüş, sağlık için beslenme gibi görevleri kişilere verilir ve daha fazla hareket etmeyi amaçlar. Çoğumuzun düzenli bir hayatı olmadığı için çalışma saatlerimiz farklılık gösterebilir. Bu durumda bahsetmiş olduğumuz bu uygulamanın verdiği görevlere yetişemeyebilirsiniz. 
 • Achievement yürüyüş de dahil olmak üzere pek çok egzersiz yapabildiğiniz bu uygulamada yapmış olduğunuz egzersizler karşılığında puan almaktasınız. Uygulamanın tek kötü yanı ise hayatımızın tamamını buraya endekslemeniz gerekiyor.  Daha kapsamlı anlatacak olursak yemeklerinizi, uyku sürelerinizi, kilo değişimlerin izi ve sosyal medya sitelerinize uygulamaya yüklerseniz her bir yükleme karşılığında puan alıyorsunuz. Achievement uygulaması 10000 puan toplandığında 10 dolar vermektedir. Uygulama çok fazla verim gerektirdiği için neredeyse 10000 puanı 4 ayda biriktirdiğinizde belirtmemiz gerekiyor. Bu yüzden bu uygulama çok fazla tercih edilmiyor.
 • Higi uygulaması ülkemizde sıklıkla merak edilmiş olsa da daha çok ABD merkezli bir uygulama olduğunu belirtmeliyiz. Higi uygulaması eczanelerde kendisine ait ölçüm istasyonları kurdurmuştur. Uygulamayı indiren bireylere vücutlarındaki yağ ve kilo oranları ölçüldüğünde para vermektedir. Bahsettiğimiz uygulama gibi görevler ile çalışan bu uygulama parayı nakit olarak vermez yalnızca Amazon gibi sitelerde kullanabileceğiniz şekilde çek verir.
 • Yürüyerek para kazanma uygulamaları 2023 içeriğine yine benzer olduğunu düşündüğümüz bir içerik önerimiz daha mevcut. Deva Finans Senetli Kredi bağlantısını kullanarak, alternatif para bulma konusunda bir başka önerimizi daha incelemiş olabilirsiniz. Ayrıca bilgi arşivi bölümünde ilerleyen dönemler içerisinde ek para kazanma yöntemlerini de yine açıklayacağız.
 • En çok şaşırdığımız uygulamalardan birisi de şüphesiz Stepbet uygulaması oldu. Uygulamada tamamen farklı bir mantık yürütülüyor. Eğer fitness tutkunuysanız ya da kilo vermeyi hedefliyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz. İddia mantığı gibi yürüyen bu uygulamada 4 ayda 5 kilo vereceğinizi iddia ederseniz uygulama iddiayı kabuk ediyor. Eğer belirttiğiniz süre zarfında bu kiloyu veremezsiniz iddia ettiğiniz tutar en fazla 40 dolar iddia edilebiliyor. Sizin cebinizden çıkıyor. İddiayı siz kazanırsanız uygulama size 40 dolar veriyor.
 • 2023 yılında büyük çıkış yakalayan ve sıklıkla kullanılmaya başlanan Bitwalking, uygulaması için yapmanız gereken tek şey yürümek. Yukarıda bahsettiğimiz uygulamalara nazaran daha detaylı ve daha çok para veren uygulamalardan olan Bitwalking uygulaması 10000 adım için 1 dolar vermektedir.  10000 adım 8 kilometreye denk geliyor. Bu paralar şu an gözünüze küçük görünmüş olsa da yıla vurulduğu zaman hiçbir şey yapmadan günlük aktivitelerini sayesinde yüzlerce dolar kazanabilirsiniz. 

Yürüyerek para kazanma 2023 uygulamaları ve açıklamalarını kısaca bu şekilde özetlemiş olduk. Adım atarak para kazanmak konusunda içeriğimizin bundan sonra ki bölümlerini, işleyişin genel mantığı ve alternatif yöntemlere ayıracağız. Bunlarla beraber, adım atarak para kazandıran uygulamalar hakkında yine sık sorulan soruların yanıtlarına da ayrıca değineceğiz.

Yürüyerek Para Kazanma Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Yürüyerek para kazanma uygulamalarının çoğu zaman tek şart yürümek olurken bazı uygulamaların farklı şartları bulunmaktadır. Bazı uygulamalar sizden sosyal medya hesaplarınızı uyku düzeninizi dahi isterken bazı uygulamaları ise kendi vermiş oldukları görevleri yapmanızı ister. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz uygulamalar sayesinde yıl içerisinde yüzlerce dolar sahibi olabileceğiniz gibi nakitte çevirmeden kullanılabilecek uygulamalardan birisi olan Higi uygulamasında ise mağazalarda kullanabileceğiniz çek şeklinde verilir.

Adım Atarak Para Kazandıran Uygulamalar
Yürüyerek Para Kazandıran Uygulamalar 2023

Tamamen sağlıklı yaşama odaklanılan bu uygulamaları telefonunuza indirdikten sonra kayıt yapmanız yeterlidir. Uygulama otomatik olarak atmış olduğunuz her adımı hesaplamaktadır. Çoğu uygulamada 10.000 adım tamamlandıktan sonra paraya çevrilmektedir.  Coin şeklinde verilen paralar istenildiği takdirde bozdurulabilir. Yürüyerek para kazanma uygulamaları son dönemlerde büyük ilgi görmeye başlamıştır. Bizler sizler için bütün uygulamaları araştırdık ve artı eksi yönlerini kaleme aldık. Sizlerde kendinize en uygun olan uygulamayı seçip para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Adım Atarak Para Kazanma

Adım atarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yürüyerek para kazanma, 2023 yılında da sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi oldu. Büyük şirketlerin çıkarmış olduğu bu yeni uygulama sayesinde günlük aktivitelerinizi yaparken ya da işe giderken dahi para kazanabileceksiniz. Evin içerisinde dahi adım atarken hesabınıza para olarak dönüş yapacak. İlk Sweatcoin  ile başlayan yürüyerek para kazanma çılgınlığı şimdilerde birçok uygulama tarafından sağlanmaya başladı.

Sweatcoin uygulamasında pasif bir gelir elde ederken yeni çıkan uygulamalar sayesinde daha yüksek gelirler elde edebiliyorsunuz. Bizler de sizlerin merak etmiş olduğu yürüyerek para kazanma uygulamalarını tek tek araştırdık en çok geliri veren uygulamaları yazımızda listeledik.

Adım Atarak Para Kazanma Uygulaması

Adım atarak para kazanma uygulaması olarak, ilk başlıkta çok yaygın kullanılan bir uygulamayı açıklamak istiyoruz. Sweatcoin yürüyüş yaparak para kazanma uygulaması çıktığından bu yana 10 milyondan fazla indirme aldı. İlk dönemler piyasanın hakimi olan bu uygulama, diğer uygulamalar tarafından bastırılmaya başladı. Sweatcoin uygulamasından sonra çıkan diğer uygulamalar; mevcut olan şartlarının tamamını daha fazla iyileştirerek, kullanıcıları kendilerine çekmeyi amaçladılar. Yürüyerek para kazanmak isteyen öğrenciler ya da ev hanımları uygulamaları merak ediyor.

Özellikle spor yapmaya düşkün olan bireylerin sıklıkla kullanmakta olduğu bu uygulamalar sayesinde yıllık neredeyse 350 dolar kadar para kazanabilirsiniz. 2023 yılında en çok kullanılan yürüyerek para kazanma uygulamalarını sizler için derledik.

 • Sweatcoin (Düşük bütçeli bir uygulama ancak çok kullanıcısı var)
 • Bitwalking (10.000 adım atarsanız 1 dolar veriyor. Oldukça kullanışlı ve gelecek vaat eden bir uygulama)
 • Achievement (Görev tanımları ve kişisel bilgiler karşılığında puan veriyor. Bu puan yalnızca çek şeklinde alışveriş için kullanılıyor)
 • Higi (Şu an yalnızca ABD kullanımında aktiflik gösteriyor)
 • Stepbet (İddia mantığı ile çalışıyor. Eğer iddia ettiğiniz kilo ya da egzersizi başaramazsanız anlaşma yaptığını tutar sizin cebinizden çıkıyor. En çok 40 dolar veren uygulama görevi tamamlarsanız parayı size veriyor. Tamamlayamazsanız ise para sizden isteniyor)
 • People Walker (Şu an ABD’de aktif olarak kullanılıyor)
 • Evidation (10 bin puan aldığınızda 10 dolar sahibi oluyorsunuz. Ancak uygulamada çoğunlukla reklam var)
 • Runtopia
 • MapMyFitness (Nakit para çekimine izin vermiyor)
 • Winwalk (100 bin adım için 13 dolar vermektedir)
 • PK Rewards
 • Optimity

Adım atarak para kazanma uygulamaları olarak sık kullanılan ve tercih edilen global marka ile uygulama listesi bu şekilde oluşmaktadır. Belirttiğimiz listelerde yer alan uygulamaların hiçbiri tanıtım ve yatırım tavsiyesi değildir. Yürüyüş yaparak para kazanma hususunda sizlere listelediğimiz uygulamalar, çeşitli kaynak ve araştırmalardan derlenerek hazırlanmış bilgilerden oluşmaktadır.

Yürüyüş Yaparak Para Kazanmak

Gün içerisinde şüphesiz yaptığımız en çok işlerden birisi de yürümektir. Evden işe giderken ya da okuldan eve gelirken çoğu zaman yürüyüş yaparız. Tam da bu noktada insanlar yürüyüş yaptıkları zamanı paraya çevirme uygulamalarını keşfettiler. Yürüyerek para kazanma uygulamaları 2023 yılında pek çok insanın kullanmaya başladı temel uygulamalardan birisi haline geldi.

Pasif bir gelir kaynağı olmuş olsa da görevler ve yürüyüş periyotları tamamlandığında yıllık neredeyse 350 dolar gibi bir gelir bırakmaktadır. Günlük yaptığımız bu aktivitelerden neden para kazanmayalım? Sağlıklı bir yaşam için kurulan bu uygulamalar 2023 yılında çok fazla çeşitlenmiştir. Bizler de yukarıda sizler için bu uygulamaların artı eksi yönlerini hangisinin daha iyi gelir bıraktığını kaleme aldık.


Yorum yapın