Yasemin Kay Allen Kimdir?

Yasemin Kay Allen kimdir, Yasemin Kay Allen kaç yaşında, Yasemin Kay Allen aslen nereli, Yasemin Kay Allen evli mi? Tüm detayları bu yazımızda okuyabilirsiniz.


Yasemin Kay Allen Kimdir?

Yasemin Kay Allen 10 Temmuz 1989 tarihinde Londra’da dünyaya geldi. Babası İngiliz Dudley Allen, annesi ise hem İngiliz hem de Türk vatandaşı olan şarkıcı Suna Yıldızoğlu’dur. Kaan isminde bir erkek kardeşe sahiptir.

 

Henüz 3 aylık iken ailesi ile birlikte Türkiye’ye geldi. 11 yaşına kadar Türkiye’de kalmış ve ilköğrenimini burada tamamladı. Ardından annesi ile birlikte Avustralya’ya gitti ve oraya yerleşti.

Henüz lise döneminde iken sanat ile uğraşmaya başladı. Lise döneminde resim, drama, sinema ve Japonca dersleri aldı. Bunun yanında kısa filmler de çekerek oyunculuk mesleğine giriş yapmış oldu.

Öğrenim hayatına başarılı bir şekilde devam eden genç oyuncu Queensland Üniversitesi sinema ve televizyon bölümünü burslu olarak kazandı. Ardından 18 yaşında Türkiye’ye dönüş yaptı. Aynı dönemde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne kayıt olup burada konservatuar çatısı altında yer alan Tiyatro Bölümü’nü bitirdi.

Oldukça başarılı bir oyuncu olan Allen başarılı bir kariyer çizgisi göstermiştir. Allen, 2008 yılında L’Oreal’ in yeni yüz yarışmasında finale kaldı. Merhamet dizisinde gösterdiği başarı sayesinde İnternet Medyası Yılın En iyileri ödülüne layık görülmüştür. Genç yaşında başarıları ile kendinden söz ettiren başarılı oyuncu birçok film ve dizide yer almıştır. Bu nedenle geniş bir filmografi listesine sahiptir.

  • Yer Aldığı Bazı Projeler

2017- 2018 yılları arasında internet dizisi olarak yayına çıkan Fi dizisinde Ece Sayda rolünü üstlenmiştir. Fi dizisi Azro Kohen adlı yazarın Fi, Çi, Pi isimli kitaplarından uyarlama olarak bir psikolojik gerilim dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. 2 sezon şeklinde süren dizide ilk sezon 12 bölüm olarak Puhu TV üzerinden yayına çıkmıştır. Dizinin yapımcılık görevini Ay Yapım, yönetmenlik görevini ise Mert Baykal almıştır. Oldukça heyecanlı bir dizi olarak geniş bir izleyici kitlesine sahip olan dizi kaliteli bir dizi olarak yerini almıştır.

2011 yılında yayına giren Muhteşem Yüzyıl adlı televizyon dizisinde 11 bölüm oynadı. Yasemin Allen dizinin 2014 yılındaki 4. sezonunda oynamıştır. Bu dizide Defne Sultan/Louisa karakterini canlandıran Allen oldukça başarılı bir performans sergilemiştir. Kanuni Sultan Süleyman Dönemi’ nde Osmanlı Devleti’ nin yükselişini anlatan bu dizi geniş bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Muhteşem Yüzyıl dizisi önce Show TV ekranlarında yayınlanmış olup ardından Star TV’de yayınlanmıştır.

Su ve Ateş filminin Yağmur’u Yasemin Kay Allen: 2013 yılında vizyona giren Su ve Ateş filminde Yağmur Efe karakterinde başrol oynamıştır. Bu filmi Özcan Deniz yazmış ve yönetmiştir. Bu film ile Allen, sinema sektörüne giriş yaptı. Filmin yapımı Avşar Film ve DNZ Film ortaklığında gerçekleştirilmiş olup oldukça başarılı bir proje olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu film romantik ve dram kategorisinde yer almaktadır. Başarılı oyuncunun sinema sektöründeki ilk baş rolü olan bu film sinema sektöründeki önemli bir adımı olarak kariyerinde yer edinmiştir.

Yasemin Kay Allen
Yasemin Kay Allen
  • Yasemin Kay Allen kaç yaşında?

Yasemin Kay Allen 10 Temmuz 1989 tarihinde Londra’da dünyaya geldi 33 yaşındadır.

  • Yasemin Kay Allen aslen nereli?

Yasemin kay allen ingiltere – Londra doğumludur. Babası İngiliz Dudley Allen, annesi ise hem İngiliz hem de Türk vatandaşı olan şarkıcı Suna Yıldızoğlu’dur

  • Yasemin Kay Allen hangi burç?

Temmuz ayının 10. gününde doğan Yasemin Kay Alen Yengeç  burcudur.

  • Yasemin Kay Allen’in boyu

Başarılı oyuncı 1.74 boyundadır.

  • Yasemin Kay Allen’in kilosu?

Çok merak edilen sorular arasında, ünlü oyuncunun kilosu yer almaktadır. Yasemin Kay Allen 54 kilo ağırlığındadır.

  • Yasemin Kay Allen evlendi mi?

1989 doğumlu olan Yasemin Kay Allen, 2022 yılı itibarıyla 32 yaşındadır ve bekardır.

  • Yasemin Kay Allen Sosyal Medya Hesapları

Sosyal paylaşım sitesi Instagram @yaseminkayallen, Twitter @yasmeister, Facebook @yaseminkayallen kullanıcı isimleri ile yer almaktadır.

  • Yasemin Kay Allen Dizileri

Yasemin Allen’in rol aldığı diziler aşağıda listelenmiştir.

2008 – Elif (Elif Doğan)
2010 – Kavak Yelleri (Elena Banderenko/Karakuş)
2010-2011 – Yerden Yüksek (Juliette/Jüjü)
2011-2012 – Hayat Devam Ediyor (Pelin Akça)
2013-2014 – Merhamet (Irmak Tunalı)
2014 – Muhteşem Yüzyıl (Defne Sultan/Louisa)
2014-2015 – Şeref Meselesi (Sibel Özer Kılıç)
2016 – 46 Yok Olan (Selin Acar)
2017 – Fi (Ece Sayda)
2019-2020 – Strike Back (Katrina Zarkova)
2020 – İyi Günde Kötü Günde (Melisa Yalçınkaya)
2021 – Olağan Şüpheliler

  • Yasemin Allen Filmleri

Yasemin Allen’in oynadığı filmlerin listesi.

2013 – Su ve Ateş (Yağmur Efe)
2016 – Dönerse Senindir (Selin)

 

 

Önerilen Yazı: Mükremin Gezgin kimdir? Evlendi mi? Eşi kim?