Vücut Tipine Göre Etek Seçimi

Günümüz modasında kombin denildiği zaman akla iki parça giyinmek gelir. Bu giyim tarzında en çok tercih edilenler pantolon ve etektir. Etek giyimi kadınlar için çoğu zaman bir işkenceye dönüşebilir. Bunun en önemli sebebi ise kalça, basen ve bacak problemleridir. Bu sebeplerden hiçbiri etek sevmenize asla engel olmamalıdır. Doğru şekilde etek seçimi yaparak bu problemleri tamamen ortadan kaldırabiliriz. Bu seçimde dikkat etmeniz gereken nokta ise vücut tipinizin farkında olmaktadır. Sizlere bu yazımızda vücut tipine göre etek seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar nelerdir ? Bu konudan bahsedeceğiz.

Geniş kalçaya sahip kadınların giyebileceği etek türleri

Üst bedeniniz dar ancak kalçalarınızın geniş olmasından şikâyet ediyorsanız, giyim tarzınızda dikkati kalçalarınızdan uzaklaştırmalısınız. Etek boyu diz üstünde olan eteklerden uzak durarak ve alt kesimlere doğru genişleyen, diğer bir adıyla çan etekleri tercih ederek bunu kolaylıkla başarabilirsiniz. Kemer seçimlerinizde ise geniş ve rahat olan türleri tercih etmelisiniz. Bu şekilde fazlalık olarak görünen kalçalarınızı örtmeyi başarabilirsiniz. Düz ve bir o kadar da koyu renkleri tercih etmelisiniz. Mini etek kullanımından kesinlikle uzak durmalısınız çünkü bu etek türü kalçalarınızı daha da geniş gösterecektir.

Düzgün ve ince bir fiziğe sahip kadınların tercih edebileceği etekler

İnce ve düzgün bir fiziğe sahip olan kadınların etek seçimi için çok fazla düşünmesine gerek yoktur. Vücutlarınızda gizlenmesini istediğiniz bir bölüm olmadığından piyasada bulunan her tür etek size yakışacaktır. Kalem etek tercihlerinizde ister diz isterseniz diz altı şekilde tercih edebilir ve vücut hatlarınızı biraz daha öne çıkarabilirsiniz. Hafif volanlı ya da fırfırlı etekler de size eminiz çok yakışacaktır.

Kaslı bir vücuda sahip kadınların tercih edebileceği etek türleri

Genetik olarak ya da uzun yıllar yapılan spor sonucu kaslı vücuda sahip bayanlar vücut tipine göre etek seçimi yaparken daha çok diz hizasında olan eteklere yönelmelidir. Bu etekle birlikte zarif ve yüksek topuklu bir ayakkabıyı kombinleyerek oldukça havalı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bacak yapınız düzgün ise hiç çekinmeden dar ve mini etekleri tercih edebilirsiniz.

“Vücut Tipine Göre Etek Seçimi” üzerine bir yorum

  1. Vücut tipine göre etek seçimi yapmak için öneriler ve tavsiyeler modabiye sitesinde var. 2020 ve 2021 sonbahar kış kreasyonları için yeni paylaşımlar yaparsanız sevinirim. Erkek ve bayan modası için sizi takip ediyorum.

    Cevapla

Yorum yapın