Vücut Şeklinize Uygun Abiye Modelleri

Bütün kadınların vücut şekli birbirinden son derece farklıdır. Hal böyle olunca seçim yapılacak abiye çeşitleri de değişiklik gösteriyor. Vücut şekliniz ister elma tipi ister armut tipi isterse kum saati tipinde olsun abiye modası kapsamında şık görünebilirsiniz. Bu şıklığa ulaşmanın en kolay yolu vücudunuzu tanımak ve ona göre seçim yapmanızdır. Yaklaşan bir organizasyon, düğün, mezuniyet, nişan, parti gibi özel bir gün için abiye seçecekseniz bu sizin için en önemli kriter olmalıdır. Üstelik seçeceğiniz renk, model veya kumaş tamamı ile özel günün konseptine uygun olmalıdır. Abiyede kullanılan kumaş türü, ten renginiz abiye seçerken her ne kadar büyük önem taşısa da en önemli nokta vücut şeklinize göre seçim yapmaktır.

ELMA VÜCUT TİPİNE UYGUN ABİYE NASIL SEÇİLİR?

Elma tipi vücutta omuzlar geniş, boyun kısa, bel kalın ve basen bölümüne inildikçe daralma görülen vücut tipidir. Eğer elma tipi bir vücuda sahipseniz, yapmanız gereken üst bedeninizi daha ince göstermek olmalıdır. Bu vücut tiplerinde bedenin üst kısmını olduğundan daha ince göstermek için özellikle V yaka abiye modellerini tercih etmekte fayda vardır.

ARMUT VÜCUT TİPİNE UYGUN ABİYE NASIL SEÇİLİR?

Armut tipi vücutta omuzlar dar, bel ince, göğüsler küçükken üst bacak bölgesi ve basen geniştir. Armut vücut tipine sahip olan kadınlar bellerini sıkı saran ve basen bölgesinde bollaşma gösteren abiyeleri seçerek daha ince bir görüntü elde edebilirler.

KUM SAATİ VÜCUT TİPİNE UYGUN ABİYE NASIL SEÇİLİR?

Kum Saati vücut tipinde bel bölgesi göğüs ve basen bölgesinden daha dardır. Kum Saati vücut tipine sahipseniz bel bölgesini daha ön plana çıkaran balık kesim abiyeler veya basen bölgesine kadar oturan ama basen bölgesinden hafif genişlik gösteren modeller de tercih edebilirsiniz.

DİKDÖRTGEN VÜCUT TİPİNE UYGUN ABİYE NASIL SEÇİLİR?

Dikdörtgen vücut tipinde dar basenler, geniş omuzlar, düz bir bel ve uzun bacaklar en belirgin özelliklerdir. Askılı veya straplez abiye modelleri dikdörtgen vücuda sahipseniz sizin çok daha şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Yorum yapın