Tesettür Etek Kombinleri

Tesettür giyimin vazgeçilmez giysilerinden birisi tesettür eteklerdir. Tesettür eteklerin kullanım amacı vücut hatlarını belli etmeden örtünmektir. Ayrıca tesettür etekler uzun olup ayak bileğine kadar bacağı kapatmalıdır.

Kadınların doğuştan gelen bir güzel giyinme arzuları vardır. Bu bakımdan tesettürlü kadınlar da hem kapalı hem de şık görünmek isterler. Özellikle tesettürlü kadınlar etek seçimi konusunda çok titiz davranmaktalar. Son günlerin moda olan tesettür etek modellerinde renk olarak yaz dönemine uygun olan canlı renkler kullanılmıştır. Şık ve rahat bir görüntü sergilemenizi sağlayan uzun etek modelleri ile kendinizi daha göz alıcı hissedebilirsiniz.

Tesettür giyimin olmazsa olmazları olan tesettür etek modelleri her sezon birbirinden farklı modellerle üretilmektedir.

Tesettürlü kadınların vazgeçilmezi olan etekler çeşitli kıyafetlerle kombinlenerek şık bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Özellikle yaz aylarında daha rahat ve serin olduğu için uzun şifon etekler daha ön plana çıkmaktadır.

Uzun tesettür etek kombini yaparken eteğinizin üstüne uzun kollu bir bluz tercih edebilirsiniz. Tesettür etekler bu yaz birbirinden canlı renklerden oluşmaktadır. Eteğinizin rengine uygun bir bluz ve ona uygun şalla harika etek kombinleri oluşturabilirsiniz. Örneğin beyaz, uzun şifon eteğinizin üzerine koyu mavi bir bluz giyebilirsiniz ve şalınızın rengi de eteğinizle aynı olabilir.

Belinize takacağınız kemerle birlikte aksesuar olarak kullanacağınız çantanız da aynı renklerden oluşabilir. Sarı, pembe, yeşil bu dönemin moda renkleri arasındadır.

Tesettür kıyafetlerde daha sınırlı moda giyim olmasına rağmen etek modası sayesinde kapalı kadınlar daha rahat ve renk uyumu ile kendi tarzlarını yansıtabiliyorlar.

Tesettür giyimin olmazsa olmazı hale gelen bu eteklerin kat kat kesimde, düz çizgili, yan çizgili ve çeşitli desenlerde bir sürü modeli vardır. Sıcak bir yaz günü çiçekli eteğinizin üzerine giydiğiniz ince gömlekler, topuklu ayakkabılarınız ve saçlarınızı örten renkli eşarplarınızla modanın sahibi siz olabilirsiniz.

Gece dışarı çıkarken uzun etek modellerinden faydalanmamak olmaz. Koyu renk etek tercih ederseniz sizi yerine göre daha asil gösterecektir. Üzerine siyah dar kesim bir ceket, parlak kumaş eşarp ve taşlı küçük çantanızı aldığınızda şıklığınızı tamamlamış olacaksınız.

Üzerinize basit bir beyaz gömlek giydiğinizde tek bir etek seçiminizde ister markete, ister deniz kenarına isterseniz gece gezmelerine gidin. Önemli olan eteğinizle uygun şıklığı yaratmanızdır. 

Yorum yapın