Güncel Moda & Abiye

Sürekli Yorgun Hissetmenin Nedenleri

28.01.2019
120

Sürekli Yorgun Hissetmenin Nedenleri
Modabiye
BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

Son yıllarda doktora başvuran insanların yarısı sürekli olarak yorgun hissetmekten yakınmaktadır. Bu durum bazı hastalıkların habercisi olabileceği gibi gün içerisinde yapılan aktivitelerden de kaynaklanmaktadır. İş yerinde yaşadığımız yoğun iş temposu, gün içerisinde yaşanan stresler bu durumun asıl kaynağını oluşturabilir. Bu yazımızda sürekli yorgun hissetmenin nedenleri nelerdir? Bu konuyu derledik.

Az ya da kalitesiz uyku bu sorunun sebebi olabilir.

Yetişkin insanlar yaşadığı tempolu günlerin sonunda yaklaşık 7 ile 9 saat arası kaliteli bir uykuya ihtiyaç duymaktadır. Fazla ya da gereğinden az uyumak insanın gün içerisinde sürekli yorgun hissetmesine sebep olmaktadır. Bu uykunuzu kaliteli hala getirecek en önemli şey rahat bir yataktır. Günün neredeyse yarısına yakınını geçirdiğimiz yatağı seçerken rahat ve yeteri ölçüde olmasına dikkat etmeliyiz. Vücudumuzun ihtiyacı olan uykuyu yatış ve kalkış saatlerimize dikkat ederek verebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Vajinal Akıntı Nedenleri ve Tedavisi

Stres ve depresyon yorgun hissetmenize sebep olabilir.

Hayatta en önemli olan şey insanın sağlıdır. Para kazanmak veya kariyer yapmak için sağlığınızdan olmaya değer mi? Gün içerisinde sürekli olarak kendinizi mutsuz hissediyor, odaklanma güçlüğü çekiyorsanız depresyonda olabilirsiniz. Bunu anlamak için psikoloğa gitmeniz şarttır. İş yerinde veya trafikte yaşadığınız stres ve depresyon gibi sorunlar sürekli olarak kendinizi yorgun hissetmenize sebep olabilir. Bunlardan uzak durmak daha dinç bir yaşam sürmenize fayda sağlayacaktır.

Tiroit hastalıkları yorgun hissetmenize sebep olabilir.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi sürekli yorgun hissetmenin nedenleri arasında ciddi bir hastalık da bulunabilir. Endokrin sistemiyle alakalı hastalıklarda ilk şikâyet dinç olamamaktadır. Bu hastalığın belirtileri arasında yerinden kalkmak istememe, sürekli olarak uyku hali ve iş yapmakta zorlanmak yer alıyor. Bu gibi durumlar sizde de mevcut ise tiroit ile alakalı hastalıklarınız olabilir, en yakın doktora başvurmalısınız.

Yetersiz ve yanlış beslenme gün içerisindeki enerjinizi doğrudan etkiler.

Günün en önemli öğünleri arasında yer alan kahvaltı güzel bir gün geçirebilmeniz için çok önemlidir. Sürekli olarak yorgunluktan şikâyet ediyorsanız beslenme listenize meyve ve sebze eklemeli, öğün atlamamalı ve kahvaltıyı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En Etkili Sivilce Kremleri

Bu noktalara dikkat etmenize rağmen yorgunluk hissiniz geçmiyorsa farklı hastalıklara sahip olabilirsiniz. En yakın doktora başvurup gerekli testleri yaptırarak en garanti sonuçlara ulaşabilirsiniz.

önceki yazı
bir önceki yazı da « başlıklı makalemizi sizler için paylaştık.
Yorumlar
  1. Fatma dedi ki:

    Ben de sürekli yorgun hissediyorum, doktorum d vitamini eksikliğine bağlamıştı.

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Dermokil Saç Maskesi Nasıl Kullanılır
Dermokil Saç Maskesi Nasıl Kullanılır

Saç sağlığı için saç bakımı rutin bir şekilde belirli zaman dilimlerinde düzenli olarak yapılmalıdır. Saçlarınızın daha gür ve daha canlı...

Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar? 

Glaxo Smith Kline isimli firma tarafından üretilen Clindoxyl, şeffaf ve jel halinde bir kremdir. Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar? Diye bakıldığında bayanların canlarını çok sıkan sivilceleri...

Kız İstemede Ne Giyilir
Kız İstemede Ne Giyilir?

 Kız isteme merasiminin nerede, nasıl ve hangi mevsimde olacağı kıyafet seçiminde ilk duraktır. Buna göre yaz ve ilkbahar döneminde yapılacak kız istemelerde: Kadınlar, renkli...

Kapat