Stiletto Kombini ve Modelleri

Kıyafet kombinlerinde kadınların dikkat ettiği bir çok detay bulunmakta. Bu detaylar arasında en kritik olanı ayakkabılar. Kombinlerde oluşturulacak görünümün en önemli parçası olarak görülen ayakkabılar kadınlar için aynı zamanda bir tutku halinde.

Stiletto Nasıl Kombinlenir?

Topukları süslenen modellerde renk olarak genellikle altın sarısı ve gümüş tonları tercih edilmiştir. Bu nedenle kıyafette de aynı renk tonunu aramanız gerekir. Ayrıca altın sarısı ya da gümüş şeritler kullanılan stiletto modellerinde de aynı özeni göstermelisiniz. Deri olan modelleri daha çok kombinlerde kullanabilirsiniz. Sade olan stilettoları dilediğiniz her kombinde kullanabilme şansına sahipsiniz. Zarif görünmesinden ötürü özellikle şık davetlerde ilk tercihleriniz arasında tutmanızda fayda var.

Etkili Kıyafet Kombini Yapmanın Yolu

Kadınlar için adeta başarı imzası olan şık kombin yapma tutkusu çoğu zaman işkenceye dönüşebiliyor. Kombin yaparken zorlanılan anlara ilaç gibi gelen parçalar da ayakkabılar oluyor. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki kombin yaparken öncelikle giyeceği ayakkabıya karar veren kadınlar kalan kısmı daha hızlı ve başarılı tamamlıyor.

Kadın Ayakkabısında Kültleşen Modeller

Kadın ayakkabılarında her sezon koleksiyonlara bir model damgasını vuruyor. Ancak birkaç sezondur değişmeyen bir kült model var ki o da stiletto ayakkabılar. Giyilen kıyafetin havasını anında değiştiren stiletto ayakkabılar bu özelliği ile kadınların vazgeçilmezi haline geliyor.

Spor giyim ya da şık giyim şeklinde başlanmış herhangi bir kombinde stiletto ayakkabı kullanıldığında etki tamamen şekil değiştiriyor ve giyen kadına çekici bir etki bırakıyor.

Erkekler de stilettto giyen kadınların daha çekici göründüklerini doğruluyor. Bu yönüyle stiletto ayakkabılar kadınlar tarafından sevilerek kullanılıyor.

En Çok Satan Stiletto Modelleri

Birkaç sezondur vazgeçilmez parçalar arasında olan stiletto ayakkabı modelleri 2019 yaz döneminde de etkisini sürdürecek gibi görünüyor. 2019 yaz ayları için alışveriş yapan kadınların en çok tercih ettiği stiletto modelleri arasında;

Ten rengi stiletto modelleri
Bilekten bağlı stiletto modelleri
Zımba detaylı stiletto modelleri
Rugan stiletto modelleri
Pastel renkler ile tasarlanmış stiletto modelleri
Renkli desenler ile tasarlanmış stiletto modelleri yer alıyor.

 

Stiletto ortaya çıktığından beri birçok bayan tarafından sıklıkla tercih edilen modellerden biri haline geldi. İlk çıkmasından bu yana birbirinden farklı çeşitleri tasarlanan stilettoların en asili ve en şık modeli ise şüphesiz siyah renk olanları. Siyah stilettoları birçok kıyafetle kombinlemek kolaydır. Özellikle düğünlerin, baloların baş tacıdır.

Siyah Stiletto Çeşitleri

Siyah stiletto modellerinin birçok farklı malzemeden üretilmiş olanlarını bulabilirsiniz. Deri, süet ve rugan gibi çeşitleri olan stilettoların birbirinden şık detaylı modelleri de mevcut. Bu sezon özellikle siyahlarının moda olması durumundan hareketle siyah stilettolar üzerinde birçok farklı süsleme kullanılmış. Siyah stilettoların klasik olarak çivi topuk biçiminde olanları kolaylıkla bulunabilir. Bunun dışında deri olup arkada topuk kısmı bağcık detayı ile hareketlendirilenlerini görmeniz mümkün. Kimileri ise ayak üzerindeki kısımda kullanılan parçalar ve bilek bağlarıyla çeşitlendirilmiş ve topukları tamamen süslenmiştir. Stiletto ayakkabıları hangi kombinle ve hangi mekânda kullanacağınızı modelin detaylarından hareketle belirleyebilirsiniz.

 

Yorum yapın