Sponzi kimdir? Gerçek adı ne? Röportajın tüm detayları burada!

Sponzi kimdir? Gerçek adı ne? Röportajın tüm detayları burada! 20 yaşında olan fenomen takipçileri giderek artarak fenomen kategorisine girmiştir. Sadık Kılıç sosyal medya dünyasında sponzi lakabı ile tanınıyor.

Başarılı sosyal medya fenomeni Sadık Kılıç yapmış olduğu içeriklerin sevilmesi ile takipçileri Sponzi kimdir? aslen nerelidir? Kaç yaşındadır? Burcu nedir? Boyu ve kilosu kaç? Gibi bir çok konu sevenleri tarafından merak edilmiştir ve bu soruların ve daha fazlasına başarılı fenomen isim ile yaptığımız röportaj sayesinde ulaşabilirsiniz.

Sponzi kimdir?

Sponzi hayalleri doğrultusunda ekip mantığında ilerleyen ve inandığı yolda uğruna her şeyi verebilen sıradan bir insan.

Neden kullanıcı isminizi sponzi olarak seçtiniz?

Sponzi tamamen bizim aylarca üzerinde uğraşıp büyük anlamlar yükleyerek kurduğumuz bir isimdir, Anlamı ise “ İnsanların kalbini çalan kişi demektir “

Kaç yaşındasınız?

20 yaşındayım.

Aslen nerelisiniz?

Aslen Balıkesirliyim.

Boyunuz ve kilonuz nedir?

193 boyundayım ve 84 kiloyum.

Hangi burçsunuz?

Yengeç burcuyum. 

Burçları takip ediyor musunuz?

Biraz biraz takip ediyorum burçları ve astrolojiye de ilgim olduğu için bilimsel mantıkta inanıyorum

Hangi takımı tutuyorsunuz?

Takım tutmuyorum.

Sosyal medyadan kazandığınız ilk para ile ne yaptınız?

İlk parayla gittim işime ilk yatırımı yaptım  tripod ve ışık aldım.

Sosyal medyada ilk nasıl ünlü oldunuz?

İlk önce her şeyi planladım ve ben bu işi yapabilirim dedim. Sosyal medyaya girer girmez de zaten planlarım doğrultusunda ilerlediğim için ilk videolarım milyonluk izlenmeye başladı tabi ki de o zamanlar buna fenomenlik denirse, çünkü herkes videosunu milyonluk izletebilir ama gerçek bir fenomen o videoda kendinin olduğunu hissettirebilen ve insanları kendine hayran edebilen kişidir .

Sık sık size benzeyen diğer sosyal medya fenomenleri ile bir araya geliyorsunuz bu durum nasıl başladı?

Birçok kişiyle benzetiliyordum fakat bu kişilerden hiç hamle görmedim yani aynı mesajlar o kişilere de gidiyordu fakat karşı taraf hiç hareket etmiyordu ben artık dayanamadım ve insanların istediklerini onlara vermek için hepsiyle mesajlaşmaya başladım bu şekilde de hareketin başlangıcını ben yapmış oldum.

Asla vazgeçmem dediğiniz bir eşyanız var mı?

Yok eşyalara değer vermem pek olanla yetinmeye çalışırım.

Hobilerinizden bahsedebilir misiniz?

Genellikle dağ tırmanışlarına katılırım hobilerim arasında en sevdiğim budur.

Herhangi bir fobiniz var mı?

Yılan fobim var başka da yok.

Aileniz hakkında biraz detay verebilir misiniz?

Ailem benim için en önemli şeydir, 3 kardeşiz ben en büyükleriyim, ortancamız var Abdurrahman Kılıç kendisi benim ilk göz ağrım ciğer paremdir. Hem de hafızlık yapıyor iyice gönlüme giriyor. En küçüğümüz tam bir fırlama ufak paşam. Babam tır şoförü annem ev hanımı beni hayatta bu düzeye getiren insanlar onlardır ve ne olursa olsun haklarını ödeyemem.

Sosyal medya dünyasının adım atacak olanlar için herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Kendi ahlaki değerlerinizi koruyamayacak biriyseniz , etrafınızdaki insanlar, para şan ve şöhret sizin benliğinizi bozacaksa , inandığınız dininiz ne olursa olsun bu şöhret basamakları sizi dininizden uzaklaştıracaksa ve sizin vijdanınızı yıpratacaksa AÇIKÇASI SİZ DUYGULARINIZI VE KENDİNİZİ KONTROL EDEMİYORSANIZ Sakın sosyal medyaya girmeyin çünkü eğer bu özelliklere sahip olmaz ve sosyal medyaya girerseniz işte o zaman sizde sosyal medyadaki zavallı insanlar gibi olur ve hep kendini kazanmış zanneden aslında kaybedenlerden olursunuz.

Instagram ve YouTube’dan onaylamadığınız kişiler ya da durumlar oluyor mu?

Tabikide var olmazmı , sosyal medyanın en pis yanı sırf çocuklar onları birbirine yakıştırsın diye sahte sevgili olanlar , ilk tanışmada yatıp kalkanlar var , bu o kişilere göre doğru olabilir ama bu yazıyı okuyan kişi senin kardeşine veya çocuğuna yanlış olan bu durumu o fenomenler doğru birşeymiş gibi aktarıyor yani çocuklara başarıya ulaşmak İÇİN herşey mübahtır mantığını aşılamaya çalışıyorlar. en yanlış bulduğum olay budur.

Sosyal medya nasıl bir ortam?

Sosyal medya Zeki insanların yönetim için savaştığı ve geri kalan tüm insanları manipüle etmeye odaklandıkları bir ortam . Yani anlayacağınız eğer güçlü olmazsanız sosyal medya ya sizin bugününüzü yada geleceğinizi bitirir

Fenomen olduktan sonra ne değişti hayatınızda?

Fenomen olduktan sonra hayatımda değişen en önemli şey hayatın gerçeklerini görebilmek oldu , artık daha iyi analiz yapıyorum ve daha iyi plan kurabiliyorum, sosyal medyanın hayatım konusunda yaptığı en büyük değişiklik aslında yine ben oldum

Asla vazgeçmem dediğiniz bir yemek var mı?

Kıymalı patlıcan yemeği herhalde ya bayılıyorum ona.

Gerçekleştirmek istediğiniz en büyük hayaliniz ne?

Gerçekleştirmek istediğim en büyük hayalimin tarifini ben bile kendime yapamazken sizlere hiç aktaramam bu yüzden sadece izleyelim ve görelim.

Kendinize örnek aldığınız birisi var mı?

2 tane akıl hocalarım var Kadir hocam ve Onur hocam , onlardan hep feyz alırım fakat çocukluğumdan beri hep örnek aldığım kişi peygamber efendimiz (sav) ve Osmanlı Sultanı Yavuz Sultan Selimdir.

Takıntılarınız var mı?

Çok takıntılıyım yaa hangisini sayayım ki.

 Sponzi sosyal medya hesapları

Yaptığı bir çok ilginç içerik ile takipçileri artarak fenomen olmuştur. Daha sonra yaptığı yeni eşsiz çalışmalar ile takipçileri giderek artmıştır ve İnstagram hesabında 106B takipçiye ulaşmıştır. En son paylaştığı İnstagram fotoğrafında 10 bin beğenisi bulunmaktadır.

Yorum yapın