SoundCloud İle Para Kazanma – SoundCloud’dan Para Kazanma Rehberi

SoundCloud ile para kazanma müzik alanının liderlerinden SoundCloud, yeni Premier programı ile müzisyenlere kazanç imkanı sağlayacak. SoundCloud para kazanma yeni SoundCloud Premier ile ilgili detaylar.
Yeni ve hür sanatçıların daha çok kişiye ulaşabilmesi adına SoundCloud Premier ile büyük bir olanak yaratılıyor. Üstelik bu özellik ile birlikte kişilerin kazanç sağlamasını dahi hedefleyen SoundCloud oldukça dikkat çeken bir tanıtım yaptı. Gerçekleştirilen tanıtımda aplikasyon ile ilgili tüm detaylar aktarılırken müzik dünyasında büyük bir canlılık yaşandı.

SoundCloud Para Kazanma

Berlin odaklı musiki dinleme platformu SoundCloud, yeni sanatçılara yoğunlaşarak, birinci sınıf musiki endüstrisine değişik bir teklifle girmeye çalışıyor. SoundCloud, müzisyene direkt olarak para kazandıracak uygulamasını kamuya açtığını belirtti. Platformun bu hamlesinin sanatçıların çoğuna platformdan para kazanma olanağı verdiğini söyleyebiliriz.

SoundCloud Premier olarak isimlendirilen uygulama, dört sene evvela meydana getirildi fakat şu ana kadar yalnızca bir çağrı yoluyla çalışan beta ile sınırlıydı. SoundCloud’un kendi platformu üstünde para kazandırma hamlesi, Spotify’ın son günlerde, özgür sanatçıların şarkılardan para kazanmalarına müsaade vermeye başlayacağını duyurmasıyla daha dahi hızlanmış oldu.

SoundCloud ile para kazanma

SoundCloud Premier’i kullanabilmek için, Pro yahut Pro Unlimited hesabına sahip özgür bir içerik oluşturucu olmanız ve SoundCloud ile para kazandıran ülkelerden (şu an için ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, Fransa, Almanya, İrlanda, Hollanda ve Yeni Zelanda ile sınırlanmış) birinde yaşıyor olmanız gerekiyor. Şartlar bununla dahi sınırlanmış kalmıyor, içeriğinizin asgari 5 bin kez diğerleri yönünden dinlenmiş olması dahi gerekiyor. Hesabın telif hakkı ihlali söz hususu olmayacak ve para kazanabilmek bireylerin ergin olması gerekecek. Premier’de yalnızca orjinal içerik kabul edilecektir, fakat podcast, remiks ve DJ setleri gibi başka içeriklerin de öneme alınacağına dair ipuçları yer alıyor.

Şirket için bir temsilci, SoundCloud Premier ile para kazanan içerik oluşturucularının, yükledikleri ve haklarına sahip oldukları şarkılar için yüzde 55 net gelir payına sahip olacağını söylüyor. Buna ilave olarak SoundCloud, hak sahiplerine ve topluluklara yayın telif hakkı ödeyecek. Temsilci ayrıyeten, Premier’deki şarkıların her yerde yayınlanabileceğini fakat yalnızca yukarda listelenen ülkelerden oynatıldığında para kazanılabileceğini ifade etti.

SoundCloud ile Nasıl Para Kazanılır Rehber?

SoundCloud Gelir Elde Etmeye talip kişilerin ilk olarak minimum Pro hesabına sahip olması gerekiyor. Bu hesap işlemleri sonrasında kişilerin içerik oluşturucu olarak üyelik işlemleri tamamlanarak para kazanmak olası hale geliyor. Şu anda belli ülkelerle sınırlandırılan SoundCloud Premier özelliği ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, Fransa, Almanya, İrlanda, Hollanda ve Yeni Zelanda’dahi kullanabilmek muhtemel durumda.

Bu şartları taşıyan kişiler için gereksinimler sadece bunlarla dahi kısıtlı değil. Diğer şartlar eğer şöyle;

SoundCloud ile Para Kazanmak İçin Gerekenler

  1. İçeriklerin minimum 5 bin kere başkaları tarafından dinlenmesi
  2. Üyeliğin telif hakkı ihlali yapmaması
  3. Kişilerin 18 yaşından büyük yada doldurmuş olması
  4. İçeriklerin özgün olması

SoundCloud Gelir kazanma tüm bu şartları taşıyan kişilerin içerikler üzerinden yüzde 55 net gelir pay alacağı açıklanırken bu yüksek oranın SoundCloud Premier’in kısa zaman içinde yüksek bir popülerliğe ulaşabileceğini gözler önüne serdi. SoundCloud Premier kazanç imkanı belli ülkelerle kısıtlı olsa dahi içerik oluşturucularının içeriklerinin dinlenmesi adına gelişigüzel bir sınırlama bulunmuyor. Para kazanmaya açık içeriklerin tüm dünya genelinde dinlenebilmesi ve kazanca katkı sağlaması olası.

SoundCloud İle kazanç SoundCloud Ltd.’nin platformu, ücretsiz medya içeriğine odaklanır ve pekçok müzik sever, teklifi kabul etti. Yaklaşık 200 milyon abonesiyle SoundCloud’un dinleme tabanı, rakibi Spotify’ın kullanıcı tabanının iki katından daha büyük. Yine de işletme, hizmetinden para kazanmak için mücadele etti. SoundCloud, 2013’ten 2015’e kadar her yıl toplam 85 milyon dolar zararla bir işletme kaybı bildirdi. Bunu akılda tutarak, SoundCloud, gelirle sonuçlanacak ansızın çok stratejik teşebbüs başlattı.

https://www.youtube.com/watch?v=RvKgOm1LdGo

SoundCloud Go Nedir?

SoundCloud, 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri sakinlerine aboneliğe dayalı bir aylık hizmet sunmaya başladı. Soundcloud Go, SoundCloud’un Sony Corporation (NYSE: SNE), Merlin Network, Warner ve Universal Music Group Inc. ile yaptığı lisans anlaşmalarını kullanır. Android kullanıcıları için ayda 9,99 ABD doları ve iOS kullanıcıları için 12,99 ABD doları karşılığında dinleyiciler, genişletilmiş bir şarkı kataloğu ve tanıtım alır -bedava servis ve çevrimdışı parçaları dinleme yeteneği.

SoundCloud Pro Detayları Nedir ?

SoundCloud, içerik geliştiricilere şarkılarını, podcast’lerini ve diğer içerikleri karşıya yüklemeleri ve dağıtmaları için ansızın çok hizmet katmanı sunar. SoundCloud Pro, kullanıcıların ücretsiz hesap sınırına göre iki kat daha çok içerik yüklemelerine olanak tanır. Ülkelere göre oyun sayılarına dair ilave istatistikler sağlanır. Ek olarak, oynatma listeleri ve parçalar, Spotlight özelliği aracılığı ile bir sanatçının profilinin üst kısmına sabitlenebilir. SoundCloud Pro için aylık abonelik fiyatı aylık 7 ABD doları ya da yıllık abonelik için 63 ABD dolarıdır.

SoundCloud Pro Sınırsız Nedir Detayları Nelerdir ?

İçerik geliştiriciler için ek bir hizmet katmanı SoundCloud Pro Unlimited’dir. SoundCloud Pro’nun avantajlarına ek olarak, bu aylık aboneliğin yükleme sınırlaması yoktur. İstatistikler, dinleyicinin coğrafi konumuna göre şehir bazında sağlanır ve yükleyicinin izleyicilerinin oynatıldığı internet sayfaları ve uygulamalarla ilgili bilgiler sağlanır. Son olarak, bu aboneliğe sahip kullanıcılar SoundCloud Go’ya aylık 1,99 $ indirimli bir fiyatla kaydolabilir. SoundCloud Pro Unlimited aboneliği aylık 15 ABD doları ya da yıllık abonelik için 135 ABD dolarıdır.

Yorum yapın