Sonbaharda Tesettür Giyim

Sonbaharda Tesettür Giyim: Tesettür modası, son zamanlarda oldukça popüler olmakta ve ilgiyi kendine çekmektedir. Tesettür giyimde; etek, pantolon, tunik, elbise modelleri açısından oldukça zengindir. Her mevsimde farklı farklı renklerle tesettur giyim farkını korumaktadır. Yaz aylarında cıvıl cıvıl renklerden oluşan elbiseler modaydı.

Yaz aylarında daha rahat ve sıcak havadan fazla etkilemeyi önlemek amaçlı pamuklu kumaş tercih edilirdi. Sonbaharda daha pastel tonlar, kahverenginin tonları kullanılmaktadır. Sonbaharın gelmesi ile yaz aylarına veda edilmektedir. Bu veda elbiselerde renkleri, çiçekleri de kapsamaktadır. Sonbahar, kuruyan yaprakların rengini yansıtır. Tesettur giyim kıyafetlerde de bu renkler üzerine çalışılmaktadır.

Tesettür Modasında Sonbahar Havası

Sonbahar modası, hem yaz bitimi hem de kışa hazırlıklarla oluşan bir dönemdir. Bu dönemde ülke geneline bakıldığında gün içerisinde belirli zamanlarda yağmur yağmaktadır. Bu sebeple evden çıkarken mutlaka mont alınmalıdır. Tesettur mont, isteğe bağlı olarak uzun seçilmektedir. Uzun elbise ya da uzun tunik üzerinde kısa mont tercih ederek şık bir görüntü elde edebilmek mümkündür. Tesettur mont uzunlukları tercihe göre değişmektedir. Kısa mont bulunabildiği gibi ayak bileğine kadar uzunlukta olan montlar da bulunmaktadır. Tüm tercih ve isteklere uygun tesettür ürünleri bulabilmek mümkündür.

Tesettür Giyimde Pantolon Tercihleri

Kadın giyim seçenekleri ile oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bir pantolon ihtiyacında bile onlarca seçenek ve model bulabilmek mümkündür. Dar paça, boru paça, bol paça ve daha birçok model seçeneği bulunmaktadır. Tesettur giyimde pantolon, etek kadar tercih edilmektedir. Uzun tuniklerin altında pantolonlar son derece hoş gözükmektedir. Bol pantolon ve bol tunik son zamanların moda olan modelleri arasındadır. Oldukça şık bir görüntü kazandırmaktadır. Bu iki ürün sonbahar aylarında da rahatça kullanılacak ürünler arasında yer almaktadır.

 Tesettür Giyimde Etek Tercihleri

Tesettür giyimin olmazsa olmazları arasında yer alan eteği de birçok farklı tarzda bulmak mümkündür. Mini, kalem, ara boy, uzun, çan gibi birçok modelde etek bulunmaktadır. Tesettur etek için daha çok uzun etekler tercih edilmektedir. Üzerinde bir ceket ya da gömlek ile kombinlenerek hoş bir kombin hazırlanabilir. Tesettur etek ile spor kombinler de yapılabilmektedir. Spor ayakkabı ile oldukça rahat bir görüntü elde edilebilmektedir. Piliseli etek son zamanlarda oldukça modaydı ve hem şık hem spor kombinlenebilmesi mümkündür. Topuklu ayakkabı ile şık bir görüntü, spor ayakkabı ile spor bir görüntü kazandırılabilmektedir.

 Tesettür Giyimde Elbise Tercihleri

Tesettür giyimde elbise çok önemli yerdedir. Her zaman kullanışındaki rahatlık düşünülerek ilk tercihlerde yerini almaktadır. Sonbahar aylarında bir elbise ile üzerine ince bir hırka ya da kot ceket ile günlük bir kombin yapılmaktadır. Sonbahar aylarında elbise renklerinde hardal sarısı, kahverengi, lacivert gibi yavaş yavaş koyu renge geçilmektedir. Yaz elbiselerindeki çiçekler yerini tek renk elbiselere ya da soluk desenlere bırakmaktadır.

Tesettür Kombinlerinde Eşarp Ve Şal Tercihleri

Tesettür giyimde kombinleri eşarp ve şallarla tamamlanmaktadır. Tamamlayıcı unsur olan eşarp ve şal tercihi son derece önemlidir. Giydiğiniz kombin tek renklerden oluşuyorsa eşarp ya da şalı desenli ve farklı renklerden seçerek kombine hareket katmak mümkündür. Giyilen elbise, tunik, etek, pantolondan biri veya bir kaçında model ya da desen varsa bu kez eşarp ya da şalda tek renk tercih edilmelidir. Kombindeki parçaların her birinde desen olması karışık bir görüntüye yol açmaktadır. Eşarp ya da şalı dokusu da son derece önemlidir. Pamuklu şalların kullanımı son derece rahat ve günlük kullanımlarda büyük kolaylık sağlamaktadır.

Tesettür Giyimde Aksesuarlar Önerileri

Aksesuar tercihleri ile kombinlere hareket katılabilmektedir. Bir kemer kullanarak kombine ufak dokunuşlar yapılabilmektedir. Krem tonlarında bir tunik kullanılacağında kahverengi bir kemer kullanarak kombini tamamlamak mümkündür. Kemer dışında broş, kolye tercihleri de son derece önemlidir. Tek renk kombinlerde büyük kolyeler ile hareket katılarak hoş bir görüntü elde edilmektedir. Büyük kolye tercih etmeyenler için küçük broşlar da seçenekler arasında yer alır. Yakanıza bir broş takarak tunik, elbise ya da ceketlere farklı ve modern bir dokunuş yapılmaktadır.

Son zamanlarda tunik, elbise ya da ceketlerde boncuk işlemesi ön plana çıkmıştır. Kol ya da yaka detaylarında boncuk işlemelerle hareket katılmaktadır. Bazen kumaşın renginden bazen rengarenk boncuklar ile işlemeler yapılmaktadır. Son derece zarif ve modern bir görüntü oluşturmaktadır. Böyle işlemeli bir parça kullanılacağında broş ya da kolye kullanımı fazla olabilmektedir. Zaten hareketli olan bir kombine fazladan hareket katılması modacılar tarafından tavsiye edilmemektedir.

Kombinlerde Çanta Ve Ayakkabı Önerileri

Kombini tamamlayan iki unsur; ayakkabı ve çantadır. Kombine bağlı olarak ayakkabı ve çanta tercihi yapılmaktadır. Şık bir kombin altına spor ayakkabı kullanılmamalıdır. Tesettür giyimde ikili takımlar sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Günlük yaşantıda tercih edilen ikili takımları, spor ayakkabı ile tamamlayarak doğru bir kombin oluşturulmaktadır. Etek ya da elbise kombinlerinde spor ya da şık olmasına dikkat edilerek ayakkabı tercih edilmelidir. Pantolon ve tunik kombinlerinde pantolon dar paça ise topuklu ayakkabı ile hoş bir kombin sağlanabilmektedir.

 

Çanta tercihleri ayakkabı kadar önemlidir. Bir kadının çantası her şeyidir. Tüm ihtiyaçlarının bulunduğu çanta aynı zamanda kombinini tamamlayıcı bir özelliğe sahiptir. Büyük çantalar yerine daha küçük çantalar tercih edilmektedir. Kombine ve gidilecek yere bağlı olarak çanta seçimleri yapılmalıdır.

“Sonbaharda Tesettür Giyim” üzerine bir yorum

  1. Görseller ile çok güzel örneklemeler yapmışsınız gerçekten görsellerden çıkamıyorum çok güzel bir yazı olmuş. Bunlara benzer bir şeyler alacağım bende kesinlikle

    Cevapla

Yorum yapın