Sonbaharda Tercih Edilecek 8 Elbise Seçenekleri

Özel ve şık davetlerde, havuz başı kokteyllerde veya bir iş yemeğinde kadının güzelliğine güzellik katacak, geceye damgasını vurmaya yardımcı olacak olan en önemli unsur kıyafettir. Sonbaharın kendisine has sıcak ancak yumuşak olan günlerinde, moda olan kıyafetleri tercih etmek doğru olacaktır. Sonbahar aylarında abiye tercih ederken iki kat daha dikkatli olmak gerekir çünkü bu ayların elbiseleri tam bir geçiş dönemi olmasından ötürü demode elbiseleri tercih etmek şıklığı olumsuz etkileyecektir.

Yaz aylarında genel olarak abiye tasarımları dekolteli ve canlı renklerde olan tasarımlar tercih edilmektedir. Ancak sonbahar aylarında trend yerini mat, soft ve dekolte bölümü daha az olarak tasarlanan kıyafetler tercih edilmektedir. Abiyelerde mat renkli kumaşlardan tasarlanan; kahve, siyah, bordo gibi renkli elbiseler kendisini geri plana çektiğinden, makyaj, aksesuarlar ve saç ile ön plana çıkmak gerekiyor. Elbiselerin sadeliği, makyaj ile tamamlanarak güzel bir görünüm yakalanabilir. Sırt dekoltesi bulunan, hafif yırtmaçlı, dantelli kıyafetlerde tercih edilebilir.

Sonbahar düğünlerine özel olarak elbise önerisi bulunmak faydalı olacaktır. Sonbahar düğünleri mevsim geçişine denk geldiğinden, çoğu kez giyim konusunda karışıklık yaratır. Doğanın değişim ve dönüşüm içerisinde olduğu sonbaharda seçilen elbise renkleri de farklılık gösterir. Koyu renklerin yanı sıra natural tonlarda sonbahar aylarındaki düğünler adına ideal renk alternatifleri olabilir.

Cut Out Kesimli Elbise Modelleri

Cut out kıyafetler sonbahar aylarındaki düğünlerde göz alıcı görünüme yardımcı olur. Pencereli şeklinde de isimlendirilen bu modern kıyafetlerde uzun, ikili renk kombinesine sahip, vücudu saran kesimlere şans verilebilir.

Dantel Detaylı Kıyafetler

Dantel detayları şıklığı en güzel şekilde yansıtan kumaşlar arasındadır. Diz altındaki dantel kıyafetler son zamanlarda en şık düğün kıyafetleri seçeneklerinin içerisindedir. Natural ton olan; açık yeşil ve bej renkleriyle tasarlanan dantel kıyafetin içerisinde oldukça zarif görünmek mümkündür.

Şifon Kumaşlı Elbiseler

Sonbaharın hafif esintili havasına, şifon elbiseler ile kombine yapmak romantikliği anımsatacaktır. Havaların çok soğuk olmadığı sonbahar aylarında uçuş uçuş ve uzun şifon kıyafetler, sonbahar düğünlerinde en güzel alternatif şeklinde düşünülebilir. Renk ise tercih siyah ya açık tonlarda seçilebilir.

Siyah Renkli Elbiseler

Çok yakın bir akraba ya da tanıdık düğünü değiş ise siyah mini kıyafetler, sonbahar düğünlerinin en basit kurtarıcısı olacaktır. Siyah renkli dar tasarımlarının yanı sıra hareketli olan etek bölümü olan modellerden de tercih edilebilir, kolyeler ve küpeler ile kıyafet daha çekici hale getirilebilir. Bunun yanı sıra siyah renkli klasik abiye kıyafetlerinin dışında canlı tasarımlar ve enerjik seviliyorsa; mavi, pembe, kırmızı, mercan, yeşil, fuşya gibi renkler ile tasarlanan abiyeler tercih edilebilir. Değişik ve renkli stillerde tasarlanan; iki parça, balık, tüllü, uçuş uçuş ve taşlı abiye kıyafetlerde bu sezon içerisinde tasarımcıların gözdesi olmuştur. Bu sezonda bu kıyafetlerin sıklıkla görüleceği kesindir.

Derin Yırtmaçlı Kıyafet Modelleri

Sonbahar düğünü, gösteriş içeren ve kapalı bir ortamda yapılıyor ise derin yırtmaçlı kıyafetler ile iddialı bir tarz yakalanabilir. Bacak dekoltesini öne çıkaran uzun kıyafetler, siyah, bordo türünde koyu ve asil olan renklerden tercih edilmelidir. Kombine zarif takılar ile tamamlanabilir.

Desenli Kıyafetler

Düğünde enerjik ve canlı görünebilmenin en güzel yollarından birisi de desenli elbise tercihi yapmaktır. Beli saran ve uzun desenli kıyafetler sade modelli çantalarla ve sivri burunlu düz renk ayakkabılar ile kombine edilebilir. Çiçek modelleri sonbahar aylarına uygun olacaktır.

Sırt Dekoltesi Bulunan Elbiseler

Sırt dekoltesi, estetik ve hoş bir görüntü sunar. Çapraz bantlı ya da şerit içeren modeller ile zarifliğe zariflik katılabilir. Mürdüm ve haki renkler ile tül kumaşlar, sırt dekoltesi olan kıyafetleri kusursuz kılacaktır.

Krep Kumaşlı Kıyafetler

Prenses tasarımlı, kabarık eteği bulunan kıyafetlerin yerine daha ince, alt bölümü uçan krep kumaş tasarımlar sonbahar aylarda vazgeçilmezdir. Alt bölümü balık formundaki eteklere doğru genişleyen stillerin oldukça tercih edildiği ve bununla beraber zarifliğin ön plana çıkmaktadır. Kişi, bedenine hafif biçimde oturan kıyafet tasarımlarını tercih edebilir. Bu günü kurtaracaktır. Çünkü bu kesimler her vücut şekline uyan kesimlerdir ve kişinin vücut kusurlarını kapatır. Kişi eğer çok uzun değilse, asimetrik kesimli olan abiye tasarımları tercih edilebilir. Hareketli modeller sayesinde dikkatler boydan uzaklaştırılmış olacaktır.

Yorum yapın