Sirke ile saç bakımı yapılırken nelere dikkat edilmeli?

Sirke ile saç bakımı nasıl yapılır? İçerisinde bol miktarda C, B ve A vitaminleri barındıran sirkenin saç uzattığını, saçınıza parlaklık ve güç verdiğini biliyor muydunuz? Evde çok kolay bir şekilde saç için sirke maskesi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Sirke ile saç nasıl uzatılır? Veyahut sirke ile saç nasıl dolgunlaşır? Soruların cevaplarını merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

DERLENEN TARİFLERİ UYGULAMAK KİŞİNİN İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN HERHANGİ BİR YAN ETKİDEN modabiye.com VE ÜYELERİ SORUMLU DEĞİLDİR.

Sirkenin saça faydaları nelerdir?

Uzun yıllardır kadınlar saçlarını hızlı uzatmak, parlatmak ve aynı zamanda güçlendirmek için sirkeden faydalanırlardı. Sirkenin saçlara o kadar çok yararı var ki, okusanız inanamazsınız. Sizler için sirkenin saça olan en önemli faydalarını araştırdık.

 • Elma sirkesi saç ve saç derisi pH’ını dengeler. (Ph’ını düşürür.)
 • Kafa derinizdeki gözenekleri tıkayan ürünlerin birikmesini önler.
 • Elma sirkesi ayrıca saçlarınız için faydalı olan besinleri (B, C, A vitaminleri ve potasyum) içerir.
 • Elma sirkesi mantar ve bakteri oluşumunu önlemeye yardımcı olur ve saçı ve saç derisini sağlıklı tutar.
 • Elma sirkesi, saç köklerine giden kan dolaşımını artırarak saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olur.
 • Elma sirkesi kafa derinizi arındırarak saçlarınızın temiz durmasına yardımcı olur.
 • Elma sirkesi uygun maliyetlidir ve saçınıza zarar verebilecek herhangi bir koruyucu veya ilave kimyasal içermez
https://www.youtube.com/watch?v=pfZAdwu7cCk
Elma sirkesi uygun maliyetlidir ve saçınıza zarar verebilecek herhangi bir koruyucu veya ilave kimyasal içermez

Sirke ile saç bakımı nasıl yapılır?

Sirke ile saç bakımı genel olarak su ile karıştırılarak yapılmaktadır. Eşit miktarda su ve sirkeyi karıştırarak banyodan önce saçınıza uygulamanız yeterlidir. Sizler için sirke ile hızlı saç uzatma maskesi, sirke ile kepeklere çözüm, sirke ile saçları dolgunlaştırma gibi bir çok başlık derledik.

Sirke ile hızlı saç uzatma

Sirke ile uzun saçlara kavuşmaya ne dersiniz? Sizler için saçlarınızı en hızlı uzatan bir maske derledik. Maskeyi haftada 2 gün uygulamanız yeterli olacaktır. Sizleri bekletmeden sihir gibi saçları uzatan sirke tarifimize geçelim. Önce malzemeler:

 • 2 tatlı kaşığı sirke
 • 10 damla hint yağı
 • 10 damla argan yağı
 • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizini hindistan cevizini erittikten sonra tüm malzemeleri bir kapta homojen olacak şekilde karıştırınız. Sirkeyi aynı oranda su ile seyreltmeyi unutmayınız. Daha sonra temiz saç derisine 5 dakika masaj yaparak uygulayınız. Ortalama saçınızda 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayınız. Saç derinizde yanma, kaşıntı veya kızarıklık olursa derhal durulayın ve maskeyi bir daha uygulamayınız.

Sirke ile kepekten kurtulma

Kepeklere doğal çare arıyorsanız sirke tarifini sizler için yazdık. Sirke ile kepeklerden kurtulmaya ne dersiniz? Önce malzemeler:

Tüm malzemeleri bir kapta homojen olacak şekilde karıştırınız. Sirkeyi aynı oranda su ile seyreltmeyi unutmayınız. Daha sonra temiz saç derisine 5 dakika masaj yaparak uygulayınız. Ortalama saçınızda 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayınız. Saç derinizde yanma, kaşıntı veya kızarıklık olursa derhal durulayın ve maskeyi bir daha uygulamayınız.

Sirke ile saç nasıl dolgunlaşır?

Saçları mucizevi şekilde dolgunlaştırmaya ne dersiniz? Hadi önce malzemelerimize bir göz atalım.

 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • Biraz sirke

Tüm malzemeleri bir kapta homojen olacak şekilde karıştırınız. Sirkeyi aynı oranda su ile seyreltmeyi unutmayınız. Daha sonra temiz saç derisine 5 dakika masaj yaparak uygulayınız. Ortalama saçınızda 35 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayınız. Saç derinizde yanma, kaşıntı veya kızarıklık olursa derhal durulayın ve maskeyi bir daha uygulamayınız.

Sirke ile saç kırıklarını önlemek

Sirke ile saç kırıklarından sonsuza dek kurtuluyoruz ve bir daha ki kırılmaları önlüyoruz. Kırıklardan kurtulmak için maskemiz işte maskemiz. Önce malzemeler.

 • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
 • 1 yemek kaşığı aloe vera
 • 1 yumurta
 • 1 yemek kaşığı sirke

Hindistan cevizini hindistan cevizini erittikten sonra tüm malzemeleri bir kapta homojen olacak şekilde karıştırınız. Sirkeyi aynı oranda su ile seyreltmeyi unutmayınız. Daha sonra temiz saç derisine 5 dakika masaj yaparak uygulayınız. Ortalama saçınızda 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayınız. Saç derinizde yanma, kaşıntı veya kızarıklık olursa derhal durulayın ve maskeyi bir daha uygulamayınız.

Sirke ile saç rengi açmak

Saçlarınızı doğal sirke ile açmaya ne dersiniz? Kimyasaldan uzak durarak işte sirke ile saç açma maskesi. Önce malzemeler.

 • Bir miktar papatya
 • Kaynamış su
 • Sirke

Papatyaları kaynamış suyun içerisinde 15 dakika kaynatıyoruz. Daha sonra papatya suyu ılıması için bekletin. Sirkeyi aynı oranda su ile seyreltmeyi unutmayınız. Daha sonra temiz saç derisine 5 dakika masaj yaparak uygulayınız. Ortalama saçınızda 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayınız. Saç derinizde yanma, kaşıntı veya kızarıklık olursa derhal durulayın ve maskeyi bir daha uygulamayınız.

Elma sirkesi, saç köklerine giden kan dolaşımını artırarak saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olur.
Elma sirkesi, saç köklerine giden kan dolaşımını artırarak saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olur.

Sirke ve saç hakkında merak edilen sorular

Sirke ile saç bakımı nasıl yapılır? yazımızın sonuna geldiyseniz, sizler için sirke ve saç ile ilgili merak edilen soruları derledik.

Durulama suyuna ne kadar elma sirkesi?

Durulama suyu ile suyunuzu aynı miktarda kullanmalısınız.

Hangi sirke ile saç yıkanır?

Genellikle saçlar için elma sirkesi tercih edilmektedir.

Sirkeli su saçta ne kadar kalmalı?

Sirkeli su ile kepeklerden kurtulmak isterseniz sirke ve suyu karıştırıp 10 dakika masaj yapıp yıkamanız yeterlidir.

Yorum yapın