Selvi yağı nedir? İşte selvi yağının cilde 6 faydası

Selvi yağı nedir? Yüzyıllardır güzellik malzemesi olarak kullanılan Selvi yağı, içerisinde bulundurduğu a-pinen, caren ve limonen sayesinde sizlere ”Vay be!” diyebileceğiniz faydalar sunuyor. Ortalama 30 TL gibi bir fiyatla piyasada bulabileceğiniz selvi yağının faydalarına göz atmaya ne dersiniz?

YAZIMIZDA BAHSETTİĞİMİZ SELVİ YAĞINI KULLANIP KULLANMAMAK KİŞİNİN KENDİ İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN BİR YAN ETKİDE modabiye.com VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Selvi yağının cilde faydaları

Selvi yağının üç ana bileşeni a-pinen, caren ve limonendir. Bu maddeler cilt sağlığınızı olumlu yönde etkileyecek faydaları mevcuttur. Gelin şimdi hep beraber selvi yağının cilde olan faydalarına göz atalım.

 • A-pinen içermesinden dolayı güçlü bir hücre yenileyici özelliği vardır.
 • Cildinizi canlandırır.
 • Cildi pürüzsüzleştirir.
 • Gözenekleri gözle görülür bir şekilde sıkılaştırır.
 • Akne, sivilce problemlerinin önüne geçmeye yardımcı olur.
 • Cilt hücrelerini yenileyerek yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.

Selvi yağı ile cilt maskesi

Sadece karma ciltlerin uygulayabileceği bir selvi maskesi ile karşınızdayız. Önce malzemeler:

 • 10 damla selvi yağı
 • 5 damla limon
 • Biraz un

İşlem öncesinde cildinizin selvi yağına bir alerjisi olup olmadığını anlamak için vücudunuzun küçük bir yerinde test yapmayı unutmayınız. Malzemeleri güzel bir şekilde macun kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Maskeyi maksimum etki için temiz cilde uygulamaya özen gösteriniz. Herhangi bir yan etki durumunda hemen yüzünüzü yıkayınız ve selvi yağını bir daha kullanmayınız. Maskeyi ortalama olarak 10 dakika yüzünüzde bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra bol su ile yıkayıp cildinizi nemlendirmeyi unutmayınız. Son olarak da parlak cildiniz ile Instagram’a poz atmayı ihmal etmeyiniz.

Selvi yağının saça faydaları

Cilt sağlığının yanı sıra selvi yağının saça olan faydaları oldukça fazladır. Sizler için kullananların en çok fayda gördüğü yanları derledik.

 • Saçların daha parlak durmasını sağlar.
 • Saç köklerini uyararak yeni saç oluşumunu destekler.
 • Kırıkları onarır ve daha pürüzsüz bir görüntü sağlar.

Selvi yağı ile saç maskesi

Selvi yağının saça faydalarından söz etmişken, sizlere harikalar dolu bir maske vermeyi de unutmadık. Önce malzemeler:

 • 1 kaşık hindistan cevizi yağı
 • 10 damla selvi yağı
 • Biraz zeytinyağı

İşlem öncesinde cildinizin selvi yağına bir alerjisi olup olmadığını anlamak için vücudunuzun küçük bir yerinde test yapmayı unutmayınız. Hindistan cevizi yağını düşük ısıda eritiyoruz. Daha sonra ılıyınca diğer malzemeler ile karıştırıyoruz. Temiz saça uygulamayı tercih ediniz. Saçlarınıza uyguladıktan sonra yağın saçınıza daha iyi nüfus etmesi için sıcak bir havlu ile saçlarınızı sarınız. 2 saat saçınızda beklettikten sonra ılık bir su ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Herhangi bir yan etki durumunda hemen saçlarınızı yıkayınız ve selvi yağını bir daha kullanmayınız.

Selvi yağı ile aromaterapi

Selvi yağının cildiniz ve saçlarınızın yanı sıra ruhunuza da birçok faydası olduğunu biliyor muydunuz? Selvi yağı canlılığa teşvik eder. Bunun yanı sıra enerjik duygularınızı canlandırır. Genel olarak vücuda topikal olarak uygulandığında enerji verir. Peki ya selvi yağı aromaterapi de nasıl kullanılır? Gelin hep beraber göz atalım.

10 damla selvi yağı ile buhurdanlığınızın taşmayacak şekilde su ekleyiniz. Daha sonra mumu yakınız ve selvi yağının size vereceği canlılığı ruhunuzda hissedin.

A-pinen içermesinden dolayı güçlü bir hücre yenileyici özelliği vardır.
hamilelerin kullanabilmesi için doktor gözetimi şart.

Selvi yağının fiyatı nedir?

Selvi yağının fiyatı ortalama olarak 25-35 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Selvi yağını hamilelerde kullanabilir mi?

Selvi yağının hamilelerin kullanabilmesi için doktor gözetimi şart.

Selvi yağını nerelerden satın alabilirim?

Selvi yağı kozmetik mağazalarından (Gratis, watsons…) ve aktarlardan temiz edebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=iIhGzPsQHZ0
10 damla selvi yağı ile buhurdanlığınızın taşmayacak şekilde su ekleyiniz. Daha sonra mumu yakınız ve selvi yağının size vereceği canlılığı ruhunuzda hissedin.

Selvi yağı kullananların yorumları

”maske içine damlatıyorum hem nefes almakta zorlanmıyorum hemde ferah bir nefes alıyorum.calısırken maske kullanımı zorunlu olan kişiler için ideal bir ürün.”

”Aromaterapi için kullanıyorum. Harika!”

”Selvi yağını aktardan tavsiye üzerine satın aldım. Saçlarım çok hızlı dökülüyor ve cansızdı. Tavisye üzerine banyodan önce uyguladım ve saçlarım çoğaldı. Fiyatını hak eden bir yağ.”

”bebeğime banyo sonrası masaj olarak uyguluyorum. Doktorum ile konuştuğumda bana masaj yapabilirsin dedi.”

”Bu gerçekten çok çılgın bir ürün. Diğer yağları atın kenara ve bu yağı satın alın. benim teyzem evde yapıyor.”

Yorum yapın