Sarısabır otunun cilde faydaları? Sarısabır otu hadis!

Sarısabır otunun cilde faydaları? Sarısabır otu hadis! Sarısabır‘ın diğer bir adı da Aleo Vera‘ bitkisidir. Sarısabır denilince bir o kadar yapancı gelse de bir çoğumuzun bildiği, kullandığı ve belki de vaz geçemediği, faydaları saymakla bitmeyen Aleo Vera bitkisi‘dir. Aleo Vera evde kolaylıkla yetişebildiği gibi, jel formunda da satılmaktadır. Güneşli havayı ve kuru toprağı seven Sarısabır Ege, Marmara ve Akdeniz gibi bölgelerde yetişirken evde kolaylıkla kendi bakımınız için yetiştirebilirsiniz.

Evde doğal olarak kendi ellerinizde yetiştirebileceğiniz ve sağlığınıza özellikle de son dönemlerde cilt problemlerden kurtulmak için tek tek gezilen güzellik merkezlerine de son dedirttirecek bir bitkidir. Bu kadar faydalı ve kolay olması ile kişilerin akıllarında Sarısabır otu cilde faydaları? Nasıl kullanılır? Kullananların yorumları? Gibi ve daha fazlası merak edilen konuları siz değerli okurlarımız için yazımızın devamında toparladık. Keyifli okurlar…

YAZIMIZDA BAHSETTİĞİMİZ SARISABIR OTU KULLANIP KULLANMAMAK KİŞİNİN KENDİ İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN BİR YAN ETKİDE modabiye.com VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Sarısabır otu cilde faydaları?

Sarısabır otu ya da bilinen ve nerdeyse tüm evlerde bulunan Aleo Vera bitkisinin faydaları saymakla bitmemektedir. Her derde deva bitkinin kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Kolay yetiştirilmesi ve her yerde kolaylıkla bulunması gibi avantajları ile bütün cilt problemlerde Aleo Vera bitki kullanılmaktadır. Aleo Vera‘nın faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Nemlendirici etkisi vardır,
 • Yanıklar da etkilidir,
 • Yara ve kesiklerin enfeksiyon kapmadan iyileşmesini hızlandırır,
 • Cilde canlılık verir,
 • Cilt kızarıklıklarını giderildi,
 • Güneş yanıklarını gideirr,
 • Ciltteki lekeleri açar ve giderir,
 • Kaşıntılara iyi gelir,
 • Cilde esneklik kazandırır,
 • Akne ve egzamayı dengede kalmasını sağlar,
 • Kırışıklıkları önleyebilir,
 • Kanser kaynaklı yaraları tedavisinde yardımcı olur,
 • Çatlakların oluşmasını önleyebileceği gibi oluşan çatlaklarda da giderilmeye yardımcı olur,
 • Ağız şişliklerin inmesini sağlar.
Sarısabır otunun cilde faydaları
Sarısabır otunun cilde faydaları

Sarısabır otu nedir?

Sarısabır otu olarak bilinene ama daha çok da aleo vera bitkisi olarak adlandırılan bitki yüz yıllardır bir çok yerde yetişen ve içerisindeki sıvısı kullanılan Aleo Vera  Asphodelaceae familyasına üye olmakla birlikte Afrika anavatanıdır. Ölümsüzlük bitkisi veya ilaç bitkisi olarak da bilinse de en ok kullanılan ismi Aleo Vera‘dır. İçerisindeki sıvıda %96’sı su geri kalanı da bir çok zengin vitamin ve mineraller içermektedir.

Sarısabır otu nasıl kullanılır?

Ağız şişliği gibi durumlarda bal ile yapılan macunda şişliklerin inmesini sağlar. Su, sirke ve Aleo Vera karıştırarak saçın diplerinde masaj yaparak kullanılır. Cilt problemlerinde ise jeli temiz cilde masaj yaparak sürülebilir.

Sarısabır otunun cilde faydaları
Aleo Vera bitkisinin cilde faydaları

Sarısabır otu hadis!

Hadis ya da diğer adı sünnet yani Hz. Muhammed (s.a.v) söylediği sözler demektir. Sarısabır ya da Aleo Vera bitkisi ile ilgili hadis ” ‘Sarısabır’ ve ‘Süfa’ otunda ne gibi şifalar vardır bilseniz!” şeklinde hadis bulunmaktadır.

Sarısabır otunun cilde faydaları
Aleo Vera bitkisinin cilde faydaları

Sarısabır otu fiyatı ne kadar?

Bitki olarak alabileceğiniz gibi yağı ya da jel olarak da Sarısabır otunu kullanarak aynı şekilde faydasını görebilirsiniz. Eğer bitki olarak alacaksanız boyutuna göre değişse de 10 liradan başlayan fiyatlardan bulabilirsiniz.

Sarısabır otu satın al!

Bitki olarak alabileceğiniz gibi yağı ya da jel olarak da Sarısabır otunu kullanarak aynı şekilde faydasını görebilirsiniz. Bir çok çiçek, bitki satan yerlerde satılabildiği gibi online alışveriş sitelerinde de satılabilmektedir.

Trendyoldan almak için tıklayınız,

Hepsiburada’dan almak için tıklayınız.

Sarısabır otunun cilde faydaları
Sarısabır otunun cilde faydaları

Sarısabır otu kullananlar!

Ben aloe vera jelinin hastasiyim son bi kac aydir. Bi kutu icinde 98% aloe vera icerik jel satin aldim. Cok cok memnunum. 10 senedir aradgim sivilceler dermanimi buldum. Konu acmistim bi kac hafta once bunla ilgili. Bak derim.

Ben bi ara cok aramistim videolara felan bakmistim. Bazilari direk bitkiyi kesip, yesil deriyi kesip yuzune suruyor, bazilarida jelin cok keskin oldugunu soyluyor. Ben direk yuzune surenleri daha cok gordum. Bilemiyorum. Ama bana sorarsan bendeki 98% aloe vera jeliyle sendeki 100% aloe vera pekte farkli degil. Bi sorun gormuyorum. Actgim konumda aloe vera rutinimi adim adim anlattim. Halada cok memnunum ve gecen gun indirimde diye 3 paket birden aldim. Bi bak sen canim.

kollarıma  ağda yaptırdıktan sonra daha masadan kalkmadan cildim kabarıyor. 1 hafta boyunca iltihaplı sivilcelere dönüyor ve kaşınıyor. en son kuaföre gittiğimde aloe veralı bir jel önerdi, ben de çok çakal olduğum için sadece bir koluma sürmesini istedim. sürdüğüm kolumda sadece iki sivilce çıkıp 2 güne iltihaplanmadan sönerken, diğer kolum her zamanki gibi kabardı. o yüzden her ağda sonrası kullanmaya karar verdim.

cilt bakımında bana babe %100 aloe vera jel uygulanmıştı bayılmıştım. cildi ferahlatıyor ve dinginleştiriyor. ayrıca yaşlanmayı geciktirici etkileri vardır.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Cemre Solmaz kimdir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı?

Yorum yapın