Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri Hepimizin bildiği bir gerçek vardır saçların uzaması ilk olarak sağlıklı saç köklerinden başlar. Saç uzamasına etki edeceğini düşünüp aldığımız pek çok ürün vardır, ama bu ürünlerden istediğimiz sonuçları alamıyoruz. Saç Uzatma Yöntemleri bu teknikler uygulanırken en etkili yol doğal yöntemler olarak kayıtlara geçmiştir.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Çok basit ve evde yapabileceğiniz yöntemlerle saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Saç uzatma yöntemleri olarak en basitinden saç derinize masaj yapabilirsiniz. Saçlarınızın kökleri saç derinizde bulunur ve saçlarınızın uzaması için saç derinizin beslenmesi gerekir. Bunu sağlamanın en kolay yolu, saç derinize sık sık parmak uçlarınızla masaj yapmaktır. Yağ açısından, biberiye yağı daha faydalı olacaktır. Biberiye yağı özellikle saç uzanmasına neden olması ile bilinir kan damarlarını genişletir ve saç köklerinin daha iyi beslenmesini sağlar. Biberiye yağını uygulamak için, saç şampuanınıza birkaç damla ekleyebilirsiniz. Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı gibi yağlarla da sulandırarak, saç derinize uygulayabilirsiniz.

Yumurta Maskesi ile Saç Uzatma Yöntemleri

Yumurta Maskesi ile Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarınızın uzamasını engelleyen etkenlerin başında saç kırıkları gelir. Saç kırıkları, saçlarınızda hoş bir görsel oluşturmaz, aynı zamanda saçlarınızın daha sağlıksız olmasına neden olur. Saç kırıkları yumurta ile giderilebilir. Evet, saç uzatma yöntemleri arasında oldukça doğal bir yöntem ve o kadar da büyük maliyeti yok. Yumurtada bulunan proteinler ve vitaminler liflerinizi güçlendirir. Bunun yanı sıra, yumurtanın yüksek miktarda kükürt içermesi de sinir bozucu saç kepeklerini de ortadan kaldırır. Maskeyi hazırlamak için, 2 yumurta ve 2 çorba kaşığı zeytinyağına ihtiyacınız olacaktır. Yumurta ve zeytinyağını birbirine karıştırın. Maskeyi doğrudan kuru, taranmış saçlarınıza uygulayın ve saçınızda 30 dakika bekletin. Daha sonra yıkayın.

Hint Yağı ile Saç Uzatma Yöntemleri

Hint Yağı ile Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri konumuza bir diğer yöntem olan Hint yağı, ile saç uzatma yöntemi ile devam ediyoruz. Hint yağı, saçların büyümesini engelleyen kafa derisi enfeksiyonlarına karşı anti-mantar ve anti bakteriyel özelliğine sahiptir. Hint yağını saç derinizden başlayarak saç uçlarınıza doğru uygulayın. Saç derinize hint yağı ile masaj yapın. Saçlarınızı güzelce yıkayın ve daha sonra saç şampuanınızı uygulayın. Bu şekilde daha sağlıklı ve daha güçlü saçlara merhaba diyebilirsiniz.

Soğan Suyu ile Saç Uzatma Yöntemi

Soğan Suyu ile Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri konumuzun diğer bir yöntemi ise soğan suyu ile saç uzatma yöntemidir. Saçlarınızı çok hızlı uzatan bir diğer yöntem ise kesinlikle soğan suyudur. Soğan hiçbir yan tesiri olmayan olası alerjilere sebep olmadan saçların tamamen doğal uzamasını sağlar. Soğan suyunu saçın diplerine sürün saçlarınızın dökülmesini azaltır. Soğan suyu saç derisi ile alakalı meydana gelebilecek problemleri önler. Ayrıca, saçların erken beyazlama sürecini yavaşlatır. Soğanda tespit edilen bol miktardaki sülfür sebebiyle, soğan suyu baş derisine sürüldüğünde kan dolaşımınızı süratlendirir. Saçların uzaması amacıyla lazım olan kolajen dokularının üretimini arttırır. Sülfürün ilaveten anti-bakteriyel özelliği de olması sebebiyle, mantar ve bakteri oluşumu da ortadan kaldırıyor. [ En Yeni Gelin Saçı Modelleri ]

Soğan Suyu ile Saç Uzatma Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Soğan suyu yöntemini yapmak ile alakalı tek problem, soğanın keskin sevilmeyen kokusudur. Soğan suyunu başınızda  30 ile 60 dakika kadar bekletin. Kokudan rahatsız olmuyorsanız, daha uzun vakit de bekletebilirsiniz. Sonuçları görmek için ideal süre 60 gündür, haftada en az 3 defa ve en az 8 hafta boyunca yapmanız gerekiyor.

Soğan Suyu Nasıl Elde Edilir?

Soğan suyunu bir mikserde doğrayacağınız soğanlardan rahatlıkla elde edebilirsiniz. Küçük parçalara bölünen soğanları mikserden aldıktan sonra süzebilir ve geriye kalan soğanları sıkabilirsiniz. Ayrıca, keskin kokuyu hafifletmek için bir miktar bal kullanmanızda sakınca yoktur. Bakınız Haber7.com sitesi Soğan suyunun saçlara inanılmaz faydasını konu olarak anlatmış.

 

Yorum yapın