Sabun ile Kaş Şekillendirme Nasıl Yapılır

Sabun ile kaş şekillendirme son zamanlarda oldukça popüler bir uygulama haline geldi. 1990’ların ve 2000’lerin başındaki aşırı tüylü, kalem inceliğinde, çok kavisli kaşları hatırlıyor musunuz? Herkes gibi bizlerde o görüntüyü unutmak isteriz. Sabah uyandığımızda muhteşem kaşlar ile uyanmak ne kadar güzel olsa da, sizinki doğal olarak kalın değilse, o zaman dolgun, doğal görünen kaşlara ulaşmak biraz teknik gerektirir. Bizde sizler için tekniğin en ucuz ve en basit halini paylaşıyoruz. Marris’in belirttiği gibi, “Kaşınızın bu süreçte zarar görmemesini sağlamak için besleyici maddeler içeren bir şey aramanızı tavsiye ederim. Ayrıca, kesinlikle taptığınız besleyici bir kalıp sabun bulursanız, temizleyici olarak da kullanabilirsiniz.” Sabun ile kaş nasıl şekillendirilir?

Kaşlar sabun ile nasıl sabitlenir?

2020 senesinin TikTok trendlerine göz attıysanız kaşların nasıl sabunla sabitlendiğine denk gelmişsinizdir. Bizde sizler için araştırdık ve püf noktalarıyla kaşlarınızı sabun ile nasıl sabitleyebileceğinizi anlattık.

1. Adım: Kaşlarınıza şekil vereceğiniz fırçanın nem olabilmesi için biraz sprey nemlendirici ya da saç spreyi sıkabilirsiniz. Fırçanın ne kadar nemli olması gerektiğini anlamak biraz deneme yanılma gerektirir. Lakin sonunda istediğiniz neme kavuşacaksınız. Azar azar nemlendirme ile başlamanız ve daha sonra arttırmanız daha iyi olacaktır. Healy, ”Belki kapalı bir lavabodan sadece küçük bir damla kullanın” diyor. 

2. Adım: Kaşlarınıza jel görünümü vermek için nemlendirdiğiniz kaş fırçasını sabuna sürtün. Healy, “Çok fazla yaparsanız köpürmeye başlayacak ve biraz beyaz görünecek” diyor.

3. Adım: Sabuna sürttüğünüz nemli fırça ile kaşlarınıza dilediğiniz gibi şekil verin. Sabun kaşınızda hemen kurumaz. Bunun için dilediğiniz kadar şekil deneyebilirsiniz. Healy, “Kaşınızı tamamen yukarı doğru fırçalarsanız, bazen kuyruk tüylerinin üst üste gelmesine izin vermediğiniz için kuyruğun boşluklu görünmesine neden olur”

4. Adım: Kaşlarınızın tarama işlemi bittiyse ve seyrek alanları gözünüze çarpıyorsa, seyrek alanları doldurmak için kaş kalemi tercih edebilirsiniz.

Kaş sabitlemek için sabun tercihi

Gliserin içeren bir sabun her zaman daha ideal olacaktır. Çünkü bu kaş kıllarını gerçekten kaplayan ve onları sabitleyen şeydir. Daha sonra sabunu uyguladıktan sonra şeffaf olmasına önem verin. Aksi takdirde, beyaz kaplamalı kaşlarla kalacaksınız. 

Kaş sabitlemek için sabun önerisi: Browwauw Kaş Sabitleyici Sabun

Sabah uyandığımızda muhteşem kaşlar ile uyanmak ne kadar güzel olsa da, sizinki doğal olarak kalın değilse, o zaman dolgun, doğal görünen kaşlara ulaşmak biraz teknik gerektirir. Bizde sizler için tekniğin en ucuz ve en basit halini paylaşıyoruz
Sabah uyandığımızda muhteşem kaşlar ile uyanmak ne kadar güzel olsa da, sizinki doğal olarak kalın değilse, o zaman dolgun, doğal görünen kaşlara ulaşmak biraz teknik gerektirir. Bizde sizler için tekniğin en ucuz ve en basit halini paylaşıyoruz

Sabun kaşlara zararlı mı?

Sabunlar cildinizle temas edecek şekilde yapılmıştır. Lakin özellikle aşırı hassas bir cildiniz varsa, tüm gün açık bırakmak tahrişe neden olabilir. Mümkün olduğunca doğal olan ve tahriş olasılığını en aza indirmek için cildi seven bileşenlerle formüle edilmiş bir ürün aramak her zaman iyi bir fikirdir. Kısacası sabunun kaşlara herhangi bir zararı yoktur.

Kaşlara sabun uygulamanın ip uçları

Sabun ile kaşlarınızı sabitlerken en güzel şekli almasına ne dersiniz? Sizler için kaşlarınızı sabunla sabitlerken değinmeniz gereken bazı ip uçlarını derledik.

Kaşlarınızı sabitlerken çekiştirmeyin: Healy, “Çok fazla baskı uygulamak istemezsiniz çünkü ince kaşlarınız veya ince kaşlarınız varsa, kaş kıllarını gerçekten çekebilirsiniz”

Sabundan önce kaş kalemi kullanın: Healy, “Sabun köpüğü mumludur ve ürünü gerçekten yakalar, bazen tozun çok koyu görünmesine veya kalemin karıştırılmasının zor olmasına neden olur”

Kaşlarınıza bir mola verin: Marris, “Sabun kaşlarını günlük olarak tavsiye etmem”

Sabun ile kaş sabitleme kaşları döker mi?

Geleneksel sabunlar alkali bir pH’a sahip olduklarından, özellikle hassassanız cilt bariyerinin bozulmasına ve tahrişe neden olabilir. Bunun yanı sıra hassas ciltli iseniz kullanmamanız önerilmektedir.
https://www.youtube.com/watch?v=sc6bRt_wxPM
Sabunlar cildinizle temas edecek şekilde yapılmıştır. Lakin özellikle aşırı hassas bir cildiniz varsa, tüm gün açık bırakmak tahrişe neden olabilir. 

Kaşlarını sabun ile sabitleyenler

2020 trendlerinden birisi olan kaşları sabun ile sabitlemek, birçok kızlar tarafından tercih edilmektedir. Bizde sizler için kaşarını sabun ile sabitleyen kişilerin yorumlarını derledik.

  • bende köpürdü hep bir türlü ayarı tutturamadım. ama sabitleyebildiğimde kaş jelinden çok daha etkili oluyor. gür kaşlıyım fakat kaşlarım hep aşağı iniyor taramak gerekiyor sürekli, öte yandan da az kaşa sahip insanlar uygulayınca çok güzel duruyor bende tam istediğim gibi durmadı.
  • ben hayatımda böyle güzel sabitleme görmedim gerçekten, tek sorun hala kokuyor.. duru fresh sabun ile sabitledim sprey olarak rimmel londonın makyaj sabitleme spreyini kullandım herkes kaşlarımı ne ile sabitlediğimi soruyor…
  • gür kaşlılar asla denemesin. bu görüntüyü her ne kadar çok modern ve güzel bulsam da kendimde denediğimde bir fiyaskoyla karşılaştım. ayrıca aşırı gergin hissettiriyor kaş bölgesini.
  • yaklaşık 5 aydır kaşlarımı sabunla sabitliyorum ve gün boyunca asla düşmüyorlar. öncelikle sabun seçimi önemli. beyaz renkte olanlar değil de gliserin sabunu kullanmamız gerekiyor. ben duru markasının zeytinyağı özlü duş sabunu ile sabitliyorum. fırçamı ıslatıp sabuna sürtüyorum ve hafif jel kıvamına gelince kaşlarımı yukarı tarıyorum. tüm gün verdiğim şekilde kalıyorlar. son olarak dökülme gibi bir sorun yaşamadım. 

Yorum yapın