Pelin Otu Yağı nedir? Pelin Otu Yağı faydaları nelerdir?

Pelin Otu Yağı nedir? Pelin Otu Yağı faydaları nelerdir? Antik çağlardan beri sıklıkla tıp alanlarında kullanılan Pelin otunu kullanımı otun kendisini, ve ottan damıtma yöntemi ile elde edilen yağı ve otun kaynatamı ile elde edilen çayı ile kullanımları bulunmaktadır. Kullananların içeriğinde bulunan alkol ve uyuşturucu etkisi nedeniyle tek başına kullanmaması gereken yağın seyreltilerek kullanılmalıdır.

Kullananların bir çok sağlık sorununa faydası olduğunu ifade etmelerinin yanında içeriği ile de sıklıkla uyarılan Pelin otunun kullanmadan önce sağlık durumunuza, alerji durumunuza ve miktarına dikkat edilmelidir. Bu yağı kullanmak isteyenler veya kullananların akıllarında bir çok konu takılmıştır Pelin Otu Yağı nedir Faydaları? Nasıl kullanılır? Fiyatı? Gibi bir çok ve daha fazlası merak edebileceğiniz soruları siz değerli okurlarımız için yazımızın devamında bulunmaktadır. Keyifli okurlar…

YAZIMIZDA BAHSETTİĞİMİZ PELİN OTU YAĞI KULLANIP KULLANMAMAK KİŞİNİN KENDİ İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN BİR YAN ETKİDE modabiye.com VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Pelin Otu Yağı nedir?

İçeriğinin zenginliği ile bir çok tıp alanında kullanılan ve bir çok sağlık problemine yardımcı olan pelin otu içerisinde tujon konsantrasyonundan olduğu unutulmamalıdır ve bu madde zehirli olduğu unutulmayarak kullanılmalı ve kullanılacak kişilerde sağlık problemleri açısından doktoruna danışmalıdır. Pelin otunun zengin içeriği ile uzun yıllardır tıp alanında kullanılan ve gün geçtikçe artan kullanımı ve hastalıklardaki yardımcı tedavi ile beraber kullanımı yayılmaktadır.

Pelin Otu Yağı nedir
Pelin Otu Yağı nedir

Pelin Otu Yağı ne işe yarar?

Antik çağlardan beri tıp alanında kullanımı olan pelin otu ile oluşan yağın yıllardır bir çok tedavide işe yaradığı görülmüştür. Pelin otunun yağı şu alanlarda kullanılır;

 • Kanser etkisini azaltır,
 • Vermut içkisinde kullanılır,
 • Bir çok hastalığın tedavisinde yardımcı olur,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmeyi sağlar gibi bir çok sağlık alanında faydası bulunur.

Pelin Otu nerede yetişir?

Papatyagiller ailesine giren pelin otu Akdeniz bölgesinde en çok verimli yetişen bölgedir.

Pelin Otu Yağı faydaları nelerdir?

Antik çağlara varan kullanımı ile her geçen gün bir faydası artan pelin otunun faydaları saymakla bitmemekle beraber kullanım şeklini ve miktarını bilmeden kullanmak ise tahmin edemeyeceğiniz zararlara neden olabilir. Pelin otu yağının doğru miktarda ve şekilde kullanımı sonucu faydalarının bir kısmını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • İdrar söktürücü özelliği vardır,
 • Ateş düşürücü etkisine sahiptir,
 • Anti – kanser ürünüdür,
 • Ter bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar,
 • iştah açıcı etkisi bulunur.
 • Safrakesesi hastalıklarına iyi gelir,
 • Cilt yaralarının tedavisinde yardımcı olur,
 • Böbrek hastalıklarında tedavisini sağlar,
 • Böcek kovucu olarak da işe yarar,
 • Böcek ısırıkları sonucu oluşan ateş ve ağrıyı azalması ve giderilmesini sağlar.
Pelin Otu Yağı nedir
Pelin Otunun Yağı nedir

Pelin Otu Yağı kimler kullanmamalıdır?

İçerisinde bulunan tujon madde içermesi ile beraber alkol yapımı ve uyuşturucu etkisi olduğundan önce kullanacak kişiler önceden dikkat edilmelidir. Pelin Otu yağını kullanmaması gereken kişiler şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Mide ve bağırsak ülseri olanlar,
 • Böbrek yetmezliği olanlar,
 • Hamile olanlar kullanmamalıdır,
 • Epilepsisi olan kişiler,
 • Çocuklar kullanmamalıdır.

Pelin Otu Yağı nasıl kullanılır?

Cilt üzerinde kullanılacaksa eğer temiz cildin üzerine bir başka yağ ( hindistancevizi yağı, susam yağı vb.) temiz içerikli yağlar ile karıştırarak kullanılmalıdır. Uygulamadan önce cildin ufak kısmında kullanıldıktan sonra kullanılmalı ve asla tek başına seyreltilmeden kullanılmamalıdır.

Pelin Otu Yağı fiyatı ne kadar?

Pelin otunun yağı 10 lira ile 24 lira arası fiyatı değişmektedir.

Pelin Otu Yağının tadı nasıldır?

Kullananların tarafından sıklıkla tadının acı olduğunun şikayet edilmektedir.
Pelin Otu Yağı nedir
Pelin Otunun Yağı nedir

Pelin Otu Yağı satıl al!

Pelin otundan elde edilen yağ etkisi ve düzenli ve doğru şekilde kullanımı ile faydalarını gösteren yağ aktarlarda ve bir çok online alışveriş mağazalarında ( Trendyol, arifoğlu vb.) satılmaktadır.

Trendyoldan almak için tıklayınız.

Hammaddelerden almak için tıklayınız.

Pelin Otu Yağı kullananların yorumları nelerdir!

pek çok yerden rahatlıkla satın alınabilen ancak kullanılmamasını şiddetle tavsiye edeceğim ottur. hastaneye bilinci kapalı bir şekilde getirilen, laboratuar değerleri uçmuş olan ve yakınları ile yapılan görüşmelerde buna neden olabilecek bir sebep bulunamayan bir hasta verilen destek tedavinin sonucunda biraz toparlayıp konuşabilecek hale geldiğinde defalarca aldığım anamnez sonucu bu duruma pelin otu çayı içerek geldiğini anlayabilmiştim.

tadı inanılmaz acı olan ve kaynatıldıktan sonra soğutulan suyu en inanılmaz ağrılar bile kesen özelliğe sahip olan ot. kendisinin inanılmaz kanser ağrılarını bile kestiği tarafımdan gözlenmiştir. aynı zamanda kafa bulduran bir ot olduğu için de dikkatli olmak lazım. ama her aktarda da bulunabilir özelliği var.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Cemre Solmaz kimdir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı?

Yorum yapın