PaPara Hangi Bankaya Ait Bir Kuruluştur – Papara Bankacılık Geçmişi

Papara hangi bankaya ait başlık içeriğimize de pek çoğunuzun bilmediği yeni bilgiler sunmaya çalışacağız. Son yıllarda artan sanal kart kullanımları aynı oranda ihtiyaçları da ortaya çıkarmıştır. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda piyasa da var olmaya başlayan Papara hangi bankaya ait ve çalışma sistemi nasıl işlemektedir, konularını da ayıca açıklayacağız. Bu konumuza paralel olarak; Papara hangi bankalarla anlaşmalı, hangi ATM’lerden para çekimi yapılabilir soruların da detaylı yanıtlar da yine haber içeriğimizde sizlere aktarılacaktır.

Pandemi döneminden önce hayatımıza giren ancak pandemi döneminde kullanımı yaygınlaşan PaPara uygulaması hakkında pek çok belirsizlik olmasından kaynaklı kullanıcılar merak içerisindedir. Özellikle salgın dönemin de bu tür sanal kartların kullanımları bayağı yaygınlaştı ve günümüz de normal banka kartlarının yerini almaya başladı. Bu yeni normallere alışma sürecinde tabi ki bu terimlerin kapsamlı şekilde araştırılması ve öğrenilmesi için yeni bir süreç işlemektedir.

Ziraat Bankası tarafından sağlanan bir sanal kart kullanıyorsanız eğer, bu kartları kullanabilmek için de aktif bir cep numarasına sahip olmanız gerekir. Ziraat Bankası Cep Telefonu Numarası Değiştirme bağlantısını kullanarak, numara güncelleme işlemlerinin nasıl yapıldığı hususunda da ayrıca bilgi sahibi olabilirsiniz.

Papara Hangi bankaya ait?

Papara hangi bankaya bağlı içeriğimiz de tamamen bağımsız özel bir finans kuruluşu olduğunu ifade edebiliriz. Sıklıkla kurum kuruluşların ticaret, alışveriş ve daha pek çok işlemde kullanmaya başlamış olduğu PaPara uygulamasının kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Papara, bir bankaya ait bir kuruluş ya da yan şirket değildir. Bu sanal kartları kullanarak birçok banka üzerinden para transferi ve para yatırma işlemlerini yapabiliyor olmanızın temel nedenleri ise;

Papara şirketinin bu bankalarla yapmış olduğu özel anlaşmalardır. Bu diğer bankalarla yapılan anlaşmaların bir sonucu olarak da sadece sanal kart olarak değil, nakit çekim işlemleri ve yükleme işlemlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Papara sanal kartlarının birçok banka üzerinde kullanılabiliyor olması, o bankalara ait bir yan kuruluşmuş gibi değerlendirilmesine neden olmaktadır. Bu firma hakkında doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi de bir bankaya aitmiş gibi zannedilmesidir.

Papara Kart Hangi Bankaya Ait?

Tıpkı Papara şirketin de olduğu gibi, Papara kartlarda herhangi bir bankaya ait değildir, sadece anlaşmalıdır. Yani Papara kartların birçok bankamatik üzerinde kullanılabiliyor olma nedeni, yapılan anlaşmalar olmaktadır. Papara hangi bankanın konusunda tüm alt hizmetleriyle beraber bağımsız ve özel bir finans şirketi olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

papara hangi bankaya ait
Papara Hangi Bankaya Ait Bir Şirkettir?

Papara şirketinin bu anlaşmalı olduğunu bankalar sayesinde; nasıl ki bir banka kartını birden fazla bankanın ATM’si üzerinde kullanabiliyorsanız, Papara kartları da anlaşmalı oldukları bankaların ATM’leri üzerinde kullanabilirsiniz. Tabi bunların belli limitleri de mevcuttur.

Papara Hangi Bankalarla Anlaşmalı

Sanal kartlar konusunda lider konumda bulunan Papara; aynı zamanda anlaşmalı olduğu bankalar olarak da müşterini mutlu etmeyi başaran finans kuruluşu olmuştur. Papara şirketinin anlaşmalı olduğu bankalar ve Papara kartlarını kullanabileceğiniz bankalar listesi şu şekilde oluşmaktadır;

  • Ziraat Bankası ve Vakıfbank (Devlet Kanalında Anlaşma Yapılan Bankalar)
  • QNB Finansbank,
  • Yapı Kredi Bankası,
  • Akbank,
  • Türkiye İş Bankası
  • Pararix Maddi Destek
  • Garanti BBVA
  • Türkiye Finans ve Katılım Bankası

Papara bankacılık hizmetinde bu bankalar ile anlaşmalar yapmıştır ve bankaların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Papara Hangi Bankalarla Çalışıyor
Papara Hangi Bankalarla Anlaşmalı ve Hangi Bankalardan İşlem Yapılıyor

Papara Kart ile Hangi Bankalardan Para Çekilebiliyor?

Bir üst başlığımızda açıklamış olduğumuz anlaşmalı bankalar, aynı zamanda para transferi ile para çekim işlemlerini yapabileceğiniz bankalardır. Papara kart ile bankadan para çekmek için, bu liste de açıkladığımız bankaların ATM’leri üzerinden günlük limitler dahilinde para çekebilirsiniz. Bu para işlemlerin de uygulanan komisyon tutarı ise, çekilen para tutarına göre belirlenmektedir ve değişiklik gösterebilir.

Papara Hangi Ülkelerde Geçerli?

Papara bir sanal kart hizmeti verdiğinden dolayı, yurtdışından alışveriş ve yurtdışı bir hesaba aktarım işlemlerini rahatlıkla yapabileceğiniz bir bankacılık sistemidir. Sanal kartlar, yurtdışına açık olduğu sürece, herhangi bir işlem kısıtlamasına tabi değildir. Hatta normal bir banka kartıyla alım yapamadığınız birçok yurtdışı dijital ürünleri, Papara sanal kart ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Papara Hangi Banka Sık sorulan sorular

Papara dijital bankacılık ve sanal kartlarla ilgili olarak çok sık sorulan sorular ve yanıtları alt başlıklarımız da listelediğimiz gibi olmaktadır. Bu konulara ek olarak yine bizlere bu konuyla ilgili danışmak istediğiniz sorularınız için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.


Yorum yapın