Nişan Makyajı Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

Nişan Makyajı Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler: Nişan töreni genç kızların hayat boyu yaşadığı en özel ve güzel günlerden birisidir. Yeni bir dünyaya ilk adımlardan birisi olan nişan törenlerinde her genç hanım kendini güzel hissetmek ister. Makyajından elbisesine ve saçına kadar her detay büyük bir önem taşır. Giyilen ayakkabı, takılar, çanta seçimleri ve daha birçok detay nişan törenlerinde en çok dikkat edilenler arasında yer alır. Ancak nişan törenlerinde en çok dikkati çeken noktalar makyajdır. Nişan Makyajı düşündüğünüzden çok daha önemli bir detaydır.

Nişanlanacak olan genç hanımlar makyaj seçimlerinde çok titiz olmaları gerekiyor. Öncelikle bu makyajın nasıl ve hangi tonlarda yapılacağı son derece önemlidir. Ancak makyaj tonlarına karar vermeden önce ilk olarak elbise seçimlerine önem vermek gerekiyor. Elbiselerinizi seçerken titizlikle hareket etmeli ve diğer tüm aksesuarlarınızın da birbirini tamamlamasına özen göstermelisiniz.

Nişan Makyajı Konusunda Mekanın Önemi

Nişan makyajı model seçimi yapmadan önce belirli detayları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu şekilde hem en doğru tonları hem de en iyi modeli seçebilirsiniz. Makyajınızı yaptırmaya başlamadan önce bu işlemi kimin yapacağı da önemli noktalardan biridir. Aynı zamanda makyaj modasını da nişan öncesinde sıkı bir şekilde takibe almanız büyük bir önem taşımaktadır. Ne kadar iyi bir takipçi olursanız o kadar modaya uygun bir makyaj yaptırma şansı elde edebilirsiniz. Nişan makyajı konusunda önem vermeniz gerekenler arasında mekan önemlidir. Bu mekanlara göre makyaj seçimleri şu şekilde olabilir:

Lüks Otel ya da Tarihi Mekan

Eğer nişan töreninizi lüks bir otelde ya da çok tarihi bir mekanda yapmayı düşünüyorsanız makyaj seçimine dikkat etmeniz gerekir. Geleneksel ve çok gösterişli nişan partileri için bu mekanlar en ideal ortamlar arasında yer alır. Böyle bir mekanda nişan planlıyorsanız makyajınızın da gösterişli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle de genel olarak koyu ve belirgin tonları tercih etmek en iyi seçimler olacaktır. Elbise tonlarını da göz önünde bulundurarak gözde siyah ağırlıklı dumanlı bir makyajı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Davet Alanları ve Kulüpler

Nişan töreni için biraz daha kutlama ve kokteyl tarzı bir organizasyon düşünüyorsanız topuklarınızı yükseltmeli ve makyajınızı biraz daha iddialı tercih etmelisiniz. Bu tarz alanlarda bir nişan yapacaksanız pırıltılı ve iddialı bir makyaj sizi daha iyi yansıtacaktır. Bunun için de gold ve metalik tonlar son derece ideal seçimler olabilir. Işıltılı bir göz makyajı, parlayan dudaklar makyajınızı hareketlendirecek önemli detaylar arasında yer alır. Bunun yanında dudaklar için vişne çürüğü ya da koyu turuncu renkler son derece idealdir.

Kumsalda ya da Kırda Nişan

Salaş bir ortamda nişanlanmak istiyorsanız en iyi seçenekler arasında kumsallar ve kır törenleri yer alıyor. Bu tarz mekanlarda nişan töreni yapacaksanız daha hafif bir tarzı tercih etmeniz gerekiyor. Açık havada yapılan nişanlarda pembe tonları çok hoş bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. Romantik bir tarz en iyi seçim olacaktır. Kır ortamlarının bohem havasına uymak için nüde ve bronz seçimler yapabilirsiniz. Pembe ise en sevimli tonlar arasında yer alır.

Evde Nişan Töreni

Son yıllarda genelde nişan törenleri evlerde tercih ediliyor. Evde nişan yapmayı düşünüyorsanız tercihlerinizi yaparken ayakkabısından elbisesine kadar daha dikkatli seçmeniz gerekiyor. Öncelikle saç ve makyajı elbise gibi sade seçmelisiniz. Ancak bir yandan da seçimleriniz ile birlikte gelin olduğunuz da mutlaka belli olmalı. Makyaj seçimlerinizde mutlaka doğal tonları tercih etmek son derece önemlidir. Evde nişan makyajı seçiminde fuşya, şeftali ve pembe tonlar idealdir.

Elbise Seçimine Göre Nişan Makyajı

Elbise seçimi de nişan makyajında önemli bir unsur olarak öne çıkar. Eğer nişanda gösterişli bir elbise giymeyi düşünüyorsanız seçenekler arasında prenses modeller, balık ya da A kesim elbiseler düşünülebilir. Bu elbiseler bol işlemeli, payet ya da boncuk detaylı olabilir. Kabarık bir nişan elbisesi seçiminde tüller ve kurdeleler de yer alabilir. Böyle durumlarda nişan makyajı seçiminde titiz davranmanız gerekir. Gösterişli nişan makyajı bu tarz elbiseler için tercih edilebilir. Ten renginden bir iki ton daha koyu olan ya da nüde tonlarında bir makyaj seçimini yapabilirsiniz. Bunun yanında koyu renk ruh da seçimleriniz arasında önemlidir.

Sade nişan elbisesi tercih edecekseniz sade nişan makyajı daha iyi bir seçimdir. Çünkü sade bir elbiseye koyu bir makyaj çok tezat bir görüntü oluşturabilir. Ten renginize uygun tonları seçebilirsiniz. Dudaklarınızda tenin bir ton koyusunda bir ruj idealdir. Açık bir turuncu ruj aradığınız makyajı yaratmanızda önemlidir. Hafif bir allık ve gözlerde sade bir rimel bile yeterli olabilir. Bu seçimlerinizi saç modeli seçimiyle de desteklemeniz büyük bir önem taşır.

Kişisel Tarzınıza En Uygun Nişan Makyajı

Nişan makyajı seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli detay ise bu makyajın sizi yansıtmasıdır. Günlük hayatınızda olduğunuzdan çok daha farklı gösterecek bir tarz seçmek yerine sizinle bütünleşecek bir makyaj tercih etmeniz daha iyi olabilir. Eğer normal hayatınızda klasik giyinen biriyseniz nişan töreninizde çılgın bir makyaj tercih etmek sizi olduğunuzdan farklı gösterebilir. Bunun yerine klasik tarzı benimsemeniz daha iyi bir seçim olabilir. Klasikten vazgeçmeyenler için siyah eyerline ve kırmızı ruj son derece önemlidir. Aynı zamanda elbise tonlarına göre bordo ya da şeftali tonlarını da tercih etmenizde herhangi bir sakınca olmaz. Gözlerde belki hafif bir duman efekti verilebilir.

Romantik bir tarzınız var ise yine en iyi seçimler arasında pembe rujlar yer alıyor. Gelin adayları böyle durumlarda soft tonları tercih edebilir. Aynı zamanda pudra tonları da hoş seçimler arasında yer alır. Vintage tarzını benimseyenler için ise nişan makyajı için uzun kirpikler vazgeçilmezler arasında yer alır. Bunun yanında bu tarzın bir diğer önemli detayı mat kırmızı rujlardır. Bu tarz makyaj modeli kalıcı makyaj uygulamalarında da sıklıkla tercih edilmekte.

Sade bir tarzınız varsa işiniz daha kolay olacaktır. Sade bir nişan makyajı yapacağınız zaman incecik bir eyerline çekmeli ve rimel ile hafif bir göz makyajı yapmalısınız. Bunun yanında yanaklarda olabildiğince ten rengine yakın seçimler yapmaya dikkat etmelisiniz. Şeftali ve pudra tonları sadelikten hoşlananların en çok tercih ettikleri arasında yer alır. Bohem tarzı olanlar ise takma kirpikler, kuyruklu eyelinerlerden yararlanabilir. Bu tarza sahip olan kişilerin göz makyajını biraz abartmasında bir sakınca bulunmuyor. Ruh olarak ise doğal pembe iyi bir seçim olabilir.

 

Yorum yapın