Mini Nişanlık Modelleri

Evliliğin bir önceki aşaması olan nişan, evde ya da istenilen bir mekanda yapılabilir. Nişanın yapılacağı mekanın yeri neresi olursa olsun nişan elbiselerine yine özenilir. Kır gibi açık havada bulunan bir yer ise tülden hazırlanmış elbiseler, otel gibi kapalı mekan ise dantelli, taşlı elbiseler giyilebilir. Mini nişanlık modelleri olarak gündüz ise düz kesim tarzında elbiseler, gece ise kabarık kıyafetler, parıltılı elbiseler seçilebilir. Vücut tipine göre renk ve model seçimi yapılmalıdır. Parti elbisesi havasında mini nişan elbiseleri bu özel gün için son derece güzel bir seçim olacaktır. 

Mini Nişan Elbise Modelleri 

İdeal vücut ölçüleri ile giyilebilen V yaka mini elbise modeli gayet şık bir görüntü verecektir. Uzun kollu fırfırlı mini elbise modeli aksesuarsız kullanılabilecektir. Kum saati vücut biçimi taşıyanların kullanabileceği fırfırlı tek omuzlu vücuda oturan mini elbiseler de çok şık bir görüntü verecektir. 

Arkası uzun mini straplez nişanlık
Arkası uzun mini straplez nişanlık

Uzun kollu omuzları tüy detaylı mini elbise modelini topuz saçla tamamlayabilirsiniz. Diz üstü mini nişanlık  modelleri arasında düz modellerin yanında kabarık etek modelleri de mevcuttur. Üst modellerde kabarık kısım göğüs altı hizasından başlayabilir iken kabarıklık bel hizasından da başlayabilir. 

Mini Nişan Elbise Seçiminde Mekanın Önemi 

Nişan eğer ev içerisinde yapılacaksa mini ve sade kesim modeller uygun olabilecektir. Eğer ev dışında bir yerde törenin ne tür yapılacağı ve mekanı, nişan elbisesi seçiminde önemlidir. Günlük elbise modellerinden esinlenerek yapılan modeller şıklık getirecektir.

Bej tül mini nişanlık modelleri
Bej tül mini nişanlık modelleri

Açık bir kır alanı ise daha uçuşan tül kumaşlarla yapılan modeller, kokteyl şeklinde yapılan nişan töreninde ise daha kabarık, taşlı, dantelli mini elbiseler düşünülebilir. Mini nişanlık modelleri düşünüldüğünde otel ya da bir balo salonu ise eteği kabarık olan modeller tercih edilir. 

Mini Nişan Elbise Modelinde Renk Seçimi 

Nişan elbiselerinde renk seçimi konusunda siyah ve beyaz doğru bir tercih olmayabilir. Siyah elbise yanlış makyaj ve yanlış aksesuarlar ile boğucu bir görüntü verebilir. Düğün esnasında da beyazlar içerisinde olacağınızdan dolayı, nişan elbisesini beyaz seçmek tercih edilmemelidir. 

Gök mavisi dantelli mini nişanlık
Gök mavisi dantelli mini nişanlık

Pudra, krem, fildişi, pembe renkler nişan elbiselerinin vazgeçilmez renkleridir. Mini nişan elbisesi modelleri içinde buğday tenliler bakır, bronz, koyu renk tonlarını rahatlıkla taşıyabilir. Kumral ve renkli gözlüler fuşya, mavi, leylak renklerini taşıyabilir. Sarı saçlı ve buğday tenliler ise kırmızı, kahve, karamel tonlarını tercih edebilirler.  Ayrıca elbisenin içinde mutlaka biraz vakit geçirip, oturup kalkarken rahat olup olmadığını test etmelisiniz. 

Mini Nişan Elbise Modeli Seçimi 

Nişan elbisesi seçerken pek çok kriteri bir arada değerlendirebilirsiniz. Nişanın yapılacağı mekan, elbise rengini ten ve göz rengine uygun seçmek, vücut tipi, düşünülen saç modeli, bunların hepsi elbise seçerken dikkate alınması gereken özelliklerdir. Mini nişanlık modelleri ile rahatlık sağlayan ve şıklık da getiren modeller ile nişanda seçkin bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bu elbiseler ile kullanılan saç modelleri, ayakkabı ve aksesuarlarda tamamlayıcı olacaktır. Leopar ve zebra desenli mini elbiseler de tercih edilir ancak bu desenler olduğunuzdan kilolu göstereceğinden dolayı ince yapılı vücuda sahip olanlar tercih etmelidir.  

İşlemesiz, desensiz ama etek ucu tüyle detaylandırılan modellerde revaçtadır. Nostaljik tasarımları sevenler için puantiyeli modellerde gelin adaylarınca tercih edilir.Çiçek desenli kloş mini elbiseler açık havada yapılacak olan bir nişan töreni için gayet uygundur. Desenli düz kesim, kolları tül ve kol uçları fırfırlı modellerde evde yapılacak sade bir nişan töreni için şık ve uygun bir seçim olacaktır. Işıltılı mini abiye elbise modeli de bir otel, kokteyl salonunda yapılacak olan nişan töreni için uygundur.

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın