Ladin yağı ne işe yarar? Ladin yağı ile solunum yolu hastalıklarına şifa!

Ladin yağı ne işe yarar? Ladin yağı ile solunum yolu hastalıklarına şifa! Ladin yağının solunum yolları hastalıklarına ve solunum yolu hastalıklarının neden olduğu öksürük, balgam, göğüs ağrısı gibi bir çok şikayetleri sona erdirdiği bilindiği açıklanmıştır. Bir çok solunum yolu hastalıklara deva olan ladin yağını faydalarına g

YAZIMIZDA BAHSETTİĞİMİZ Ladin YAĞINI KULLANIP KULLANMAMAK KİŞİNİN KENDİ İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN BİR YAN ETKİDE modabiye.com VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Ladin yağı ne işe yarar?

Ladin yağı bir çok şeyde kullanıldığı faydası görüldüğü kanıtlanmıştır. Güzelleşmek ve ciltteki sorunlar için, solunum sorunları için, horlamaya ve stres gibi bir çok soruna çözüm olduğu söylenilmektedir. Ladin yağı kullanıcıları tarafından beklentilerini karşıladıklarına ait de geri dönüşümleri ile çok sık kullanılmaya başlamıştır.

Ladin yağının içeriğinde bulunan alfa pinen‘in sayesinde bunların hepsinin olmasına etkilidir. Alfa pinen antienflamatuar, rahatlama, solunumu daha rahat almaya neden olma, ödem giderme gibi bir çok faydası vardır. Alfa pinen ormanda yürüyüş yaptıktan sonra vücuda verilen o rahatlama ve huzur etkisinin nedenlerinden biridir. Oman da özellikle çam ağacında bulunan alfa pinen ladin yağında da bulunması ile kullananlarda ormanda gezinti yaşamış huzuru vermektedir.

Ladin yağı faydaları nelerdir?

Ladin esansiyel yağı, antienflamatuar ve balgam söktürücü etkisi ile solunum yolu hastalıkların tedavisinde ilk akla gelen yağlardan olmaktadır. Bunun dışında stres ve yorgunluk zamanlarda kullanımında böbrek üstü bezlerden salgılanan hormonların dengede kalmasını sağlamada , güzellik için cilt sorunların giderilmesi gibi bir çok sorunda çözüm olarak kullanılabiliyordur.

Ladin esansiyal yağı, diğer yağlara göre hafif ve hoş bir kokusu olması nedeniyle kullanan kişiler tarafından rahatsız etmediklerini ifade edilmektedir. Ladin esansiyel yağı, direk kullanım dışında krem, merhem gibi içeriklerin de içinde bulunması ile de fayda göstermektedir.

Ladin yağı ne işe yarar
Ladin yağı ne işe yarar

Solunum problemlerini azaltır:

Solunum problemlerinden özellikle asttım ve koah gibi kronik hastalıklarda kullanmada fayda vardır. Balgam söktürücü ve enflamasyon giderilmesin de faydaları ile solunum yollarının genişlemesine ve daha rahat nefes alıp vermesine neden olmasından dolayı solunum yolu hastalıkların hepsinde fayda olduğu söylenmektedir.

Ağrı ve enfeksiyonu azaltır:

En bilinen özelliklerinden antienflamatuar özelliği ile var olan enflamasyonları azaltması ve gidermesine yardımcı olmaktadır. Özellikle romatizmal nedenli enflamasyon ve ağrılarda faydası görüldüğü ifade edilen yağın antienflamatuar özelliği ile enfeksiyonu gidermesi veya azaltması ve bundan dolayıda ağrının da azalmasına sebep olmaktadır. Ağrının geçici değil sebebine etki ederek kalıcı olarak giderilmesinde yardımcı olmaktadır.

Metabolizmayı düzenlemede etkisi vardır:

Ladin esansiyel yağı içerisinde yüksek miktarda antioksidan bulunması ile vücut metabolizmasını dengeleme ve hatta kilo vermeye faydası olduğunu düşünülmektedir.

Bağışıklığı güçlendirir:

Ladin esansiyel yağı içerisinde yüksek miktarda antioksidan bulunması nedeniyle vücuttaki hasar gören hücreleri temizleme, onarması ve bağışıklık sistemini güçlendirmede etkisi vardır. Metabolizmayı düzenlemesi, sağlığı düzene sokması ve bir çok hastalığın altta yatan sebebi olan obezite’nin önlenmesi ve kilo vermesine yardımcı olması ile vücut kendi bağışıklık sistemini daha kuvvetli olarak hazırlamaktadır.

Ladin yağı ne işe yarar
Ladin yağı ne işe yarar

Cilt problemlerini azaltır:

Antienflamatuar özelliği ile ciltte oluşabılecek enfeksiyonları önlemesi ile ciltte oluşabilecek problemleri önceden engellemeye neden olabilmektedir. Egzema, sedef hastalığı, dermatit gibi hastalıklara fayda gördüğünü yalnız bu hastalıkları olan bir Doktora sormadan kullanmaması gerekmektedir.

Stres azaltır:

Ladin esansiyel yağı, böbrek üstü bezinden salgılanan adrenalin hormonunu düzenlemesi ile stresi azaltmaya sebep olmaktadır.

Ruh halini iyileştirir:

Ladin esansiyel yağının muhteşem kokusu ile ve ağacının verdiği görüntü ile insanın içine işleyen o muhteşem huzur olmaktadır. Kokusu çam ağacına benzemesi ve koklayanların içinde rahatlama oluşturmaktadır. Bunun dışında stres azaltması, enfeksiyon ve ağrıların giderilmesi, solunum problemlerin azaltması gibi nedenlerden dolayı kişinin enerjisinin artması ve ruh halinin iyileşmesini sağlamaktadır.

Uyku düzene koymada faydalıdır:

Alfa pinen etkisi ile rahatlama ve huzur vermesi ile uykuya daha çabuk dalmasına sebep olmaktadır.

Ladin yağı ne işe yarar
Ladin yağı ne işe yarar

Ladin yağı nasıl kullanılmalıdır?

Güzel kokması nedeni ve solunum problemlerinde, uyku problemlerinde oda kokusu gibi odaya bir kaç fıslatma ile kullanılabilir.

Cilt problemleri ve eklem ağrıları, çatlaklar içi de temizlenmiş cilt üzerine masaj yaparak kullanılabilir.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için de ayak tabanınıza günlük bir kaç damla uygulayabilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Cemre Solmaz kimdir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı?

Yorum yapın