Kırışıklık Giderici Doğal Maske Nasıl Yapılır?

Kırışıklık Giderici Doğal Maske Nasıl Yapılır sizlere bunlardan bahsedeceğiz. Kırışıklık gibi cilt sorunlarını cildinizden uzaklaştırmak adına kullandığınız kozmetik ürünlerinin yanı sıra, tamamen bitkisel olan karışımlar ile cildinizdeki kırışıklıkları doğal bir şekilde cildinizden uzaklaştırabilirsiniz. Çeşitli kozmetik markalarının kırışıklık giderici ürünlerinde kullandığı bitkiler ile sizlerde oturduğunuz yerden kendinize özel kırışıklık giderici kremlerinizi yapabilir ve cildiniz için doğal kırışıklık giderici maske hazırlayarak cilt kırışıklıkları için bitkisel maskeniz ile cildinize bakım uygulayabilirsiniz

Limon ve Yoğurt ile Kırışıklık Giderici Maske Yapımı

Limon ve yoğurt ile hazırlanan kırışıklık giderici maske cildinizdeki kırışıkların açılmasına yardımcı olarak cildinizi hem besler hem de kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olur. Hazırlaması çok kolay olan bu maskenin kullanımı da çok basit bir işlem ile cilde uygulanır. Taze Limon’dan 2-3 damla limon suyunu bir çay bardağı yoğurt ile karıştırın. İyice karışıp kıvamını aldıktan hemen sonra cildinize sürün, 25 dakika kadar cildinizde beklettiğiniz bu karışımı cildinizi yıkayarak temizleyin. Cildinizi yıkadıktan sonra kırışıklıkların zamanla açıldığını ve yüzünüzün parladığının farkına varacaksınız.

Limon ve Yoğurt ile Kırışıklık Giderici Maske Yapımı
Limon ve Yoğurt ile Kırışıklık Giderici Maske Yapımı

Üzüm ile Kırışıklık Giderici Maske Nasıl Yapılır?

Cildinizdeki kırışıklıklar için tükettiğiniz meyvelerden kendinize kırışıklık giderici maskeler hazırlayabilirsiniz. Üzüm ile yapılan kırışıklık giderici maskeler sayesinde hem kırışıklıkların zamanla düzeldiğini hem de kırışıklık engelleyici bir uygulama olduğunun farkına varacaksınız. 5-6 üzüm tanesini iyice sıkarak suyunu çıkarın, daha sonra elde etmiş olduğunuz üzüm suyunu cildinize sürün ve 25 dakika kadar cildinizde bekletin.  Daha sonra cildinizi iyice yıkadıktan hemen sonra cildinizdeki kırışıklıkların az biraz açıldığının farkına varacaksınız. Üzüm ile hazırlanan kırışıklık maskesini haftada minimum 2-3 gün aralıklı uygulamanızda oldukça fayda olacaktır.

Üzüm ile Kırışıklık Giderici Maske Nasıl Yapılır
Üzüm ile Kırışıklık Giderici Maske Nasıl Yapılır

Biberiye ve Gülsuyu ile Kırışıklık Giderici Maske Nasıl Yapılır?

Biberiye ve gülsuyu karışımı cildiniz için çok önemli etkenlerdir. Cildinizdeki kırışıklıkların giderilmesinde ve cildinizin beyazlaması adına uygulayacağınız bu maske türü cildiniz için oldukça faydalı bir maskedir. Bir su bardağı kadar gül suyuna bir miktar biberiye ekleyerek ufak bir şişe içerisine koyun ve ağzını sıkıca kapatın. Şişe içerisinde beklettiğiniz biberiye karışımlı gül suyunu 2 gün kadar hiç açmadan bekletin. Daha sonrasında ise elde etmiş olduğunuz karışımı sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa cildinizi hazırlamış olduğunuz karışım ile silin. Fark edeceksiniz ki cildiniz daha parlak ve kırışıklıkların açıldığını göreceksiniz.

Yorum yapın