Kırışıklara ve Yaşlanmaya Karşı Savaş Açan Bakımlı Burçlar

İnsanların karakterlerini ve yaşama karşı duruşlarını belirleyen doğdukları burç ve  zaman dilimidir.  Fiziksel veya ruhsal olarak bazı zamanlar inişleri çıkışları olur. Hayat mücadeleleri ve bu hayat mücadelesi içerisinde bedensel ve ruhsal birçok şeyi ister istemez kaybederler. Kaybettiklerini kazanmak  ve kendilerini güzel hissetmek için kendilerine bazı konularda bakımlar ve terapiler uygularlar.

Bu bakım ve terapileri uygulayan kişiler burçlarıyla da çok alakalıdır. Çünkü bazı burçlar daha çok maddiyata hayattaki farklı değerleri önemseyip değer verirken, yönetici gezegeni Venüs olan burçlar ise tam aksine daha çok bedense, ruhsal ve dış görünüşlerine önem vermektedirler. Diğer gezegenlerin yönettiği burçlardan da yine yükseleni veya ay burcu yöneticisi Venüs olanlar yine aynı şekilde süslü ve özenlidir. Dikkat çekmeyi seven bulunduğu her ortamda varlığı ile takdir toplatan özel ve özenli burçları sizlere biraz anlatalım.

 Süse Düşkün Aslanlar

Aslan burçları dış görünüşleri itibariyle de toplumda ilgi çeken girdikleri her yerde fark edilen özel ve çok gösterişli burçlardır. Bu burçtaki insanlar girdikleri her toplumda mutlaka kafaları kendilerine döndürür ve kendilerine baktırırlar. Aslan burcu kadını ya da erkeği hiç fark etmez spora çok önem verirler. Giyimlerine, yemelerine, içmelerine aşırı dikkat ederler.

Kesinlikle eşofman veya günlük kıyafetlerle onları sokakta göremezsiniz. Aslan burcu takar sıkıştırır çok şık ve gösterişli kıyafetler ile dışarıda veya mekânlarda bulunur. Ciltlerine, bedenlerine, sağlıklarına çok önem verirler. Düzenli olarak spor yaparlar ve  düzenli olarak cilt maskeleri uygularlar. Hoş kokulu kremler ve dikkat çeken parfümleri sürerler, günlük bakımlarını asla es geçmezler.

Çizgilerle Savaşan Teraziler

Terazi burcu kılık kıyafetinden çok cilt ve beden güzelliğine önem vermektedir. Onun için en önemli olan şey görünümü ve cildindeki canlılık ve parlaklıktır. Bunun için elinden gelen her şeyi yapar. Çeşitli doğal cilt maskeleri hazırlar. Uykular çok önemlidir, düzenli uykuya önem verirler bu sayede güzelliklerini koruduklarına inanırlar.

Arkadaş ve dost ortamında sırlarını paylaşmaya bayılırlar. Her gittiği ortamda ilk dikkatini çeken ve ilk konuştuğu kelime cilt kırışıklığı ile ilgilidir. İnsanın cildinin güzelliği veya cildindeki çizgilere savaş açar ve bunun için çok araştırma yapar. Terazi burçları bakımları görüntüleri ve görünüşleri ile tamamen dört dörtlük olmayı hedefler. Bu nedenle her ortamda kendilerini iyi ifade ederler ve devamlı araştırırlar.

Çantalarında, ceplerinde veya herhangi bir yerlerinde cilt kremi taşırlar. Dışarı çıktıklarında kremler uygularlar.  Güneşe karşı koruma kremleri ayrıdır. Bir sürü ürünü karıştırarak çeşitli kremler yaparlar. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenirken, sağlıklarını bozacak hiç bir ortama girmeyi sevmezler

 Bedeni İçten ve Dıştan Besleyen Boğalar

Boğa burçlarının yönetici gezegeninde Venüs tür.  Yönetici gezegeni Venüs olan diğer burçlara göre boğa burçları biraz daha tembeldir. Fakat buna rağmen kendileri ile ilgili olan konularda hareketlenir, işlerini halleder. Gerekli bakımlarını kendileri için gerekli olan tüm yenilemeleri yaparlar. Güzellik salonlarında en çok gördüğümüz burç grubu boğadır. Çünkü yenileme işlemini kendisi evde uğraşıp yapmak yerine bunu bir uzman tarafından yapılmasını isterler.

Boğa burçları en fazla ciltlerine, giyimlerine özen gösterirler. Bütün bu uygulamaları bulundukları ortamlarda fark edilmek istedikleri için yaparlar. Boğa Burcu görünümü ve dış görünüş diğer burçlara göre kıyafet olarak daha sönük olsa da bakım ve uyguladığı özel uygulamalar sayesinde daha güzel görünürler. Boğa burcu sebze meyve ağırlıklı beslenirken, dengeli beslenmeyi de ihmal etmezler.

Başta da söylediğimiz gibi biraz tembel olan boğa burçları spora gitmek veya spor salonlarında gidip zaman harcamak yerine kilolarına  beslenme ile dikkat ederler. Buna rağmen kilo alımları olduğu zaman ise  bölgesel yağ aldırma gibi işlemler uygulayarak bu fazlalıklarından kurtulurlar. Kısacası boğa burcunun kendi bedenine ve cildine  gösterdiği özeni anlatmak istersek boğa burcu güzel görünür fakat bunu daha çok başka ellerle yapar.

Doğuştan Bakımlı Başak Burçları

Yönetici gezegeni Venüs olmasa bile başak burcu doğuştan özelliği gereği hep bakımlıdır. Her konuda olduğu gibi bedeni ve cildi konusunda da titiz ve özenlidir. Kullandığı kremler ve uyguladığı tüm uygulamaları en başından, en sonuna kadar takip eder ve asla bırakmaz. Detayları ile uygulama yapar ve asla vazgeçmez.

Başak burcunun en önemli özelliği kilo aldıktan sonra kilo vermeye ya da kırışıklıklar çıktıktan sonra bakım yapma ya gitmez! Başak burcu devamlı ve düzenli kendine bakar ve her ortamda farklılığıyla göz doldurur. Onun kremleri ve uygulamaları daim ve devamıdır. Düzenli olarak gece, gündüz veya güneşe karşı koruma yapan tüm kremlerini kullanır. Ayrıca kırışıklıkları ile veya vücudundaki bütün değişimlerle kendisi savaşır ve bir şekilde yol alır.  Sonunda zafere ulaşır!

Güzelliğine Düşkün Yay Burcu

Yay burcu her ne kadar gergin, stresli gözükse de aslında kendisini olaylara ve zamana güzel hazırlar. O nedenle düzenli bakımlarını yaparken başkaları ile paylaşmayı da sevmez. Etrafınızda sırlarını paylaşmayan fakat görünüm ve güzelliğiyle dikkat çeken birisi varsa mutlaka yay burcudur. Yay burcu güzelliğine fiziğine, bedensel ve ruhsal sağlığına çok dikkat eder. Herhangi bir durumda veya bir sıkıntı yaşadığında hemen doktora veya güzellik merkezlerine koşar. Yay burcunun diğer en büyük özelliği ise sevdikleri ile birlikte güzel yaşlanmayı sevmesi ve bunu hedefleyerek yaşamasıdır. Kullandığı kokular, güzel vücut losyonları, saç maskeleri ve birçok güzel ürünle kendini özel hissetmeyi sever.

Yorum yapın