Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Bir bayanın bakımlı ve güzel görünebilmesi için illa zayıf olmasına gerek yoktur. Siz de büyük beden kıyafetlerde seçim yaparken zorlanıyorsanız birkaç püf nokta ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Peki kilolu kadınlar nasıl elbise giymeli? Büyük beden bayanlar için 6 moda tavsiyesini sizler için sunuyoruz.

Beden ölçülerinize en uygun olan sütyeni tercih edin.

Büyük beden reyonunda bulunan kıyafetlerin üzerinize tam olarak uyum sağlaması için atılması gereken en önemli adım sütyen tercihidir. Eskimiş, kötü veya göğüslerinizi tam olarak desteklemeyen sütyenler giydiğiniz kıyafetlerin üzerinizde yanlış durmasına sebep olabilir. Kendi ölçünüze en uygun olan tercihi yaparak vücudunuzun üst kısmını yukarı doğru kaldırabilir ve bu sayede belinizin daha ince bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde vücudunuzu kum saati şekline getirebilirsiniz.

Kıyafet seçimlerinizde her zaman dengeli olmalısınız.

Vücut ölçüleriniz ne olursa olsun kıyafet seçimi yaparken ilk amacınız kum saati görünümüne sahip olmak ve fazlalıkları biraz da olsa kapatmak olsun. Öncelikle vücudunuzu tamamen tanımalı ve ölçülerinize hakim olmalısınız. Bu şekilde sizin için en doğru kıyafet tercihini yapabilir ve daha doğru kararlar verebilirsiniz. Örnek olarak kalın bacaklara ve geniş kalçalara sahipseniz bol bir etek ile bu fazlalıkları kapatabilir, dar kesim ölçülere sahip bir üst giyerek dikkati bu noktalarda toplayabilirsiniz.

Satın aldığınız kıyafetlerin dikişlerini mutlaka kontrol edin.

Bir kıyafette bulunan dikişler ve kalıp sizi olduğunuzdan daha güzel bir görünüme sokabilir. Bu yüzden aldığınız her kıyafetin dikişlerine mutlaka dikkat etmelisiniz. Sağlam dikişlere sahip kıyafetler diğerlerinden biraz daha pahalı olsalar da bu farkı çoğu zaman hak etmektedirler. Giyeceğiniz kıyafetlerin özensiz ve sarkık olmamasına özenle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Var olan kusurlarınızı kesinlikle takıntı haline getirmemelisiniz.

Her insanın vücudunda sevmediği ya da nefret ettiği bölgeler olabilir. Bu noktaları takıntı haline getirmek yerine büyük beden kıyafet seçimi yaparken kusurlarınızı örterek, güzel bulduğunuz yerleri öne çıkarabilirsiniz. Giyim tarzınızda bu noktalara dikkat ederek hem kendinize olan güveni yükseltebilir hem de kusur olarak gördüğünüz noktalardan dikkatleri uzaklaştırabilirsiniz.

Yorum yapın