Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?: Kadınlar kilosu ne olursa olsun her zaman her yaşta güzel ve bakımlı görünebilirler. Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli? Kilosu fazla olan kadınların lacivert, siyah, kahverengi gibi koyu renklere yönelmesi önerilmektedir. Çünkü koyu renkler kiloyu gizler. Bununla birlikte, kilolu kadınlar açık renkler de giyinebilirler. Fakat açık renk giyiminde aynı rengin farklı tonlarını kullanabilirler. Böylelikle aynı rengin farklı tonlarıyla vücudunda bölünmeyen bir çizgi yaratılmış olur ve vücudun daha uzun ve ince görünmesini sağlarlar.

Kilolu kadınlar giyinirken desen seçimi konusu oldukça önemli olmaktadır. Kilolu kadınların kıyafetlerinde dikey çizgileri tercih etmeleri gerekmektedir. Yatay çizgiler olduğundan daha fazla geniş ve kilolu gösterir. Bununla birlikte iri desenler değil küçük renkli desenler tercih edilmelidir. Kilo üst bölgede ise desensiz bluzlar, düz renkler tercih edilir. Eğer kilo alt bölgede daha fazlaysa ve kalça bölgesi geniş görünüyorsa koyu renk pantolonlar, koyu renk etekler giyilerek üzeri de bluzlar, baskılı canlı tişörtlerle kombin edilebilir. Bununla birlikte, kilolu kadınlar geniş paçalı pantolon tercih edebilirler. Çok bol ya da çok dar değil hafif bol kıyafetleri tercih etmeleri gerekir. Bununla birlikte, kilolu kadınların oversize giymemeleri gerekir.

Şişman kadınlar koyu gri elbise modelleri
Şişman kadınlar koyu gri elbise modelleri

Göbekli Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

Kilo alıp verme sürecinde en çok yağlanma göbek kısmında olmaktadır. Bu da kadınları görüntü olarak oldukça rahatsız eder. Göbekli kadınlar nasıl giyinmelidir? Göbeği olan kadınlar asimetrik üstleri tercih edebilir ve kolye ile tamamlayabilirler. Göbekli olan kadınlar göbeğin üzerine sıkı giysiler giymemelidir. Rahat asimetrik kıyafetler tercih edilebilir. Üste giyilen bluzun kapatıcı özelliği olmasına dikkat edilmelidir. Uzun ceket, uzun hırka ya da pançolarla dikey çizgiler oluşturabilirler.

Göbekli olan kadınların kemer gibi aksesuar kullanmamaları önerilmektedir. Göbekli olan kadınlar hafif geniş elbiseler ya da desenli elbiseler giyebilirler. Eğer etek giyecekse üst seçimi dar olmayan hafif bol bluz seçebilirler. Eteğin üzerine giyilecek parçanın çok sıkı olmamasına özen göstermeleri gerekir. Üst kıyafet seçimi yaparken asimetrik dikey çizgili üst kesim seçebilirler. Çok abartılı, cepli, hareketsiz ve kalın gösterecek elbiselerden uzak durmak gerekmektedir. Düz pantolonlar, elastik ve esnek pantolonlar giyebilirler.

Mavi elastik polyamid büyük beden elbise modelleri
Mavi elastik polyamid büyük beden elbise modelleri

Hangi Renkler Zayıf Gösterir?

Kıyafet seçerken renkler oldukça önemlidir. Hangi renkler zayıf gösterir? Kişiyi soğuk renkler zayıf göstermekte sıcak renkler ise kilolu göstermektedir. Soğuk renkler mor, yeşil ve mavidir. Sıcak renkler ise kırmızı, turuncu ve sarı renklerden oluşmaktadır. Kıyafet seçimini yaparken buna dikkat etmek gerekmektedir.

Kilolu ve Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu ve tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli? Kilolu bayanlar kıyafet seçerken kabarık ve kalın kumaşlardan kaçınmalıdırlar. Kilolu ve tesettürlü bayanlar kıyafet seçerken daha hafif kumaşları tercih etmelidirler. Şifon, krep, ipek gibi kumaşları seçebilirler. Ayrıca kıyafetleri tamamlayacak doğru aksesuar seçimi de önemlidir.

RESİM GALERİSİ

TESETTÜR RESİM GALERİSİ

Yorum yapın