Kastil Sabunu nedir? Ne işe yarar?

17 yüzyılda İspanya”nın kastilya bölgesinde geliştirilmiş ve adını bu buradan almıştır. Kastil sabunu oluşumunda zeytinyağı ,hindistan cevizi yağı ve hint yağının karışımı ile ortaya çıkar. Hayvansal yağ içermez. Bundan dolayı veganların tercih ettiği bir doğal sabundur. Doğal oluşundan bebekler de kullanılır. Hiç bir kimyasal içermez. Ellerde köpürtülerek cilde uygulanır. Kastil sabunu çok çeşitli şekillerde uygulanmıştır. Kastil sabunu sadece cildiniz için değil aynı zamanda ev temizliği ve hatta bitkileriniz içinde kullanabilirsiniz.  Kastil sabunu  evinizdeki yerini alacağına emin olabilirsiniz. Kastil sabunu içerisindeki yağlar dan dolayı cildi nemlendirir ve besler. Aynı zamanda akne oluşumunu önler .

Kastil sabunu tamamen doğal oluşundan zararsızdır. bebeklerde,bitkiler ve evcil hayvanlarınızın temizliklerinde kullanabilirsiniz. Doğal kastil sabunu ile hem kişisel bakımınızı hemde ev temizliğinizi yapabilirsiniz.Tamamen doğal oluşundan dolayı son zamanlarda adından sıkça bahsedilmiştir.

 

kastil sabunu nedir 48877344
kastil sabunu

Kastil  sabunu ne işe yarar?

Kastil sabunu ,eski mısır döneminde de kullanılmış ve günümüzde de kadınların güzellikleri ve ev temizliklerinde de kullandıkları gözde bir sabun olmuştur. Kastil sabunu cildi özenle besler akne oluşumunun önüne geçer. Tamamen doğal olan kastil sabunu bir çok alanda ve şekilde kullanılmıştır. kastil sabunu kişisel bakımda ev temizliğinde güvenle kullanabilirsiniz. Kastil sabunu içerisinde hiçbir sentetik kimyasal bulunmaz bundan dolayı kişisel bakım ,evdeki bitkilerin bakımı ve ev temizliğinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kastil sabunu faydaları?

Kastil sabunu içeriğinde hiçbir kimyasal madde blundurmayan tamamen doğal bir sabundur. Kastil sabunu yetişkinler  olduğu gibi çocuklarda da gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz doğal bir sabundur. Sağlık ve güzellik için doğru bir tercihtir. Cildi nemlendirir ve ölü derilerden arındırır. Doğanın bu harika sabunuyla yüzünüzü saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Aynı zamanda ev temizliğinde ve bitkilerinizin bakımında da bu sabundan faydalanabilirsiniz. 

Kastil sabunu zararları?

Kastil sabunu fayda ve zararlarını siz kıymetli okurlarımız için ele aldık. Kastil sabunu tamamen doğal oluşunu sizlere  daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Kastil sabunu nun  bilinen bir zararı yoktur. Lakin kastil sabunu doğal yapısının kullanılan sert şebeke suyu ile karışmamasına özen göstermek gerekir. Boyalı saçlarda boyayı akıtabilir.Bunun haricinde kayda geçmiş bilinen herhangi bir zararı olduğu bilinmemektedir. 

Kastil Sabunu nedir? Ne işe yarar? Kastil sabunun faydaları nelerdir?
Kastil Sabunu nedir? Ne işe yarar? Kastil sabunun faydaları nelerdir?

Kastil sabunu nerelerde kullanılır?

Kastil sabunu eski mısırlılar döneminden günümüze kadar gelmiş olup sağlık tan güzelliğe ve dahi ev temizliğinde kullanılan tamamen doğal bir sabundur. Kastil sabunu büyükten küçüğe herkes gönül rahatlığı ile kullanabilir. Kastil sabununu köpürterek cildinize 

uygulayabilirsiniz. Kastil sabununu rendeleyip boş bir kapta eriterek sıvı sabun olarakta kullanabilirsiniz. Ayrıca eritmiş olduğunuz kastil sabunu ile bulaşıklarınızı yıkayabilirsiniz. Boş şampuan kutularına kastil sabunu sıvısını doldurup evcil hayvanlarınızı yıkayabilirsiniz. Rendeleyerek hazırladığımız kastil sabunu ile bitkilerinizede bakım yapabilirsiniz. Çözelti haline getirdiğiniz kastil sabunundan bir miktar spreyli bir kaba koyarak su ile doldurun . Bu karışımı bitkilerinizin yapraklarına püskürterek uygulayabilirsiniz. 

Kastil sabunu nasıl yapılır?

Yüzde yüz doğal  olan kastil sabunu hakiki saf zeytinyağı ve defne bitkisi  katılarak elde edilen mucizevi bir sabundur. Günümüzde de sıkça kullanılan bu sabun kişisel bakımdan ev temizliğine bir çok alanda kullanılır. Tercihe göre kastil sabunu yapımında hindistan cevizi yağı veya gül suyu da ilave edilebilir. Farklı esans yağlardan tercihe göre katılabilir. Sizlerde kendinize uygun hoşlandığınız kokulu bir kastil yağı sabunu seçebilirsiniz.

Kastil sabunu cilde faydaları nelerdir?

Kastil sabunu hayvansal yağ içermez. tamamen doğal olan kastil sabunu içerisindeki saf zeytinyağından dolayı en hassas ciltleri bile özenle temizler ve besler. Ciltteki can sıkan akne ve lekeler içinde eşsiz bir sabundur. Gün içerisinde yüzümüzde oluşan kir ve makyaj kalıntılarını temizler cildi nemlendirir ve yeniler. Nemli cildinize kastil sabununu köpürterek nazik masajlar uygulayarak kullanmanız faydalı olacaktır. Kastil sabunu cildi ölü derilerden arındırdığından dolayı cilt yenilenir ve parlar. Kastil sabunu düzenli kullanımında ciltte oluşmuş lekelerin giderilmesinde etkin bir rolu vardır. Kastil sabunu hiç bir kimyasal içermediği için cilt yaşlanmasını yavaşlatır. Günümüz kadınlarının cilt bakım ve güzellikleri için tercih ettikleri doğal bir sabundur. 

kastil sabunu nedir
kastil sabunu nedir

Kastil sabunu nereden alınır?

Tamamen doğal olan kastil sabununu birçok siteden temin edebilirsiniz. Aktarlarda da bulunan kastil sabunu ayrıca belirli eczanelerden alabilirsiniz. Güvenilir yerlerden almanızda fayda var. 

  Kastil sabunu ne demek?

Yüzde yüz doğal olan kastil sabun adını İspanya’nın Kastilya kasabasından aldığı düşünülüyor. Saç cilt ve ev temizliğinde ,hatta bitki bakımında rahatca kullanılan sabun tamamen doğaldır. Hakiki zeytinyağı katılarak yapılan subundur kastil sabunu. Her cilt ve saç tipine uygundur. 

Kastil sabun egzamaya iyi gelirmi?

Kastil sabunu çok eski çağlardan beri kullanılmış bir sabundur. Tamamen doğal olan kastil sabun cildi nemlendirdiği için kuruluk olmaz. Günümüzün vebası olan coronavirüs döneminde salgından dolayı ellerinizi sıkça yıkamaya bağlı ciltteki kuruluğu önler.Egzama günümüzde sıkça görülen bir cilt hastalığı olup alternatif tıpta birçok kür ve öneriler bulunur.   Ancak bu kür ve önerilerden önce bu cilt hastalığı için ilk etapta ilgili doktora başvurmanız gerekmektedir. Egzamanın birçok sebebi vardır. Öncelikle bunlardan kaçınılmalıdır .  Cilt temizliği  yapılırken egzamanın etkilerini azaltmak için kimyasal ürünlerden kaçınılmalı ve doğal ürünlere yönelmek te fayda vardır.  Egzamanın iyileşme sürecinde öncelikle tıbbi doktorların önerileri dikkate alınmalıdır.

Kastil sabun ile şampuan yapımı?

Kastil sabun içeriğindeki saf zeytinyağı olmasından dolayı cildi beslediği gibi saç bakımında da etkin bir sabundur. Saç derisine zarar vermeden temizlik sağlar. Günümüz kadınlarının daha sağlıklı ve gür saçlar için doğal çözümler araştırdığı bilinir .Saç dökülmesine çeşitli sebepler neden olur. Bunlardan biride saçlarınızı yıkamak için kullandığınız içerisinde kimyasal maddeler bulunan şampuanlardır. Daha sağlıklı ve gür saçlar istiyorsanız tamamen doğal ürünler kullanmanız gerekmektedir. Siz değerli okurlarımız için evde tamamen doğal bir şampuan yapımı kaleme aldık. Kastil sabundan doğal şampuan nasıl yapılır? 3 kaşık doğal sabun, 2 su bardağı papatya çayı, 5 damla esansiyel yağ, 1 yemek kaşığı  gliserin den oluşur. Ancak esansiyel yağ tercihe bağlı olarak değiştirilebilir ve katılmayabilir. 2 bardak papatya çayını sıcak bir haldeyken içerisine rendelenmiş olan doğal kastil sabununu koyup tahta bir kaşıkla eritin . Daha sonra içerisine diğer malzemeleri de katın .Ilıdıktan sonra uygun bir şampuan kutusuna doldurup kullanabilirsiniz.

Kastil sabun ile lavman yapılır mı?

Evde güvenli ve doğal bir köpük lavmanı hazırlamak mümkün. Elbetteki hijyen ve temizlik başlıca kural olmak kaydıyla evde kendi lavmanınızı hazırlayabilirsiniz . Kullanacağınız malzemelerin steril olması gerekmektedir. Seçeceğiniz sabunun kastil sabun gibi doğal  olmasına özen gösteriniz. Kabızlık sorunu için alternatif tıptan önce tıbbi doktora başvurmanızda fayda vardır. 

Sıvı kastil sabunu nasıl yapılır?

Kastil sabun kişisel bakım ev temizliği gibi kullanım alanı geniş olan doğal bir sabun olduğunu belirtmekte fayda var. Cilt ve saç bakımında da aranan doğal bakım ürünleri arasında yerini almaktadır  kastil sabun.Cildi nemlendiren ve besleyen kastil sabunundan sıvı sabun elde etmek mümkün.Bunun için elimizde olan doğal kastil sabunu rendeleyerek bir cam kavanoza koyup üzerine sıcak su ilave edin. Ardından sabun suda çözülene kadar karıştırın.Elde ettiğiniz çözelti sıvı sabundur.

Kastil sabun yüze uygulanır mı?

Geçmişten günümüze özellikle kadınların güzellikleri için kullandıkları tamamen doğal olan kastil sabun cilt bakımında sıklıkla kullanılan bir sabundur. İçerisindeki saf zeytinyağından dolayı cildi ölü deriden arındırır. Cildi her zaman nemli tutar. Kastil sabun köpürtülerek yüze nazik masajlarla uygulanır. Antik mısır kraliçesi Kleopatra’nın güzellik ve kişisel bakımında kastil sabun kullandığı günümüze aktarılmıştır. Kastil sabun yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da güvenle kullanılabilir. Tüm hassas cilt tipine uygundur. Kastil sabun düzenli kullanıldığında cildi besler akne ve lekeleri giderir.

Kastil sabun sivilceye iyi gelir mi?

Günümüzde cilt lekeleri ve bakımı için kullanılan kimyasal içerikli ürünlerin yerini artık yüzde yüz doğal bakım ürünleri almış durumdadır. Ayrıca rafları süsleyen kimyasal yapılı ve fiyatı ile de el yakan ürünlerden ziyade günümüz kadınları daha doğal ve uygun fiyatlı ürünler araştırmaya başlamışlardır. Bu aşamada tabiatın doğallığından gelen kastil sabunu da gözde bir üründür. Kastil sabunu köpürterek sorunlu cildinize hafif mesajlar eşliğinde sürün. Kastil sabun cildi nemlendirir ve besler.Ölü deriden arınan cilt parlar ve yenilenir.

Kastil sabun fiyatı?

Kastil sabun fiyatları alınıcak miktara göre değişir. Kastil sabun 1 kg yani 9 kalıp sabun fiyatı 89 TL dir. Temin edeceğiniz yer veya siteye göre fiyatta değişiklik görülebilir.

2023 yılında kastil sabun fiyatları değişti güncel fiyatlar şu şekildedir.  120GR kalıp kastil fiyatı 50TL olarak güncellenmiş.

Kastil sabun bebeklerde kullanılır mı?

Sabunlaşmış zeytinyağına kastil denir.Kastil sabun doğal olup içerisinde kimyasal herhangi bir şey bulundurmaz. Bebekleri sıklıkla yıkamanız gerekmektedir. Buna bağlı ciltlerinde tahriş ve kuruluğa yol açmamak için kastil sabun doğal bir çözümdür. Bebeklerde de gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Bebekler bağışıklık sistemi zayıf doğar bundan dolayı bebekler için doğal ürünler tercih edilmelidir. 

Kastil sabun içeriği?

Kastil sabun içeriği tamamen doğaldır. Doğadan  bizlerin kullanımına sunulan kastil sabun içerisinde saf su hakiki zeytinyağı hint yağı ve hindistan cevizi yağı bulunmaktadır. Kastil sabun içeriğinde kimyasal maddeler barındırmaz.

Yorum yapın