Kalıcı Makyaj Nedir? Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj estetik görünüme önem veren birçok kadının tercih ettiği yöntemlerden biridir. Son derece pratik bir kullanımı olan Kalıcı Makyaj ile her zaman göz alıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kalıcı makyaj uygulaması geniş renk skalalı pigmentler, tek kullanımlık iğneler ile yapılır. Bu iğneler sayesinde derinin ikinci katmanına renk pigmentleri yerleştirilir ve daima makyajlı bir izlenim ortaya çıkarılır. Kalıcı makyaj nedir sorusu günümüzde birçok kadının yanıtını araştırdığı konular arasında yer alıyor.

Kalıcı makyaj uygulamasını birçok kişi kalıcı dövme ile karıştırmaktadır. Ancak bu işlemlerin her ikisi de birbirinden oldukça farklıdır. Kalıcı olarak uygulanan bu medikal makyaj türü derinin epidermis tabakasına uygulanır. Fakat dövme derinin yüzeyine uygulanır. Bu nedenle de birbirinden farklı uygulamalardır.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygundur?

Kalıcı makyaj kimlere uygundur sorusuna birçok açıdan yanıt vermek mümkündür. Bu uygulamadan yararlanacak olan kişiler arasında şunları saymak mümkündür:

  • Zahmetsiz bir şekilde güzel görünmek isteyen kadınlar
  • Yoğun olarak çalışan ve makyaj için zaman bulamayanlar
  • Makyaj malzemelerine alerjisi olanlar
  • Yüzünde simetri bozukluğu olan ve kaş yapısı bozuk olanlar
  • Dudaklarının sınırlarında simetri bozukluğu olanlar
  • Yarık dudak problemi olanlar

Bu kişiler kalıcı makyaj uygulamasından rahatlıkla yararlanabilme şansına sahip olabiliyorlar. Medikal makyaj olarak da bilinen bu uygulamanın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kadılar yaptırdıkları kalıcı makyajı uzun bir süre boyunca rahatlıkla kullanabilme imkanına sahip olabiliyorlar.

Kalıcı Makyaj Kursu

Güzellik ve estetik alanı her zaman için çok rağbet gören sektörlerdir. Kadınların yüzyıllardır süren güzellik anlayışlar bu sektörlerin bitmek yerine her geçen gün biraz daha gelişme göstermesini sağlıyor. Bu nedenle de bu sektörler kadınlara ve erkeklere oldukça iyi kariyer imkanları sunuyor. Kalıcı makyaj uygulaması ile birçok kişi kendine iyi standartlarda bir yaşam kurabilme şansına sahip olabiliyor. Kalıcı makyaj kursuna katılarak bu alanda başarılı bir eğitim almak sizlere yepyeni bir iş alanı ortaya çıkarıyor.

Kalıcı makyaj kursu sırasında cihazlar, pigment, çalışma kiti, iğneler kullanılmaktadır. Bu kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere MEB onaylı sertifika veriliyor. Bu sertifikayı alan kişiler güzellik merkezlerinde rahatlıkla iş bulabilme imkanına sahip oluyor. Bunun yanında kişiler yüksek başarı gösterdiklerinde ilerleyen süreçlerde iş yeri de açabilme imkanı bulabiliyorlar. Kursa katılım koşulları ise zor değil. İlkokul mezunu olmanız ve 18 yaşını doldurmuş olmanız yeterli oluyor.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj Uygulaması cildin üzerine birtakım iğneler ile renklendirme yapılması işlemidir. Medikal makyaj olarak da bilinen bu uygulamada renk skalası olan pigmentler özel iğnelerin de yardımı ile derinin alt tabakasına yerleştirilir. Bu uygulama sonrasında kadınlar daima güzel ve makyajlı bir görünüme kavuşur.

Bu uygulamayı tercih eden hanımlar gün içerisinde makyaj tazeleme sorunu ile karşılaşmazlar. Aynı zamanda hızlı bir şekilde dışarıya çıkmanız gereken durumlarda kalıcı makyaj uygulaması ile kendinizi her zaman her duruma hazır hissedersiniz. Kalıcı makyaj yaptırmanın avantajları oldukça fazladır. Bu nedenle de son yıllarda oldukça fazla rağbet gören uygulamalar arasında yer alıyor.

Kalıcı Makyaj Uygulaması sırasında tamamen organik içerikli boyaların kullanılması büyük bir önem taşıyor. Organik olarak hazırlanan boyalar kullanıldığı sürece kalıcı makyaj sırasında herhangi bir şekilde sorun meydana gelmiyor. Aynı zamanda makyaj uygulaması sonrasında yıllar geçse de cildinizde bir tahribat gözlenmiyor. Bu bakımdan birçok kadın gönül rahatlığı ile kalıcı makyaj yaptırabilme avantajına sahip olabiliyor.

Kalıcı Makyaj Avantajları

Kalıcı Makyajın kadınlar açısından önemli avantajları bulunuyor. Bu uygulama sırasında yüz bölgesinde birçok noktaya dokunuluyor. Bu makyajın etkileri arasında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

Kaşları Şekillendirme

Kaşları şekillendirme işlemi ile uzun bir yüz şekli daha da yuvarlak olarak gösterilebilir. Bunun yanında çok yuvarlak olan yüz daha ince ve dar gösterilebilir. Bitişik gözleri ayrık bir şekilde göstermek mümkündür. Bunun yanında şekilli olan gözlere vurgu vermek daha da kolaydır.

Kalıcı Kaş Uygulaması

Kaş uygulamaları sırasında seyrek kaşların çoğaltılması hedeflenir. Aynı zamanda bozuk olan kaşlar daha da vurgulanarak düzeltilebilir. Kaşların yoğunluk derecesi artırılabilmektedir. Tıbbi nedenlerle dökülen yerlere yeni kaşlar yapılabilir.

Eye-Liner Uygulaması

Bu uygulama sayesinde gözlerinizi daha normal ve güzel gösterebilirsiniz. Aynı zamanda bitişik duran gözleri daha ayrık ya da ayrık duran gözleri bitişik gösterebilirsiniz. Küçük gözleri daha büyük göstermek de mümkün olabiliyor. Göz yapısının daha egzotik görünmesini isteyen kişiler için ideal uygulamalar arasında yer alıyor.

Dudak Şekillendirme

Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde dudakların da daha göz alıcı görünmesini sağlamak mümkündür. Düzensiz olan dudak çevresini düzeltme imkanı bulabilirsiniz. Bunun yanında yara izlerini de gizlemek mümkündür. Dolgun duran dudaklara sahip olmak mümkün olabilir. Bu ve bunlar gibi birçok uygulama kalıcı makyaj ile yapılabilmektedir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj nasıl yapılır sorusu birçok kadın için merak konusudur. Bu uygulama sırasında organik olan boyalar mikro iğneler ile kalıcı olarak cildin alt tabakasına yerleştirilirler. Tek kullanımlık olan iğneler sayesinde kolaylıkla bu uygulamanın gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. Uygulama sırasında anestezik kremler kullanılmaktadır. Bu kremler yardımı ile acı da en az seviyeye indirilmektedir. Bununla birlikte dövme uygulamalarına göre çok daha acısız bir işlemdir.

Uygulamaların yapılma şekli ve renk tonlarının belirlenmesi kişilerin cilt türüne göre değişiyor. Aynı zamanda cilt esnekliği de bu süreçte önemli noktalardan biridir. Nem oranı ve yağ oranı uygulamanın gidişatını etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Kalıcı makyaj uygulamasını yaptıran kişiler uzun bir süre yapılan makyajı kullanabilme imkanı buluyor. Ancak zamanla boyalar etkisini yitirdikten sonra cilt eski haline dönüyor. Fakat bu uygulamayı daha sonra yeniden yaptırma şansınız oluyor.

Yorum yapın