Kadınların Vazgeçilmezi Stiletto Ayakkabı

Ruhunu taşıyan kadınların tercihi stiletto model ayakkabılar ince topuk yapısı ve sivri burnuyla zarafetin karşılığıdır. Stiletto ayakkabılar ismini bir İtalyan bıçağından almıştır. 

Her düğün, davet organizasyonunda zevkli kadınların bir numaralı tercihi olan bu ayakkabı modeli günümüzde daha yaygın alanda kullanılmaya başlanmıştır. İş ortamında, günlük yaşantıda, bir akşam yemeğinde de binlerce model ve renk seçeneği ile her ortama ayak uydurmakta ve stiletto ayakkabı elbise kombinleri raflarda yerini almaktadır.  

Başlıca Stilleto Ayakkabı Çeşitleri   

Stiletto ayakkabının şuan binlerce model çeşidi piyasada bulunabilir. Açık, kapalı, deri, süet, desenli, sade, taşlı, rugan ve sayamadığımız onlarcası.  

Bu kadar çeşitliliğin arasında en vazgeçilmez olan ve en yaygın kullanılan düz modelde ve siyah renkte olanlarıdır. Deri ve süet seçenekleri ile kırmızı, lacivert, nude ve kahverengi tonları siyahın arkasından furyayı takip etmektedir. Beyaz stilettolar ise hemen hemen her türlü gelinliğin altında kendini göstermektedir.  

Neden Stiletto Ayakkabıları Tercih Ederiz? 

Kadınların bu kadar sıklıkla tercih etmesinin ilk sebebi şık olma isteğidir. Bu modellerin her çeşidi, her kıyafetin altında oldukça şık duruyorZarif giyim deyince aklımıza oluşan her görüntü stiletto ayakkabı elbise kombinleri olarak karşımıza çıkıyor.  

Topuklu ayakkabıların konfor konusunda bütün kadınların korkulu rüyası olduğu şüphesiz bir gerçektirstiletto ayakkabıların bu kadar yaygın olarak tercih edilmesinin bir diğer sebebi de budur. Ayak yapısına ve anatomisine uygun olarak üretilen bu modeller diğer ince topuklu ayakkabılara göre çok daha konforludurlar.  

Ayrıca özellikle belirtilmesi gerekiyor ki bu ayakkabıların fiyat aralığı oldukça geniş, bu sayede ekonomik durumu fark etmeksizin herkesin temin edilebileceği ve her yerde kullanabileceği en kullanışlı modeldir. Topuklu ayakkabı giyen her kadının evinde muhakkak ki en az 1 tane stiletto vardır.  

Stiletto Ayakkabı Elbise Kombinleri 

Stiletto deyince akla öncelikle düğün ve davetler gelmektedir. Her türlü abiye kıyafetinizin altına, elbisenize uygun bir rengini seçip rahatlıkla kullanabilir, şıklığınızı riske atmamış garanti puanınızı ayakkabınıza vermiş olursunuz. Bunun dışında iş kadınlarının da en sık tercih ettiği model hem şık hem rahat olmasından kaynaklı stilettolardır. Gündelik bir elbisenin altına, veya dümdüz bir pantolonun altına kombinlenen bir stiletto ayakkabı tüm havanızı değiştirip sizi anında toplantılarınıza hazır hale getirecektir.  

Ayrıca blazer ceketlerin ve gömleklerinin altında da tercih ederek kurumsal kimliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Stiletto ayakkabı elbise kombinleri artık sadece şık davetlerin veya iş hayatının bir parçası olarak kalmamakta, sokağa taşmaktadır. Arkadaşlarımızla buluşurken, yemeğe giderken ve hatta bir kahve molasına çıktığımızda bile bize eşlik etmekte ve ruhumuzu yansıtmaktadır.  

 Kot pantolonların altında da kullanım oranı o kadar fazla ki, muhteşem ikilisi moda hayatında çok hızlı kabul görmüş ve hatta kot kumaşından bile üretilen stiletto modelleriyle spor şık kavramını geliştirilmesine yardımcı olmuştur.  

Her Mevsim Stiletto Ayakkabı Elbise Kombinleri 

Her senenin trendleri arasına girmekte olanstiletto ayakkabı elbise kombinleri farklı tarzlarda kendini göstermektedir.  Genellikle üstü açık, burnu kapalı modeller olduğu mevsim gözetmeksizin yılın 365 günü kullanılabiliyor.  Yazın şortların, pantolonların altına, kışın ise montların paltoların, kazakların altında kombinlenebiliyor 

Piyasada bütün hava şartlarına uygun kumaşta ve yapıda modeller bulabilmek mümkündür ve günden güne çeşitliliği daha da artarak devam edecektir.  

Herkes tarafından kabul görür ki artık renk, model, mevsim, mekan, kişi fark etmeden ve hayatımızın her alanında karşımıza çıkan bu stiletto ayakkabı elbise kombinleri son zamanlarda da sıklıkla tercih ediliyor. Çünkü bu durum bir moda olmaktan çoktan çıkıp stil meselesine dönüşmüştür. 

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın