Hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir? Hindistan cevizi yağı saç maskesi tarifleri!

Hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir? Hindistan cevizi yağı saç maskesi tarifleri! Gün geçtikçe kullanımı artan tropikal meyve olan Hindistan cevizinden elde edilen yağ içerisindeki protein, magnezyum, A,C,E,K vitaminleri, potasyum, kalsiyum, demir, bakır, selenyum, lif bakımından zengin olan ve doymamış yağ grubunda giren Hindistan cevizinin zengin içeriği ile dikkat çekmektedir.

Bu kadar zengin içerikli tropikal meyveli yağın kullananların tarafından faydaları övülen ve kullanmak isteyenlerin akıllarında bir çok soru kalmıştır. Hindistan Cevizi Yağı faydaları nelerdir? Saç maskesi tarifleri! Kullananların yorumları! Gibi ve daha fazlası merak edilen konuları siz değerli okurlarımız için yazımızın devamında cevapladık.

YAZIMIZDA BAHSETTİĞİMİZ HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI KULLANIP KULLANMAMAK KİŞİNİN KENDİ İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN BİR YAN ETKİDE modabiye.com VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir?

Tropikal ülkelerde yetişen Hindistan cevizi tüketimi ülkemizde oldukça az olması ile beraber daha uygun fiyatlı olması ve ülkemizde bir çok yerde kolaylıkla elde edilebilecek yağı günümüzde kullanımı hızlı bir şekilde artmıştır. Yağı elde edilen Hindistan cevizinin vitamin ve mineral bakımından, lif ve doymamış yağ olması ile beraber bir çok sağlık alanında yararı içerisinde barındırmaktadır. Hindistan cevizinin yağının faydaları şu şekilde bir kısmı sıralanabilir;

 • Alzhemir ve epilepsi gibi sinirsel hastalıkların oluşumunu yavaşlatır,
 • Beyin nöronlarının sağlığını etkileyerek hafıza sorunlarına iyi gelir,
 • LDL denilen kötü kolestrolü düşürülmesinde, HDL denilen iyi kolestrolin ise normal sırada olmasına yardımcı olmaktadır,
 • Antimikrobiyal özelliği ile ağızdaki bakterileri öldürerek ağız yarasının oluşumunu önler ve oluşan yaranın iyileşmesini hızlandırır,
 • Ağız bakterilerini gidererek dişlerin çürümesini önler,
 • Diyabet hastalığı olan kişilerin şekerinin normal sırında tutmaya yardımcı olur,
 • Troid bezinin sağlıklı çalışmasını düzenler,
 • PArazitlerin oluşmasını önler,
 • Reflü, gastrit gibi hastalıklara iyi gelir,
 • Kalp- damar sağlığını korur,
 • Kilo vermeye sağlıklı olarak yardımcı olur,
 • Basur denilen hemoroid hastalığını önleyebilir,
 • Hormonları etkileyerek sağlıklı çalışmaya yardımcı olur,
 • İdrar enfeksiyonlarına iyi gelir.
Hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir
Hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir

Hindistan cevizi yağı saça faydaları nelerdir?

Saç bakımında kullanımı gün geçtikçe artan Hindistan cevizi yağı hem bakım ürünlerini içine hem de normal masaj yaparak kullanarak saçların istenilen sağlıklı görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır. Saça faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Saçları nemlendirir,
 • Beyazlamasını durdurur veya azaltır,
 • Kepeği önler ve oluşan kepeklerde çözüm olmakta yardımcı olur,
 • Saçın yumuşamasını sağlar,
 • Saçların düz ve parlak görünümü kazandırır,
 • saçın daha sağlıklı uzamasına yardımcıdır,
 • Saç derisindeki yaralara iyi gelebilir ve bu kaynaklı kaşıntıları azaltır,
 • Güneş ışınlarından saçın zarar görmesini engeller.
Hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir
Hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir

Hindistan cevizi yağı cilde faydaları nelerdir?

Saça ve sağlığa bir çok yararı olan Hindistan cevizinin yağı cilde de bir çok faydası olduğu kullananlar tarafından görülmüştür. Cilde faydaları şu şekildedir;

 • Sivrisinek ısırıklarında hem kızarıklığını hem de kaşıntısını alır,
 • Makyaj çıkarıcı özelliği ile cildi derinlemesine temizler,
 • Yüzde nemliliği sağlayarak doğal nemlendirici özelliği vardır,
 • Yaşlanmayı ve kırışıklığı önler,
 • Güneş yanıklarında acısını almakta yararlıdır,

Hindistan cevizi yağı yemeklere konulur mu?

Evet kullanılır. Yüksek ısıya dayanıklı bitkisel kaynaklı yağ, zeytinyağı gibi yemeklerde kullanılır.

Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?

Faydaları saymakla bitmeyen yağın kullanımı eğer ağız sağlığı için kullanacaksanız gargara gibi kullanabilirsiniz. Cildinize kullanırken direk sürebileceğiniz gibi makyaj çıkartmak için bir pamuk yardımıyla da kullanabilirsiniz. Maskelerinize ve cilt bakım ürünlerine katarak cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı da olabilirsiniz.

Saçlar için kullanılan yağ krem, şampuan gibi ürünlerin içine konulabileceği gibi banyo yapmadan 15 dakika önce masaj yapılabileceği gibi banyodan sonra da sürülerek hem daha parlak, düz ve canlı durmasını sağlanabilir. Saçınızın eğer yağlı veya yağlı görünmesini sevmiyorsanız en iyisi ya duştan önce yada duş sırasında kullandığınız ürünlerle beraber kullanmanız olacaktır.

Hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir
Hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir

Hindistan cevizi yağı yemeklerle nasıl kullanılır?

Yemeklerde gün geçtikçe kullanımı artan yağın, salata gibi çiğ tüketilen ürünlere normal yağ yerine tercih edilebileceği gibi ısı dayanıklı bitkisel yağ olması ile beraber yemek yaparken de zeytinyağı yerine kullanılabilen Hindistan cevizi yağı ilk kullanımlarda yavaş yavaş başlanmalı eğer tadını beğenirseniz o şekilde kullanımını arttırmalısınızdır.

Sadece yemeklerde değil sıcak – soğuk içeceklerin içine de konulabilir. Kahvede özellikle sütlü kahvelerinize 1-2 damla damlatılan Hindistan cevizi yağı ile kahvelerinize ayrı bir aroma katmaktadır.

Hindistan cevizi yağı saç maskesi tarifi!

2 ölçek Hindistan cevizi yağı ve 1 ölçek zeytinyağı olacak karıştırılan yağları saçınızın dibinden başlayarak masaj yapmaya uçlarına doğru devam edilmelidir. bir bone veya havluya sarılan saçlar 30 dakika bekletildikten sonra normal rutin yıkamanız ile saçınızı yıkayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/embed/1qIoOVmVDFg

Hindistan cevizi yağı fiyatı ne kadar?

330 ml içerisinde olan yağ 28 lira ile 40 lira arasında değişen fiyatı bulunan yağın gramajı farklı boyutlarda olanları da bulunmaktadır.

Hindistan cevizi yağı satın al!

Aktarlar, marketler, kozmetik marketler ( gratis, rosman gibi), online alışveriş siteleri ( trenyol, hepsiburada gibi) yerlerde kolaylıkla bulabileceğiniz bir çok satış noktası bulunmaktadır.

Gratisten almak için tıklayınız,

Trendyoldan almak için tıklayınız.

Hindistan cevizi yağı kullananlar!

Kargodan geldiği gün tamamen erimişti ve su kıvamındaydı. Fakat 2-3 sonra dondu ve kremsi bir yapıya dönüştü. El ısısı sebebiyle dokunduğunuz da anında eriyor. Cildimi nemlendirmek için kullanıyorum ve kaşıma, kirpiğime de sürüyorum. Kuru ve hassas cildimi çok güzel nemlendirdi ve sağlıklı bir görünüş, parlaklık verdi. Gözümü yakmadı veya kirpiklerimde dökme yapmadı. Sivilcelenme de yaşamadım benim için en önemli unsurlardan biriydi. Saçlarım içinde kullandım dökme vb. problem ile karşılaşmadım. Boyutu da gayet iyi uzun süre kullanılır. Ürün %100 doğal olduğunu iddia ediyor tabi ki tartışılır emin olmamıza imkan yok. Ben üründen memnunum ve tavsiye ederim. 19 TL’ye aldım. Bitince tekrar alırım.

Saçlarıma sürdüm 3 saat filan bekledim ve saçlarımı o kadar güzel yaptı ki ipek gibi oldu ve önceden duş sonrası taradığımda saçlarım çok fazla dökülürdü şimdi resmen 3 tane filan saç teli vardı tarağımda şok oldum görünce. Ve kokusuna da bayıldım ben. Olumsuz yorumlar asla sizi yanıltmasın bir şans vermeye kesinlikle değer. Bende olumsuz yorumlardan dolayı kararsız kaldığım için yorum yazmak istedim. 🙂

Hindistan cevizine bayılırım. Kokusu, tadı her şeyi beni cezbeder zaten… Kahvelerimin içine koymak ve maske yapmak için almıştım fakat zehirlendim kendisinden, hem de 2 kez. Birincisinde bundan kaynaklı değildir dedim, başka bir şey midemi bulandırıyordur. Aradan 1-2 hafta geçti, tekrar kahvemin içine kattım. Bu sefer daha beter oldum. Mide bulantısından yerimde duramıyordum. Maske için kullanmaya devam edeceğim, besin olarak tüketecekler lütfen dikkat edin.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Cemre Solmaz kimdir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı?

Yorum yapın