Gelin Başı Saç Modelleri

Gelin saçı ile ilgili en yeni trendler! Kısa, dalgalı ya da uzun gelin başı modelleri! Son zamanların en moda gelin başı saç modelleri ile en konforlu gelin başı modelleri için bizi takipte kalın!  

Gelinler için şüphesiz düğün en heyecan verici aktivite olarak tanımlanmaktadır. Bundan dolayı gelinlerin düğünlerinde şık olmayı istemeleri gayet olağan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bunun için gelinlik seçiminden tutun da gelin başı yapımına kadar, gelinlerin titiz bir çalışma içerisinde yer almaları da gayet olağandır.

Bu yazıda bulacağınız muhtemel başlıklar:

Dağınık gelin saç modelleri, Açık gelin saç modelleri, Duvaklı Gelin saçı modelleri, Gelin saç modelleri 2020, Kır düğünü saç modelleri 2020, 2020 gelin topuz modelleri, 2018-2019 gelin saç modelleri, Gelin saçı modelleri 2019

Bundan dolayı en şık gelin başı modelleri nelerdir? Sorusunun yanıtı gelinlerce merak edilmektedir. Yine En trend gelin saçı örnekleri nelerdir? Sorusu da gelinlere fikir vermesi açısından önemli sorular olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte bu sorulara dair merak ettiğiniz her şey!  

Gelin Başı Saç Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

Elbette ki gelin başı modellerine dair bir tercih yapmak istediğimizde birtakım konulara dikkat etmemiz şarttır. Ancak bu sayede tam da istediğimiz özelliklere sahip olan bir gelin başı modelinin tercih edilmesi de mümkün olacaktır. Peki, Gelin başı modeli tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz? 

  • İlk önce kendi yüz şeklimizi ve yüz hattımızı iyi tanımalıyız 
  • Gelin başı modeli seçerken kendi saç tipimizi de dikkate almalıyız 
  • Yine gelin başı saç modeli tercih ederken, düğünde giyeceğimiz gelinliği de dikkate almalıyız 

Şayet sıraladığımız bu hususlara dikkat ederek saç modelinizi tercih edecek olursanız; düğününüzde şık bir görünüm elde etme noktasında önemli bir kazanım da elde etmiş olursunuz. Elbette ki tüm model tercihlerinde olduğu gibi gelin başı modeli tercihlerinde de mutlaka ilk önce kendi vücut ve yüz tipinizi sağlıklı bir şekilde tanımlamış olmalısınız. 

Gelin başı topuz modelleri
Gelin başı topuz modelleri

Mesela yuvarlak bir yüz hatlarına sahip bir gelinseniz saç modelinizi de ona göre yorumlamalısınız. Bu kapsamda tepesi hacimli olan gelin başı topuz modelleri favori tercihiniz olabilir. Yine at kuyruğu saç modelini bombeli olarak da tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte oval bir yüz hattına sahipseniz bu sefer de yanlara açık saç modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca yandan ya da enseden topuzlu gelin başı modeli tercih edebilirsiniz.

Kare yüz hattına sahip olan gelin adayları; saçlarını açık bırakacak gelin başı saç modellerini tercih edebilirler. Özellikle bukleli saç modellerinin kare yüz hattına sahip olan gelinlere çok daha fazla yakıştığını da söyleyebiliriz. Bütün bu bilgileri göz önünde bulunduracak olursak oval yüz hattına sahip olan gelinler gelin başı modelleri konusunda daha avantajlıdır, diyebiliriz.  

Elbette ki gelin başı saç modeli tercih ederken mutlaka gelinliğinizin yaka kısmının nasıl olduğuna da dikkat etmelisiniz. Yine gelin başı modelinizde tercih edeceğiniz gelin tacının da gelinliğinizle ilgili olmasına özen göstermeniz şarttır. Ancak bu özelliklere dikkat edecek yapacağınız saç modeli tercihi sizi çok daha şık yapmaya yetecektir. 

Gelin Başı Modeline Uygun Gelinlikler 

Elbette ki düğününüzde şık olabilmeniz mümkün kılacak en plana çıkan kıyafet gelinliklerdir. Ancak gelinliğinizin gelin başı saç modeli ile uyumlu olması çok daha şık bir görünümün elde edilmesini mümkün kılacaktır. Yine gelin saçı modeli şayet gelinlik düşünülerek tasarlanırsa, tekrar tekrar saç modelinizi değiştirmenize de gerek kalmayacaktır. Eğer halter, hakim ya da bisiklet yakalı bir gelinlik giyecekseniz, saç modelinizi atkuyruğu olarak tasarlayabilirsiniz. Atkuyruğu gelin baş saç modeli, bisiklet yakalı ve hakim yakalı gelinliklerde mükemmel bir uyumu yakalamayı başarmıştır.  

Dalgalı at kuyruğu gelin başı sac modeli
Dalgalı at kuyruğu gelin başı sac modeli

Şayet boynu açıkta bırakacak bir şekilde gelinlik tercih etmişseniz; gelin saçı modelinizi tepeden topuzlu olarak ayarlayabilirsiniz. Tabi ki boynu açık ve askılı gelinliklerde uygun bir tasarımla saçların açık olarak bırakılması da mümkün olmaktadır. Elbette ki omuzların açık olduğu bir gelinlikte mutlaka duvağın seçimine dikkat etmek durumundasınız. Zira bu tür gelinliklerde duvaklar tam anlamıyla tamamlayıcı aksesuarlardır.  

Gelin adayları kimi zaman askılı prenses gelinlik modellerini tercih etmektedir. Böyle zamanlarda taçlı gelin başı saç modelleri tercih edilmelidir. Çünkü taç prenses temalı gelinliklere en çok uyumlu olan aksesuar olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette ki gelin adaylarının gelinlik tercihlerinde vücutlarına uygun kıyafet seçmeleri de olmazsa olmaz bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. 

En Popüler Gelin Başı Saç Modelleri 

Son zamanlarda gelin başı saç modelleri oldukça çeşitlenmiş durumdadır. Bundan dolayı gelin adaylarının tam da istedikleri özelliklere sahip olan en popüler gelin başı saç modelleri sayısı oldukça fazladır. Şimdi bu saç modellerinden ön plana çıkanları sıralayalım! 

  • Salaş gelin saçı modelleri 
  • Örgülü topuz gelin saçı modelleri 
  • Gelin saç aksesuarlı topuz modelleri 
  • Doğal görünümlü gelin saçı modelleri 
  • Örgülü aksesuarlı gelin saçı modelleri 

Şayet kır düğünü konseptine sahip bir organizasyon yapacaksanız elbette ki salaş gelin başı saç modelleri favori olabilir. Zira bu tür saç modelleri açık alanlarda konforlu bir kullanım olanağı sunacaktır. Yine örgülü topuz gelin saçı modellerinin kendi tarzını yansıtmayı seven gelinler tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. Şayet doğal bir görünümden yanaysanız doğal görünümlü gelin başı saç modelleri tam da size göredir! Tabi ki aksesuar seçimlerinde de dikkatli davranmanız; şık bir görünüm elde etmenizi mümkün kılacaktır. Bundan dolayı gelin başı saç modeli söz konusu olduğunda mutlaka aksesuarları da göz önünde bulundurmalısınız. 

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın