Fucicort Krem Nedir, Ne İşe Yarar? Detaylı Bir Bakış

Fucicort Krem Nedir; Fucicort Cream ilacı, her türlü cilt iltihabını tedavi etmek için kullanılır. Durumla ilişkili kızarıklığı ve kaşıntıyı azaltır. Bu durumdaki yetişkinler ve iki aylıktan büyük çocuklar üzerinde kullanılabilir.

GlaxoSmithKline tarafından üretilen Fucicort krem, atopik dermatit veya egzama tedavisi için bir ilaçtır.

Fucicort Krem, eritroderma veya nummular egzama gibi ciddi cilt rahatsızlıkları olan kişiler için önerilmez. Fusidik aside alerjisi olan kişiler de bu kremi kullanmamalıdır.

Fucidin Krem Nedir ve Cilt Koşullarında Nasıl Çalışır?

Fucidin, ciltteki bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Fucidin krem fusidik asit içerir ve bu, bakteriyel cilt enfeksiyonlarını iyileştirmeye ve önlemeye yardımcı olur.

Fusidik asit, bakterilerin hücre ölümüyle sonuçlanan yeni hücreler üretmesini durdurarak çalışır. Fucidin krem, enfeksiyon temizlenene kadar günde iki kez cildin etkilenen bölgesine uygulanabilir.

Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

Fucidin Krem kullanmanın birçok faydası vardır. İlk olarak, uygulanması kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, etkilenen bölgeye ince bir tabaka krem sürmek ve üzerine kıyafet giymeden önce yaklaşık beş dakika kurumasını beklemek. İkincisi, bilinen hiçbir yan etkisi veya kontrendikasyonu yoktur. Üçüncüsü, iki gün boyunca günde dört kez uygulandığında çoğu cilt enfeksiyonunda hızlı bir rahatlama sağlar. Ancak Fucidin kremini uygulamadan önce almanız gereken bazı önlemler vardır çünkü bu ilaca alerjisi olan bazı kişiler vardır.

https://www.youtube.com/watch?v=8JRRYxXpZfM

En iyi sonuçlar için Fucicort Krem nasıl kullanılır?

Aşağıda, en iyi sonuçlar için kullanmak için bazı ipuçları verilmiştir.

Bu krem, etkilenen bölgeye sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanmalıdır. Göz veya ağız çevresi bu bölgelere yayılmış alanlar dışında bu kremin ince bir tabaka halinde uygulanması gerekir. Çok miktarda veya masaj şeklinde uygulanmamalıdır. Su ve sabunla yıkanıp temiz bir havlu ile kurulamadan önce 10 dakika kadar açık kalmalıdır. Fucicort kullanılıp kullanılmadığına bakılmaksızın dışarı çıkarken güneş koruyucu losyon da sürülmelidir.

Fucicort kreminin yaygın yan etkileri

Fucicort kreminin yaygın yan etkileri tahriş, yanma hissi veya soyulmadır. Hidrokortizon alerjisi olan kişiler bu ilaçtan kaçınmalıdır.

İlaç yanma hissi veya soyulma gibi bazı yan etkilere neden olabilir. İlaca alerjisi olan kişiler kullanmamalıdır. Ancak herhangi bir alerjiniz yoksa ve sadece tahrişi önlemek istiyorsanız bunun yerine kortizonlu krem kullanabilirsiniz.

Fucicort Kreminizi Uzun Süreli Bakım İçin Uygun Şekilde Nasıl Saklayabilirsiniz?

Fucicort Kremi

Aşağıdaki yönergeler, bu ilacı uzun vadede güvenli bir şekilde saklamanıza yardımcı olacaktır:

  • İlacı, oda sıcaklığında (68°F) kalacak şekilde serin ve kuru bir yerde saklayın.
  • İlacın ısı, nem veya nemin yakınında saklanmasından kaçının.
  • Şişe dik olarak saklanmalıdır

Sivilcelerle Fucicort ile Savaş!

Sivilce ve yağlı cilt el ele gider. Ama bu şekilde olmak zorunda değil. Fucicort, yağlı cildiniz ve sivilceleriniz için güvenli ve hızlı bir tedavidir.

Rosacea Belirtilerini Tedavi Etmek İçin Fucicort Krem

Fucicort, iltihaplanmayı azalttığı ve hassas ciltlerde sivilce oluşmasını engellediği için kızarıklık, cilt kuruluğu ve sivilce gibi rozasea semptomlarının tedavisinde kullanılabilen bir kremdir.

Rosacea’dan muzdarip birçok kişi fucicort krem kullanarak rahatlama buldu.

Ancak kremin ciltte kuruluk, kaşıntı veya yanma gibi bazı yan etkileri de vardır.

Bu ilacın içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılık veya alerjik reaksiyon geçmişiniz varsa, doktorunuzla görüşmeden Fucicort kullanmayınız.

Fucicort Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu bölümde Fucicort kremin kullanımından bahsedeceğiz. Bu kremin nerelerde kullanıldığına ve kullanımının faydalarının neler olduğuna dair ayrıntılara gireceğiz.

Fucicort krem, dermatit, egzama ve sedef hastalığı gibi çeşitli şeyler için kullanılan topikal bir kortikosteroiddir. Kontakt dermatit, alerjik reaksiyonlar ve sebore gibi durumlardan kaynaklanan iltihabı azaltmak veya önlemek için de kullanılabilir.

 

Eğer farklı bir cilt sorununuz varsa hametan krem nedir yazımızı inceyelebilirsiniz.

https://modabiye.com/hametan-krem-nedir/

Yorum yapın