Güncel Moda & Abiye https://modabiye.com Modabiye ile güncel moda'dan geri kalmayın! Sun, 17 Oct 2021 09:14:31 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.8.1 https://modabiye.com/wp-content/uploads/2019/01/cropped-favicon-2-32x32.png Güncel Moda & Abiye https://modabiye.com 32 32 170453860 Bakımlı Erkek Nasıl Giyinmeli? İşte Şıklığın 20 Kuralı! https://modabiye.com/bakimli-erkek-nasil-giyinmeli-iste-sikligin-20-kurali https://modabiye.com/bakimli-erkek-nasil-giyinmeli-iste-sikligin-20-kurali#respond Sun, 17 Oct 2021 09:05:26 +0000 https://modabiye.com/?p=5240 Bakımlı Erkek Nasıl Giyinmeli? İşte Şıklığın 20 Kuralı! Etkileyici olmak için doğru giyinme faktörünü de kullanabilirsiniz. Özellikle beylerin birçoğu 2021 erkek giyim modası ile şıklığı yakalayabilirler. Çünkü bu sezonun trend parçaları arasında hem ...

Devamını Oku

The post Bakımlı Erkek Nasıl Giyinmeli? İşte Şıklığın 20 Kuralı! first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
Bakımlı Erkek Nasıl Giyinmeli? İşte Şıklığın 20 Kuralı! Etkileyici olmak için doğru giyinme faktörünü de kullanabilirsiniz. Özellikle beylerin birçoğu 2021 erkek giyim modası ile şıklığı yakalayabilirler. Çünkü bu sezonun trend parçaları arasında hem iş dünyasında, hem de sosyal aktivitelerde kullanabileceğiniz harika modeller yer alıyor. Bu konuda sizlere yardımcı olabilmek için bakımlı erkek nasıl giyinmeli, en çok yapılan hatalar nelerdir ve nasıl tarz sahibi olabilirsiniz 20 maddede sıraladık. İşte bu yılın modasını ön planda tutarak kaleme aldığımız şıklığın 20 kuralı…

bakimli-erkek-nasil-giyinmeli-iste-sikligin-20-kurali

Bakımlı Erkek Nasıl Giyinmeli?

1) Önce iş dünyasından başlayalım. Ardından spor kıyafetlerle gündelik yaşamda tarz sahibi olmak isteyenlere özel ipuçları verelim. Beyaz gömlekler iş dünyasında sıklıkla kullanılan kıyafetlerden biridir. Üzerinize tam oturan klasik tarzda beyaz gömlek, gardırobunuzda mutlaka yer alması gerekiyor.

2) Sezonun trendlerine uymak istiyorsanız kesinlikle bol duran takım elbiselerden vazgeçmelisiniz. Bunun yerine pek çok erkek giyim markasının kullandığı slim-fit kalıpları tercih etmelisiniz. Çünkü bu tarz parçalar sizi olduğunuzdan kilolu ve hantal göstermeyerek, dinamik bir fit bir görünüm oluşturacaktır.

3) 2021 erkek giyim modasına bakınca iki düğmeli takım elbiselerin revaçta olduğunu görüyoruz. Bu tasarımlar sizi daha şık göstereceği için eskide kalan üç düğmeleri takımlardan uzak durmalısınız.

2021 erkek giyim modası

4) Takım elbise içerisine yelek kullanmaya özen gösteriyorsanız, çok düğmeli modelleri tercih edin. Birçok erkek giyim markası bu yıl 6 yada 8 düğmeli yeleklere öncelik veriyor.

5) Kravat kullanmak zorundaysanız bağlarken uzunluğuna dikkat edin. Kemerinize hafif dokunacak boyda olmalı, ne daha uzun ne de çok kısa. Ayrıca şık görünmek için kravatınızı düzgün bağlamaya ve yaka kısmına tam yerleştirmeye de özen gösterin.

6) Spor yapmaya özen göstermiyor fakat bakımlı erkek nasıl giyinmeli diye merak ediyorsanız, kesinlikle deri ceketlerden uzak durmalısınız. Çünkü deri ceket ve montlar, fit vücutlarda iyi durur.

7) Kıyafet seçimi yaparken, mevsime önem vermeniz gerekiyor. Özellikle yaz henüz gelmemişken keten pantolon giyen erkekler maalesef ki şıklığın kurallarına uymuyor.

8) 2021 erkek giyim modası siyah, mavi ve gri renklerden oluşmuyor. Renk konusunda cesur olun ve birbiri ile uyumlu sıcak renkleri kombinleyerek kıyafetlerinizde kullanın.

9) Kareli gömlekleri seviyorsanız, özellikle büyük desenlerden uzak durmalısınız. Ayrıca bu tarz gömlekleri kombinlerken dikkat etmelisiniz. Kareli gömlek modellerinin sadece spor giyimde kullanılabileceğini unutmayın.

10) Erkek giyiminde yapılan hatalardan biri de klasik tarzda kısa kollu gömlek giymektir. Bunun yerine slim modeller tercih edilerek, kolların dirsek altında kıvrılması daha doğru olacaktır.

11) Pantolon boyunun topuk hizasında olduğundan emin olun. Çünkü 2021 erkek giyim modası dar ve kısa paçalar içermiyor. Ayrıca paçaların 21-22 cm darlığında olması da ideal.

12) Şıklığı yakalama amacındaysanız kesinlikle üzerinde komik yazıların ve ifadelerin yer aldığı kıyafetlerden uzak durmalısınız.

13) Erkek giyimde yapılan hatalar; Kumaş pantolon üzerine deri ceket giymek. Kareli gömlek ile baskılı tişörtü kombine etmek. Göğsünü gösterecek kadar gömleğin düğmelerini açmak ve uyumsuz renkleri bir arada kullanmak. Ufak tefek gördüğünüz bu hatalar bakımlı bir duruş sergilemenizi engelleyecektir.

14) Kapalı ayakkabıların içine mutlaka çorap giyin. Bilekte biten ya da daha kısa pantolon boylarını tercih ediyorsanız, kapalı ayakkabı içerisine babet çorap giyebilirsiniz.

15) Uzun çoraplarda renk seçimine özen göstermelisiniz. Pantolonla aynı renkte olması, oturunca paça boyu kısalacağı için göz tırmalamayacak ve hoş bir görüntü oluşturacaktır.

16) Spor giyinmeyi seviyorsanız, kırmızı ve siyahın etkileyici yönünden yararlanın. Eşofman takımlarınızda veya tişört-şort kombinlerinizde bu iki rengi kullanmayı deneyin.

17) Sadece iş hayatında değil, gündelik yaşamda da klasik giyinmeyi tercih ediyorsanız Retro tarz kombinleri inceleyin. Retro stilinde hala şık, hala modern parçalar var.

18) Bakımlı erkek nasıl giyinmeli detaylıca anlattık. Şimdi de kıyafetlerinizi hangi tarz aksesuarlarla tamamlayabileceğinize bakalım. Toplantılar, davetler ve iş yerinizde elbise saati olarak bilinen kadranı diğer saat modellerinden daha küçük olan modelleri tercih edin. Gündelik yaşamda deri kayışlı saatleri kullanabilirsiniz.

19) Spor saatler takıyorsanız, kombininizi tamamlamak için ayakkabınızın rengini referans alabilirsiniz. Ayakkabı renginde spor bir saat ile şıklığı yakalayabilirsiniz.

20) Gömlek cebinize cüzdan, anahtar ve benzeri bir cisim koymayın. Ayrıca telefon ve anahtarlık gibi aksesuarları pantolon cebinizden de sarkıtmayın. Eşyalarınızın derli toplu görünmesini istiyorsanız, şık bir el çantası kullanabilirsiniz.

 

Erkek Giyim Modası

 

Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli

The post Bakımlı Erkek Nasıl Giyinmeli? İşte Şıklığın 20 Kuralı! first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
https://modabiye.com/bakimli-erkek-nasil-giyinmeli-iste-sikligin-20-kurali/feed 0 5240
Sonbahar – Kış Payetli Elbise Modelleri https://modabiye.com/sonbahar-kis-payetli-elbise-modelleri https://modabiye.com/sonbahar-kis-payetli-elbise-modelleri#respond Mon, 04 Oct 2021 17:08:54 +0000 https://modabiye.com/?p=5172 Sonbahar – Kış Payetli Elbise Modelleri Payetli olarak tasarlanan parçaların birkaç sezondur trendi giderek artıyor. Özellikle bu kış sezonunda payet trendi iyice kendini göstermeye başladı. Moda tasarımcıları, kıyafetlerin haricinde, çantalarda, ayakkabılarda kullanmaya başladı. ...

Devamını Oku

The post Sonbahar – Kış Payetli Elbise Modelleri first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
Sonbahar – Kış Payetli Elbise Modelleri Payetli olarak tasarlanan parçaların birkaç sezondur trendi giderek artıyor. Özellikle bu kış sezonunda payet trendi iyice kendini göstermeye başladı. Moda tasarımcıları, kıyafetlerin haricinde, çantalarda, ayakkabılarda kullanmaya başladı. Önceleri partiler ve düğünlerde bu şekilde kıyafetler kullanılırdı ama artık günlük elbiselerde de kullanılmaya başlandı ve trendi bu şekilde çok hızlı bir şekilde arttı. Bu trendin en çok rastlandığı stil ise tahmin edeceğiniz gibi sokak stillerinde çok fazla kullanılıyor. Her parçada payetler görebilmek mümkün hale geldi. Etekler, ceketler, pantolonlar ve elbiseler, ayakkabılarda.

 

Payetli Elbise Modelleri

Peki, payetli elbiseler nasıl kullanılır, ne kadar kullanılmalı bir ölçüsü var mı?

Ölçülü kullandığınız zaman çok şık kombinler yapabileceğiniz gibi farklı bir tarzda yaratabilirsiniz. Payetli kıyafetler giydiğinizde tek yapmanız gereken ise daha sade parçalarla birlikte tamamlamak olacaktır. Eğer tamamen payetli kıyafetler kullanırsanız çok parıltılı ve rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Bu sezonda ise sadece payetten yapılmış parçalardan hariç, azar azar payet desenleri kullanılmış elbiselere de rastlıyoruz. En çok kullanılan payetli parçalar ise daha çok kalem etekler, pantolonlar, ceketler ile elbiselerdir. Bu sezonda ünlüler en çok payetli kıyafetleri ile ceketleri tercih ediyor.

Payetli Elbise Modelleri

Payet Kullanımında En Çok Kullanılan Renkler

Payetli Elbise Modelleri 2021 Payet kullanırken en çok tercih edilen renkler bildiğiniz gibi en parıltılı altın ile gümüş giderek trend oluyor. En çok altın renkli payetler tasarlansa da gümüş renkli parçalarda çokça tercih ediliyor. Bunlar haricinde tercih edilen renkler ise koyu yeşil, yine kadınların sevdiği renklerden birisi olan pembe ile mavi tonlarını payetli parçalarda görebiliyoruz. Payet hangi kıyafetlerde daha çok kullanılır? Özellikle derilerde fazla görebiliyoruz. Bunun haricinde jeanlar ile çantalardır. Ama deri siyah ceketler ile çantalardaki uyum çok güzel.

Kış Payetli Elbise Modelleri

 

İş görüşmesine ne giyilir?

The post Sonbahar – Kış Payetli Elbise Modelleri first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
https://modabiye.com/sonbahar-kis-payetli-elbise-modelleri/feed 0 5172
Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı https://modabiye.com/kivircik-sac-bakimi-nasil-olmali https://modabiye.com/kivircik-sac-bakimi-nasil-olmali#respond Tue, 28 Sep 2021 11:23:07 +0000 https://modabiye.com/?p=5164 Kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı Kıvırcık saçları, düzene sokmak, taramak, bakım yapmak sizin için oldukça zor olabilir. Ama pek çok kadın, bu muhteşem kıvırcık saçlara sahip olmayı çok ister. Kıvırcık saç bakımı nasıl ...

Devamını Oku

The post Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
Kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı Kıvırcık saçları, düzene sokmak, taramak, bakım yapmak sizin için oldukça zor olabilir. Ama pek çok kadın, bu muhteşem kıvırcık saçlara sahip olmayı çok ister. Kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı sorusunun cevabı, sanıldığı kadar zor değildir. Birkaç basit yöntem ile, sağlıklı, güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.
Kıvırcık saçları, duş sonrası tişörtle kurulamak, daha çok düzensiz, kabarık görünümünü kısmen azaltır. Tişörtler daha emici kumaşa sahiptirler, bu yüzden saçlarınızı nazikçe, yavaş yavaş karıştırmadan kurulayın.

Kıvırcık Saçlar Ve Bakımı

Kıvırcık Saçlar Ve Bakımı

Kıvırcık saçlar, genellikle kuru olmaya yöneliktir. Bu yüzden aşırı saç yıkamaları, kıvırcık saçlara zarar verir. Aşırı saç şampuanlama, saçların doğal yağlarını azaltır ve buklelerin daha da kurumasına neden olur. Saçlarınızı daha az yıkarsanız daha iyi olur. Haftada 1-2 kez yıkamaya özen gösterin.
Kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı sorusunun bir diğer cevabı, saç derinizin temiz olmasına özen göstermektir. Kıvırcık saç derisinin temiz tutulması, sağlıklı saçlarınız açısından büyük önem taşır. Çünkü bu sayede, yağlardan, kirlerden ve tozdan kaynaklanan bütün birikimlerden kurtulur. Bu yüzden, duş alırken şampuanla, özellikle saç derinizi parmak uçlarınızla yıkmaya özen gösterin.
Saç bakım kremlerinizi seçerken dikkat edin. Nemlendirici saç bakım kremi veya Hindistan cevizi yağı bu açıdan size yardımcı olacaktır. Bu sayede Kıvırcık Saç Bakımı sizler için çok daha kolay olacaktır.

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı sevin;  Saç fırçaları yerine, klasik saç tarakları kullanmanız daha iyi olur. Duştan sonra saçlarınızı tarakla veya parmaklarınızla tarayın. Islak saçlar kırılmaya daha eğilimlidir. Bu yüzden tararken daha nazik taramaya özen gösterin.

Kıvırcık Saç Bakımı Saçlarınızı tararken saç uçlarınızdan taramaya başlayın. Böylece saç köklerinizi de daha fazla yıpratmamış olursunuz. Saç maşaları kullanmamaya özen gösterin. Saçlarınıza şekil vermek isterseniz nemlendirici kremler size yardımcı olur. Kuaförünüzü dikkatli seçmek de bu açıdan önemlidir. Doğal kıvırcık saçlarınızı mahvetmek yerine, daha da sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. (2021 Trend Saç Modelleri)  

Kıvırcık Saç Bakımı

The post Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
https://modabiye.com/kivircik-sac-bakimi-nasil-olmali/feed 0 5164
Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır https://modabiye.com/boyali-sac-bakimi-nasil-yapilir https://modabiye.com/boyali-sac-bakimi-nasil-yapilir#respond Mon, 13 Sep 2021 20:09:50 +0000 https://modabiye.com/?p=5154 Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır:  Saç, bayanların güzellikleri için kullandıkları en önemli ve hassas aksesuarlarıdır. Güzellik uğruna saçta kullanılan kimyasallar saçta bazı deformelere neden olmaktadır. En çok kullanılan kimyasallar da boyalardır. Son zamanlarda ...

Devamını Oku

The post Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır:  Saç, bayanların güzellikleri için kullandıkları en önemli ve hassas aksesuarlarıdır. Güzellik uğruna saçta kullanılan kimyasallar saçta bazı deformelere neden olmaktadır. En çok kullanılan kimyasallar da boyalardır. Son zamanlarda organik boyalar daha sıklıklar kullanılmaya başlasa da yine de günlük hayatta kullanılan boyaların temel yapısı kimyasal ürünlerdir. Devamlı kullanılan kimyasal saç boyaları zamanla saçlarda kırık bir görünüm, kuruluk ve elektriklenme gibi saç sorunlarına neden olmaktadır. Sürekli boyalarla yıpranan saçlar, renk açıcılar ile iyice gücünü kaybetmekte fön ve maşa gibi ısıtıcılı şekillendiriciler ile kırılıp dökülmeye başlamaktadır. Uygulanacak özel bakımlar saçların eski haline dönmesine yardımcı olacaktır. Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır konusu biraz daha itina istemektedir.

Boyalı Yıpranmış Saç Bakımı

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır Kimyasallara Dikkat

Boyalı Yıpranmış Saç Bakımı Yıpranmış olan saçların bakımı için muhakkak ek bazı maskeler ve kürler kullanılmalıdır. Kür ve maskelerden önce saçın temizliği için kullanılan şampuanların içeriğinde neler olduğuna dikkat edilmelidir. Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır hususunda ilk adım olarak paraben, tuz, parfüm, SLS / SLES ve boya içeren şampuan, saç kremi gibi ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Yıpranmış saçları daha fazla yıpratacak kimyasal ürünler değil de daha doğal ve saçı canlandıracak ürünler kullanılmalıdır. Ayrıca fön ve maşa tarzı ısıl işlemler devamlı kullanıldığında saçları daha çok yıpratmakta, kırılıp dökülmesini hızlandırmaktadır. Isıl işlemleri yaptırmak zorunda olanların işlemden önce koruyucu serumlardan kullanmaları tavsiye edilir. Saça uygun organik şampuanlar kullanıp zorunlu kalınmadığı müddetçe ısıl işlemlerden uzak durulduğunda saçlar canlılığını geri kazanacaktır.

Doğal maskeler ile Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal maskeler ile Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyalı saç bakımı nasıl yapılır konusunda kimyasalı en az ve mümkünse organik doğru şampuanlar kullanılıp, ısıl işlemler azaltıldıktan sonra doğal maskeler kullanılabilir. Yeryüzünde yaratılmış bitkiler şifa ve bakım niyetine kullanılmaktadır ki saç bakımında argan yağı ve badem yağı sıklıkla tüketilmektedir. Boyalı Saç Bakımı Evde Doğal şifa kaynağı olan argan ve badem yağı kullanılarak evde yapılacak maskeler ile saçının hacmini artırabilir, sağlığını geri kazanılabilir. Doğal maske için, yumurta, sirke, sarımsak, argan yağı ve badem yağı güzelce karıştırılır. Hazırlanan bu maske saça sürülüp yarım saat bekletilir. Şampuan kullanılarak saç yağlardan arındırılmalı ve ardından bol su ile durulanmalıdır. Doğal yağlar boyanın rengine zarar verebilme ihtimaline karşı boyadan bir gün önce kürün yapılması daha iyi olur.

 

Boyalı Saç Bakımı Evde

 

https://modabiye.com/zeytinyagiyla-sac-bakimi-nasil-yapilir

The post Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
https://modabiye.com/boyali-sac-bakimi-nasil-yapilir/feed 0 5154
Saç Detoksu Nasıl Yapılır? https://modabiye.com/sac-detoksu-nasil-yapilir https://modabiye.com/sac-detoksu-nasil-yapilir#respond Tue, 07 Sep 2021 13:29:31 +0000 https://modabiye.com/?p=5145 Saç Detoksu Nasıl Yapılır? Saç detoksu saç bakımı açısından oldukça önemlidir. Detoks Nedir?  Saçınızda yeni bir başlangıç amacıyla uygulamanız gereken ve gerçekte saçınızın ihtiyaç duyduğu bir yöntemdir. Sadece saçlarınızdaki kirleri ve hasarları ortadan kaldırmakla ...

Devamını Oku

The post Saç Detoksu Nasıl Yapılır? first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
Saç Detoksu Nasıl Yapılır? Saç detoksu saç bakımı açısından oldukça önemlidir. Detoks Nedir?  Saçınızda yeni bir başlangıç amacıyla uygulamanız gereken ve gerçekte saçınızın ihtiyaç duyduğu bir yöntemdir. Sadece saçlarınızdaki kirleri ve hasarları ortadan kaldırmakla kalmaz ilaveten kullandığınız saç bakım ürünlerinin bıraktığı kalıntıları da yok etmeye yardımcı olur. Peki Saç Detoksu Nasıl Yapılır? Saç detoksuna başlamadan önce, ölü saçlarınızdan, yani saç uçlarında bulunan saç kırıklarından kurtulmanız gerekir. İdeal bir saç kesimi, 4 ila 6 Haftada bir olmalıdır. Tüm ölü uçlardan kurtulduktan sonra, saç detoksu için basit yollarla, evde yapabileceğiniz birkaç malzemeye ihtiyacınız olacaktır.

 • Kabartma tozu
 • Elma sirkesi
 • Bal· Bentonit kil (eczanelerde bulabilirsiniz)

Bu dört temel ürünle, kolay bir şekilde saç detoksu yapmak mümkün. Elma sirkesi alırken, cam şişede bulunan elma sirkeleri almaya dikkat edin. Plastik şişelerde bulunan elma sirkeleri, zararlı toksinler içerir.

 • Bir kabın içinde bir bardak su ile 1 çorba kaşığı kabartma tozu karıştırın.
 • İkinci bir kasede bir bardak su ile 1 elma kaşığı sirkesi karıştırın.
 • Duşta, ilk önce saçınızı kabartma tozu karışımı ile yıkayın ve soğuk su ile durulayın.
 • Elma sirkesi karışımı ile yine aynı işlemi yapın ve soğuk su ile durulayın.
 • Daha parlak bir saç için balla saç diplerinizi masaj yapın. Saçınızı balla tamamen ıslattıktan sonra ve yıkayın.

Saç Detoksu Nasıl Yapılır? 

Bertonit Kil İle Saç Detoksu Nasıl Yapılır?

Saç detoksu nasıl yapılır sorusuna yanıt verecek olursak, bunlardan biri de bentonit kil saç maskesidir. Bentonit kilin emici özelliği vardır. Bu yüzden, saçınızda bulunan toksinleri ve aşırı yağı çeker. Kilin haftada bir kez uygulanması daha uygundur. Maskeyi hazırlamak için, eşit miktarda bentonit kil ve elma sirkesini karıştırın. Maskeyi saç diplerinizden saç köklerinize kadar uygulayın. Saçınız 40 dakika beklettikten sonra yıkayınız.

Kokulu Yağlarla Saç Detoksu Nasıl Yapılır?

Saç detoksu nasıl yapılır sorusuna doğal yöntemler bulduk. Ancak, bir husus da vardır ki, saç detoksları sırasında kullanacağınız ürünler, saçınızda kötü kokular yaratabilir. Genel olarak, detoks işlemi devam ederken, koku bir ay içerisinde giderilir. Ancak, o zamana kadar buna çözüm olarak, lavanta, yasemin, nane gibi kokulara sahip esansiyel yağlar kullanabilirsiniz. Hazırlayacağınız detoks maskesine, bu yağlardan çok az miktarda ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda, duştan çıktıktan sonra da bu güzel kokulu yağlardan saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Yağı, saçlarınıza eşit miktarda dağıtabilmek için, büyük dişli taraklar kullanmanız, daha büyük kolaylık sağlar. Diğer bir yandan, saçları daha sağlıklı hale getirmek için, argan yağları da tavsiye edilebilir. Buğday tohumu ve Hindistan cevizi yağı da, kokuyu gidermede ve saçlarınızı beslemede işinize yarar.

 

2021 Nişan İçin Saç Modelleri | Güncel Moda & Abiye (modabiye.com)

The post Saç Detoksu Nasıl Yapılır? first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
https://modabiye.com/sac-detoksu-nasil-yapilir/feed 0 5145
2021 Nişan İçin Saç Modelleri https://modabiye.com/2021-nisan-icin-sac-modelleri https://modabiye.com/2021-nisan-icin-sac-modelleri#respond Fri, 03 Sep 2021 11:44:59 +0000 https://modabiye.com/?p=5132 2021 Nişan İçin Saç Modelleri Nişanınıza çok az kaldı ve siz ne tür bir saç modeli yapmanız gerektiği hakkında endişeleniyorsunuz. Nişan töreniniz, sizin için düğün kadar oldukça önemli bir gündür. Bu özel günde ...

Devamını Oku

The post 2021 Nişan İçin Saç Modelleri first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
2021 Nişan İçin Saç Modelleri Nişanınıza çok az kaldı ve siz ne tür bir saç modeli yapmanız gerektiği hakkında endişeleniyorsunuz. Nişan töreniniz, sizin için düğün kadar oldukça önemli bir gündür. Bu özel günde birçok nişan saç modelleri arasında seçim yapmak sizi zorlayabilir. Aynı zamanda, bu saç modelinizin, kıyafetiniz ve makyajınızla da uyum sağlaması gerekir. Ancak nişan törenleri düğüne kıyasla giyim ve saç modelleri konusunda size bir tık daha fazla özgürlük tanır. İşte bu sayede, kendi hayal dünyanızı da işin içine sokabilirsiniz.

 

2021 Nişan İçin Saç Modelleri

2021 Nişan Saç Modelleri Önerileri

Örgüler ve plaj dalgaları, saçlarınızın akan yumuşak buklelerine arkadan bir taç gibi eşlik eden saç örgüsü olarak, nişan saç modelleri arasında kolay yapımı açısından tercih edilebilir. Bu saç modeli, orta uzunluktaki saçlar için idealdir. Buklelerinizi daha sağlam tutmak için saç spreyi kullanabilirsiniz.

Saç modelinize eğlenceli bir dokunuş katmak istiyorsanız kelimenin tam anlamıyla Fransız örgüsü size göredir. Fransız örgüsü, yukarıdan aşağıya olacak şekilde yapılır. Modele dağınık bir görünüm katmak için saç tutamlarınızı yandan da çıkartabilirsiniz. Hacimli topuz saç modeli de nişan saç modelleri arasında oldukça tercih edilmektedir. Saçın taç kısmına ekstra hacim vererek daha kabarık bir topuz elde edebilirsiniz. Aynı zamanda, topuzu çiçek aksesuarlarla da süsleyebilirsiniz.

2021 Kır Nişan Saç Modelleri

Nişan saç modelleri arasında bir başka sıklıkla tercih edilen saç modellerinden biri de dağınık, kıvırcık topuz saç modelidir. Bu saç modeli, kıvırcık saça sahipseniz sizin için idealdir. Bir yandan öreceğiniz saçlarınızı sırtınızın diğer kısmına doğru alın. Daha sonra bir topuz yapın ve saç tokası ile sabitleyin. Saçlarınız bir topuz şeklini alacaktır ve ve saç bukleleriniz topuz havası verecektir.

Kır nişan törenlerinde saç modellerinde çiçekli aksesuarlara ağırlık verilmekte. çiçekli aksesuarlar konsepte uyum sağlamanız açısından güzel bir görüntü oluşturur. Dalgalı saçlarınıza örneğin, papatyalı aksesuarlar takarak daha hoş bir hava yaratabilirsiniz. Bu dalgalı saç modeli, hem uzun hem de kısa saçlar için de kullanışlıdır.
Saçlarınızın ön kısmını, yarı at kuyruğu olarak toplayıp geriye kalan kısımları hacimli bukleler şeklinde açık bırakabilirsiniz. Bu saç modeli de nişan töreninizde size mükemmel bir hava katacaktır.

Nişan örgü saç modelleri  hanımlar arasında kolaylıkla yapılan saç modelleri arasında hemen hemen 1.ci sıradadır.

Hem sade hem de dikkat çeken bir nişan saç modeli istiyorsanız sizler için birbirinden şık örgülü gelin saçı modellerini derledik!

 

 

 

The post 2021 Nişan İçin Saç Modelleri first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
https://modabiye.com/2021-nisan-icin-sac-modelleri/feed 0 5132
Bale Baleyi Keşfedin https://modabiye.com/bale-baleyi-kesfedin https://modabiye.com/bale-baleyi-kesfedin#respond Mon, 30 Aug 2021 11:27:54 +0000 https://modabiye.com/?p=5127 Bale Baleyi Keşfedin Bale, ‘özenle organize edilmiş hareketlerin bir hikaye anlattığı veya bir fikri ifade ettiği bir dans çeşidi veya bu tür dansları kullanan bir tiyatro çalışması’ olarak tanımlanabilir. Bale bir yaşam biçimidir. ...

Devamını Oku

The post Bale Baleyi Keşfedin first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
Bale Baleyi Keşfedin Bale, ‘özenle organize edilmiş hareketlerin bir hikaye anlattığı veya bir fikri ifade ettiği bir dans çeşidi veya bu tür dansları kullanan bir tiyatro çalışması’ olarak tanımlanabilir.

Bale bir yaşam biçimidir.

Tiyatro performansına hazırlanmanın ötesinde, eğitimimiz öğrencilere disiplin ve odaklanma sağlar, zihinlerini ve bedenlerini güçlendirir ve özlemlerini şekillendirir. Aynı zamanda onlara ömür boyu arkadaşlıklar verir.

Bale Nereden Geldi?

Bale, Avrupa Rönesansı (1400-1600 dosları), özellikle Fransa’da, önce Catherine de Medici’nin (1519-89) sarayında, daha sonra da Louis XIV’de (1638-1715) gelişti.

Kral Louis başarılı bir dansçıydı; güneş tanrısı Apollo’nun abartılı saray balelerindeki rolünü ünlü bir şekilde canlandırdı ve ‘Güneş Kralı’ olarak tanındı. 1661’de bale tekniğinin ilk kodlandığı dünyanın en eski bale akademisini kurdu. Bu yüzden bale terimleri ve ifadeleri bugüne kadar Fransızcadır.

18. yüzyıl balesi, Rönesans’ın biçimsel kort balelerinden bale d’action olarak bilinen daha akıcı ve etkileyici bir tiyatro sanat formuna dönüştürüldü.

O zamandan beri bale gelişti ve çeşitlendi: modern bale, çok çeşitli soyut ve anlatı formlarını ve birçok geleneksel, çağdaş ve füzyon stilini kapsar.

Günümüz baletleri hala Klasik repertuarın teknik ve stilistik gereksinimlerine hakim olmalıdır; bu sağlam topraklama, yeni çalışmaların daha fazla atletik ve deneysel taleplerinin üstesinden çıkmalarını sağlar

Profesyonel baletler eğitimlerine kaç yaşında başlar?

Bazı profesyonel baletler eğitimlerine 3 yaşında başladı, bazıları ise 15 veya 16 yaşında başladı. Başarılı bir dansçı olmak, yaşınız ne olursa olsun yetenek, enerji, bağlılık, odaklanma ve her şeyden önce tutku gerektirir.

Balerinler neden piste üzerinde dans eder?

Balerinler pointework’e ilk olarak 1820’lerde başladı – ağırlıksız ve daha zarif görünmelerini sağlamak için tasarlandı. Zahmetsiz görünen ama aslında zor bir iş olan ve mükemmel olması için yıllarca eğitim ve kas güçlendirme gerektiren bir beceridir.

Balenin Tarihçesi

Balenin Tarihçesi

Baleyi İtalya mim sanatçılarının Ortaçağ ve Rönesans tiyatrolarındaki hareketler ve geleneksel halk danslarındaki figürlerle oluşturdukları bilinir. Fransa kralı IV. Henry’nin sanatçı ruhu ile desteklediği ve gelişmesine katkıda bulunduğu dans 16. ve 17.’nci yüzyılda Avrupa’dan tüm dünyaya yayılmıştır.

Bale tarihi açısından 19.yüzyılın önemi büyüktür. XIX. Louis dansla ilgilenmesi sebebiyle de balenin altın çağının yaşanmasına ortam hazırlamıştır. Bu dönemde kostümler ve aksesuarlar şekillenmiştir.

Bale tarihi boyunca zenginlik ve asalet göstergesi olarak kullanılmış ve soylu bir yapı kazanmıştır. 18. yüzyılda etkisinde olduğu opera sanatından sıyrılarak bağımsızlaşmıştır.

Balenin tarihi içinde George Noverra’nın büyük etkisi ile koreografi çalışmaları ve müziklerin oluşturulması söz konusudur. Bale, 18’inci yüzyılın ikinci yarısından sonra da Rusya’ya yayılmış ve ünlü Kuğu Gölü, Uyuyan Güzel ve Fındıkkıran baleleri sergilenmiştir.

Bale Nasıl Yapılır?

Vücudun bütün ağırlığının parmak uçlarına verildiği bir dans olarak balenin kolay olduğunu söylemek zordur. Sıkı ve düzenli bir çalışma sürecini gerektirir. Yıllarca yapılan bir danstır. Klasik diyebileceğimiz müzikler eşliğinde çok sayıda dansçı ile birlikte yapılır. Belirli bir koreografisi ve hikayesi vardır. Ayrıca bale dansı yapılırken tütü, point, leotard vb. kıyafetlere ihtiyaç duyulur.

Bale, tiyatro öğelerini de içinde barındırdığı için oyunculuk yeteneğine de ihtiyaç duyar. Dans okullarında ve kurslarında verilen bale eğitimi ile uzman eğitmenler eşliğinde bu dansı severek yapmak mümkündür. Bale kursu için kişinin uzun bir eğitim dönemini kendine ayırması gereklidir. Balede gelişmek isteyenlerin zorlu bir eğitim sürecine hazır olmaları gerekir. Balenin Tarihçesi

 

Bebek Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar isimli konumuza aşağıdaki bağlantı linkinden ulaşabilirsiniz.

Bebek Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar | Güncel Moda & Abiye (modabiye.com) 

The post Bale Baleyi Keşfedin first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
https://modabiye.com/bale-baleyi-kesfedin/feed 0 5127
Yaz Aylarında En Sık Tercih Edilen Kısa Elbise Kombinleri https://modabiye.com/yaz-aylarinda-en-sik-tercih-edilen-kisa-elbise-kombinleri https://modabiye.com/yaz-aylarinda-en-sik-tercih-edilen-kisa-elbise-kombinleri#respond Sat, 28 Aug 2021 09:59:20 +0000 https://modabiye.com/?p=5111 Yaz Aylarında En Sık Tercih Edilen Kısa Elbise Kombinleri Son yıllarda mevsim normallerini dışında meydana gelen hava sıcaklarında ki artış bayanlarında tarzında değişikliğe sebep olmuştur. Özellikle açık bayanlarda kısa elbise daha çok tercih ...

Devamını Oku

The post Yaz Aylarında En Sık Tercih Edilen Kısa Elbise Kombinleri first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
Yaz Aylarında En Sık Tercih Edilen Kısa Elbise Kombinleri Son yıllarda mevsim normallerini dışında meydana gelen hava sıcaklarında ki artış bayanlarında tarzında değişikliğe sebep olmuştur. Özellikle açık bayanlarda kısa elbise daha çok tercih edilir olmuştur. Her kesime hitap etmek isteyen firmalar bu konuda değişime ve gelişime önem vermektedirler. Şimdi Yaz Aylarında En Sık Tercih Edilen Kısa Elbise Kombinleri isimli konumuza başlayalım.

Kısa Elbise Altına Nasıl Ayakkabı Giymeli

Bayanların hem şık hem de spor tarzda kısa elbise tercih ederler. Özel davetlerde tercih edilen klasik kısa elbiseler ise daha farklı kategoride değerlendirilir. Klasik kısa elbiseler ise genelde kırmızı siyah ve mavi renkte olur. genellikle de kombin yaparken topuklu ayakkabı ya da babet tercih edilir. Ancak bu kısa elbiselerin kombinleri bayanlar için sorun olabiliyor. Bayanları kısa elbise alırken akıllarından şu soru mutlaka geçiyordur. ” Kısa elbise altına nasıl ayakkabı giymeli?” Bu sorunun cevabı özellikle de elbise tercihinde önem arz ediyor. Çoğu bayan kombin yaparken zorlandıkları için yaz aylarında tercih etmeme eğiliminde olabiliyor. Kısa elbiseyi gösteren onu şık yapan en önemli aksesuarlardan biri ayakkabılardır. Ayakkabı türlerine göre değişiklik gösterir. İşte bayanlar için  ayakkabı türlerine göre kısa elbise kombinleri derledik.

Kısa Elbise Spor Ayakkabı Kombini

Kısa Elbise Spor Ayakkabı Kombini

Okula giden öğrenciler ve rahatına önem veren bayanların tercihidir. Genel olarak beyaz spor ayakkabının tercih edilmesi yaz aylarında da şık bir görünüme sahip olacaktır. Ancak tercihen kişilik özelliklerine göre de canlı ve renkli spor ayakkabılar da çok modadır. Araç kullanırken ya da hareket rahatlığı açısından da tercih edilen spor ayakkabılar spor kısa elbiseler bayanlara eşlik edecektir.

Kısa Elbise Topuklu Ayakkabı Kombini

 • Özel davetlerde
 • Görüşmelerde
 • Toplantılarda
  Tercih edilen kısa elbiseler ayakkabı kombinleri genellikle topuklu ayakkabı tarzındadır. Çünkü daha şık görünmek ve tarzından da ödün vermek istemeyen bayanlar tercih etmektedir. Çok rahat olamayan bu topuklu ayakkabılar kısa süreli sizi idare edecektir. Ancak araç kullanımında ve hareket özgürlüğü açısından dikkat önemlidir.

Kısa Elbise Babet-Sandalet Kombini

Genellikle sahil kesimlerinde ve sıcak bölgelerde tercih edilen kombin türüdür. Kısa elbisenize naiflik ve hafiflik katan babet ve sandaletler rahatlık en üst düzeydedir. Ayrıca şık babetler sayesinde de özel görüşmelerde bayanlara farklılık katacaktır. Hem spor şıklık hem de klasik şıklık isteyen bayanların vazgeçilmezidir. Tabi ki babet ve sandalet kullanımı için uygun hava şartları gereklidir.

Tercih Edilen Kısa Elbise Kombinleri

Her Tarz Yazlık Elbise Kombinleri

Kıyafetlerinizi kombinlerken zorlanıyor musunuz? O zaman sizin için hazırladığımız elbiseler ile en şık elbise kombinleri yapmaya hazırmısınız?

Lacivert Uzun Desenli Elbise

Lacivert Uzun Desenli Elbise Modelleri

Beyaz Uzun Askılı Elbise Kombini

Beyaz Uzun Askılı Elbise Kombini

 • Hasır şapkalar
 • Yazlık tişörtler
 • Uzun elbiseler
 • Şortlar
 • Jean parçalar
 • Ve yazlık gömlekler

Birçok parça ile kombine edilebilme özelliğiyle kolaylık sağlıyor.

Lacivert Kolsuz Mini Elbise

 • Yazlık elbiseler
 • Düz sandelet
 • Küçük topuklu sandalet
 • Merdiven topuklu espadril

Yazlık Elbise Kombineleri

 • Uzun elbiseler
 • Topuklu açık ayakkabı
 • Düz sandalet
 • Gladyatör sandeleti

Yazlık Elbise Kombineleri

Gömlek elbiseler; Sandalet –  Stiletto –  Spor ayakkabı.

 

Yazlık Elbise Kombineleri

İş elbiseleri – Kapalı burun topuklu ayakkabılar.

The post Yaz Aylarında En Sık Tercih Edilen Kısa Elbise Kombinleri first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
https://modabiye.com/yaz-aylarinda-en-sik-tercih-edilen-kisa-elbise-kombinleri/feed 0 5111
Kısa Saç Modelleri 2021 https://modabiye.com/kisa-sac-modelleri-2021 https://modabiye.com/kisa-sac-modelleri-2021#comments Wed, 25 Aug 2021 02:05:11 +0000 https://modabiye.com/?p=5096 Kısa Saç Modelleri Kısa saçlı kraliçelerin de artık aksiyona dahil olma zamanı gelmiştir. Kısa Saç Modelleri size daha genç bir görünüm sağlar bunun için modaya uygun kısa saç modeline geçiş yapabilirsiniz. Kısa Saç ...

Devamını Oku

The post Kısa Saç Modelleri 2021 first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
Kısa Saç Modelleri Kısa saçlı kraliçelerin de artık aksiyona dahil olma zamanı gelmiştir. Kısa Saç Modelleri size daha genç bir görünüm sağlar bunun için modaya uygun kısa saç modeline geçiş yapabilirsiniz. Kısa Saç Modelleri Modayı yakında takip eden ünlü kuaförler 90’lı yılların saç kesimleri 2021’de büyük trend olacağını önceden zaten tahmin ettiler. Uzun saç herkes için en kadınsı yada gurur verici bir görünüm sağlamaz, bu sadece eski modacıların söylediği efsanedir. Çeşitliliği çok olan Kısa Saç Modelleri günümüz modasında yenilenen bir ivme kazanıyor.

Kısa Saç Modelleri 2021

Kısa Saç Modelleri İle Bütün Gözler Üzerinizde Kadın denildiği zaman ilk olarak akla hep uzun saç gelmiştir. Ancak içinde bulunduğumuz dünya durmaksızın bütün kalıpları yıkmaya devam ediyor. Bu yıkılan kalıplardan saçlarımız da nasibini almıştır. Özellikle günümüzde kadınlar arasında moda olan kısa saça çokça rağbet edilmektedir. Sizde 2021 kısa saç modelleri arasından size uygun olan modeli seçip etkileyici ve şık olabilirsiniz.

Kısa Saç Modelleri Trendleri 2021

2017 yılında moda haline gelen Pixie modeli 2021 yılında biraz modifiye edilerek tarz değiştirmiştir. Günümüzde halen tercih edilen saç tipleri arasındadır. Bunun yanı sıra sağ veya sol tarafa doğru saçları yatırmak fazla tercih edilen bir modeldir. Kıvırcık ya da dalgalı saçlara sahip olanlar için oldukça kullanışlı ve rahat olan bu saç modeli ise tam bir “yıka ve çık” saçıdır. 2021 Kısa Saç Modelleri geçen sene ile karşılaştırıldığında, bu sene modellere küçük, tatlı bir kahkül eşlik etmektedir. Ayrıca Retro saç kesimleri, balyajlı bob kesimleri, kahküllü bob kesimleri gibi daha birçok kesim türü tercih listesindedir..

Kısa Topuz Saç Modelleri

İçinde bulunduğumuz dönemde kadınlar arasında kısa saç moda haline geldi. Saç modellerden bir tanesi de kısa topuz saç modelidir. Saçlarınızı kısa kestirdiyseniz ya da saçlarınız zaten kısaysa siz de saçınızı topuz yapabilirsiniz. Örgü topuz, yan topuz, dağınık topuz ve daha birçok topuz tipi ile saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Hatta bu topuz modellerini yapmak için kuaföre gitmenize de gerek yok. Elinizde jöle, tel toka ya da saç spreyi gibi malzemeler varsa ? Evde, kendi başınıza rahatça bu modelleri kendinize uygulayabilirsiniz. Bu malzemeler ile çok şık bir biçimde tatil için, iş toplantısı ya da özel bir akşam yemeği için şahane modeller yaratabilirsiniz. Saçınızın kısalığı ne kadar olursa olsun bu modeller arasında saçınıza uygun bir modeli mutlaka bulursunuz.

En Trend Kısa Topuz Saç Modelleri

Kısa saçlar artık en trend saç modelleri arasında yerini aldı. Saçlarınız kısaysa dağınık ve salaş saçları seviyorsanız Half Bun topuz modelini deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra iki topuz olarak yapılan dağınık çift topuz modeli de saçınızı çok tatlı bir görünüme kavuşturabilir. Dışardan çok kompleks görünen ama belki de yapması en kolay olan topuz modeli ensede salaş topuzdur. Bu model için 2 tane toka yeterli olacaktır. Bir de son olarak hacimli topuzdan bahsedelim. Hacimli topuz kısa topuz saç modelleri arasında en kompleksi ama adeta bir davet topuzu. Eğer bir buluşma için düşünüyorsanız hacimli topuz tam size göre.

Kısa Saç Modelleri Kadın

Kısa saçlar özellikle yaz aylarında her yönü ile son derece pratiktir. Kısa saçların bakımı diğer saç modellerine göre kolaydır. Özellikle yaz aylarında uzun saçlarla uğraşmak bir hayli zor. Bu sebeple kısa saç kesimi bir çok bayan için tercih sebebidir. Kısa saçlara şekil vermek zahmetsizdir gün içinde güzel şeyler yapmanız için çok daha zamanınız olacaktır.  Günümüzde kısa saç modasının iyiden iyiye yayılmasıyla birlikte çok çeşitli saç modelleri ortaya çıkmış tercih oranı yükselmiştir. Sizin de önce yüz ve saç şeklinizi iyice analiz etmeniz gerekiyor. Sonra bir kuaföre giderek Kısa Saç Modelleri arasından uygun olan bir modeli tercih edebilirsiniz.

Saç modeli bir kadın için belki de en önemli ayrıntıları içerisinde barındıran önemli bir detaydır. Çoğu kadın için en çok önemsenen varlığı saçlarıdır. 

 

The post Kısa Saç Modelleri 2021 first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
https://modabiye.com/kisa-sac-modelleri-2021/feed 1 5096
Thiocilline Krem Hakkında Bilinmeyenler https://modabiye.com/thiocilline-krem-hakkinda-bilinmeyenler https://modabiye.com/thiocilline-krem-hakkinda-bilinmeyenler#respond Sun, 22 Aug 2021 12:02:24 +0000 https://modabiye.com/?p=5085 Thiocilline, vücutta enfeksiyonların sebep olduğu tahrişlere sonucu meydana gelen yararlar için kullanılan etkili bir kremdir. Thiocilline ürünü derin yaralar veya delinmeden dolayı oluşan yaralar için kullanacaksanız? Kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Bu ve ...

Devamını Oku

The post Thiocilline Krem Hakkında Bilinmeyenler first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
Thiocilline, vücutta enfeksiyonların sebep olduğu tahrişlere sonucu meydana gelen yararlar için kullanılan etkili bir kremdir. Thiocilline ürünü derin yaralar veya delinmeden dolayı oluşan yaralar için kullanacaksanız? Kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Bu ve benzer durumlar için farklı bir tedavi yöntemi gerekebilir. Bu krem için cilt üzerinde kullanılan ve anti bakteriyel özelliğe sahip olan sihirli bir iksir diyebiliriz..

Thiocilline Nedir?

Thiocilline Nedir

Thiocilline, özellikle gözde oluşan iltihaplar için kullanılan beyaz renkli bir kremdir. Eczanelerde tüp içerisinde sadece reçete ile satışı yapılmaktadır. Antibiyotik özelliği olduğu için reçetesiz satın alınamaz. Bedende oluşan enfeksiyonlar ve mikropların giderilmesi için kullanılır. Ayrıca pomad olarak da kullanılmaktadır. Bir çok cilt hastalığında ve enfeksiyona karşı iyi geldiğini söyleyebiliriz. Özellikle yanık, yaralanma, iltihap gibi cilt hastalıklarının tedavisi için kullanım oranı yüksektir. Thiocilline Ne İşe Yarar? Thiocilline pomad krem kullanımı cilt sorunlarını engeller. Ancak cildinde herhangi bir alerji durumu olan kişiler için kullanılması önerilmez. Thiocilline Göz Pomadı Ne İşe Yarar ? Göz ve cildinizde meydana gelen yanık ve yaralardan dolayı oluşan iltihaplanma için kullanılan kremdir. Burası çok önemli cilt yaralanmasından kaynaklanan derin yaralarınız mevcut ise ? Kesinlikle doktorunuza danışarak kullanım sağlamalısınız. Cilt enfeksiyonlarında etkili olan Thiocilline Krem Ne İşe Yarar? İltihaplı cilt rahatsızlıklarında kullanılan etkili bir kremdir. Özellikle gözde oluşan iltihaplar için rahatlama meydana getirir. Bakterilerin gelişimini engeller oluşan iltihapları, şişkinliği ve kızarıklığı giderir.

 

Thiocilline Kullanımı

Thiocilline Kullanımı Zararlı Mıdır?

Thiocilline kremi doktorunuzun belirttiği miktar ve sıklıkta kullanım sağlamalısınız. Doktor tavsiyesi ile kullanım sağlarsanız herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız. Kremi kullanmadan önce herhangi bir alerjiniz yok ise ! Bedeninizde küçük bir yere uygulayarak sonucu gözlemleyebilirsiniz.

Thiocilline pomad krem kullanırken prospektüsü incelemelisiniz. Eğer kullanım sonrası yan etki görülür ise vakit kaybetmeden doktorunuza başvurmalısınız. Deride oluşan kızarma, kaşınma ya da aniden şişmeler olur ise mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

Thiocilline Fiyatı Nedir?

2020 yılında ilaç fiyatları listesinde Thiocilline krem fiyatı 22.08.2021 tarihi itibarı ile 16.71 TL’dir. Bu fiyat bilgisi Eczacılar Birliği ilaç listesinde bulunmaktadır.

 

Thiocilline

Thiocilline Krem Hakkında Önemli Detaylar

 • Göze sürdükten sonra görüşün düzelmesi yaklaşık 1 saati bulabiliyor. Tavsiyemiz eğer günde bir defa kullanacaksanız, söylenildiği gibi uyumadan önce sürmenizdir.
 • Ayaklarda su toplaması için kullanabilirsiniz gerçekten çok etkili.
 • Ağız kenarında oluşan kesik şeklindeki yaralara iyi gelen bir krem. Günde bir defa akşamları uyumadan önce sürünüz. Düzenli olarak kullanım sağlarsanız bu krem çözüm olabilir.
 • Ağda yanıklarını gideren ve bir kaç saat içinde acıyı dindirip yok eden mükemmel ötesi pomad.
 • Normal yanıklara da iyi gelen bu krem yanık acısını anında alıp kabuk bağlamasını sağlar.

Fucicort Krem Ne İşe Yarar? İsimili konumuzu okumanızı öneriyoruz

The post Thiocilline Krem Hakkında Bilinmeyenler first appeared on Güncel Moda & Abiye.]]>
https://modabiye.com/thiocilline-krem-hakkinda-bilinmeyenler/feed 0 5085