Evinizi Geniş Göstermenin Yolları

Evi küçük olanlar ve evlerini geniş göstermek isteyenler bu konuda vereceğimiz tüyolarla daha geniş bir eve sahip olacaklar.Doğru eşyaları doğru şekilde kullanarak doğru dekorasyonlarla evinizi ya da istediğiniz bir odayı büyük gösterebilirsiniz.

Öncelikle ilk yapmanız gereken şey evinizdeki gereksiz ve kullanmadığınız eşyaları ortadan kaldırmak olacaktır. Örneğin bunun için biblolarla başlayabilirsiniz. Çok fazla biblo koymak evinizi sıkıştırılmış olarak gösterebilir bunun yerine bir kaç tane beğendiğiniz bibloyu yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Eğer etrafımızda çok fazla biblo tarzı nesne varsa o kadar alan daralır ve beynimiz birden fazla şeyi görmek zorunda kaldığından dolayı zihinsel olarak ortam bize daha dar gelir ve yoruluruz.

Duvar Renkleri ve Kağıtları Nasıl Seçilmelidir ?

İkinci yapmanız gereken ise duvarlarınızın rengidir. Eğer duvar renkleriniz koyu renk ağırlıklı ise bunu mutlaka bir an önce değiştirmenizi tavsiye ederiz. Örneğin limon sarısı mutfak için kullanabileceğiniz tatlı renklerden bir tanesidir. Salon için beyaz, krem yada açık pudra rengi gibi renkleri tercih etmelisiniz. Koyu renk kullanımı evinizi dar ve kasvetli gösterecektir. Açık renkler ise ortama genişlik ve ferahlık katacaktır. Ancak eğer koyu renkleri seviyorsanız bunu duvar da değilde ufak objelerde kullanabilirsiniz.

Eğer tavanınızın alçaklığından dolayı kendinizi basık hissediyorsanız bunun için üzülmenize gerek yok. Günümüzde sıklıkla kullanılan boyuna doğru çizgili duvar kağıdı tavanınızı olduğundan yüksek gösterecektir. Aynı zamanda bu duvar kağıdının renginide açık renk seçmenizi tavsiye ederiz.

Mobilya ve Dekorasyon Ürünü Renklerim Nasıl Olmalı ?

Mobilyalara gelirsek öncelikle mobilyalarımızda da duvar da olduğu gibi açık renkleri seçmenizi tavsiye ederiz. Unutmayın ki açık renk her zaman zihninizi daha az yorar hemde ferah ve geniş gözükmesini sağlar. Aynı zamanda açık renkli mobilyalar evinizin daha modern durmasını da sağlayacaktır. Sandalyeleri katlanabilir seçerseniz de yerden tasarruf edebilirsiniz.

Ek olarak bir kaç daha şey söylemek gerekirse perde yerine stor kullanmanız da çok fazla fark edecektir. Perde artık kullanımdan kalkıyor ve aynı zamanda evinizde yarattığı kalabalıktan kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda son olarak söyleceğimiz şey yukarıda bahsettiğimiz çok fazla olmaması gereken objeleri seçerken eğer saydam yada açık renk alabilirseniz bununda mutlaka yararını göreceksiniz.

Yorum yapın