Evde bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir

Bal köpüğü saç rengi kumral ve sarı renklerin arasında kalan bir renktir.  Bal köpüğü saç rengini genellikle sarı tonlarına sahip olmak isteyen kadınlar tercih etmektedir. Evde bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir sorusunu siz de merak ediyorsanız oldukça kolay yöntemler ile rahatlıkla istediğiniz tonu elde edebilirsiniz. Ten Renginize Uygun Saç Renkleri arasında Balköpüğü saç rengi çok şık bir duruşa sahiptir. Her mevsimde rahatlıkla tercih edilebilir.   

Bal köpüğü saç rengini saçınıza uygulamaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden birisi saçınızın koyu olmaması gerekmektedir. Kumral veya açık kumral tonlarında saç renkleri bal köpüğü için oldukça uygundur. Evde bal köpüğü saç rengini elde etmek için iki farklı renk tonunu karıştırmak gerekmektedir.  

Siz saçınızın tonuna göre bu iki rengin oranlamasını kendiniz yapabilirsiniz. İlk renk 8.3 bal köpüğü ve diğer renk 8.0 açık kumral saç rengi olacaktır. İki kutudan çıkan malzemeleri eşit bir şekilde kaba alıp karıştırmaya başlamanız gerekmektedir. Siz kendi saç renginize ve kendinize göre farklı oranlarda veya farklı tonlarda saç rengini de karıştırabilirsiniz.

Saç renginiz sarı tonlarında veya açık tonlarda ise ve saçlarınızın daha açık olmasın istiyorsanız 7.30 balköpüğü saç boyasını ve 9.3 altın sarısı rengini karıştırarak isteğinize uygun tonlarda bal köpüğü rengini elde edebilirsiniz. Saç renginiz kumral veya açık kahve tonlarına ise 9.3 altın sarısı saç boyası ile 8.65 kahve köpüğü rengini karıştırarak size özel ve uygun olan saç rengini elde edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken tek husus koyu renk saçlara sahip kişiler.  

Saçlarınız siyah, kızıl ve koyu kahve gibi renk tonlarında ise evde kendinizin boyaması tavsiye edilmemektedir. Bu noktada kuaförünüze başvurmanız sizin için daha yararlı olur. Evde bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir sorusunun cevabı aslında oldukça basit ancak saç renklerine ve istenilen tona göre ayarlanması farklılık gösterebilmektedir. Örnek verilen saç tonları daha önce uygulanmış ve tavsiye edilen renk karışımlarına aittir. Siz isterseniz kendi isteğiniz doğrultusunda aynı standartlarda biraz daha açık veya koyu renkleri tercih ederek kendinize özel bir renk oluşturabilirsiniz.  

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Uygulanır  

Yukarıda anlatılan yöntemler ile istediğiniz saç rengini elde ettiğinize göre artık uygulama aşamasına geliniyor. Öncelikle evde bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir sorusu kadar nasıl uygulandığı da önemlidir.  Evde saçlarınızı boyarken gerekli olan malzemeleri mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Bunlar, saç boyama fırçası, eldiven saç tarağı ve nemlendirici krem.  Ayrıca saç boyasını saçınıza uygulamadan önce denemek için saçınızın ufak bir bölgesinde elde ettiğiniz saç boyasını test edebilirsiniz.

Saçlarınızı boyamadan önce saçlarınızın temiz olduğundan emin olunuz. Böylece boya saçlarınıza çok daha rahat tutunabilmektedir. Evde bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir yöntemlerini uygulayıp boyayı saçınıza sürmeden önce mutlaka saçınızı tarak yardımı ile tarayın. Böylece saçlarınızın tamamen açıldığından emin olabilirsiniz.  

Ardından tarak yardımı ile saçlarınızı parçalara ayırın. Bu aşamada alnınızı ve kulaklarınızı vazelin kullanarak boya kalıntısı kalmasını önleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz boyayı saçınıza bölümler halinde uygulayın. Bölümlere ayırdığınız saçınızı tekrar bölümlere ayırarak daha az tele boya kullanarak çok daha etkili bir boyama süreci geçirebilirsiniz.

8 numaralı boya hangi renk 8.0
8 numaralı boya hangi renk 8.0

 Bu aşamada dikkat edilmesi gereken diğer nokta işlem görmemiş veya ilk kez boyanacaksa saçlarınız, saç diplerinden en az 2,5 cm geriden başlamanız gerekir. Evde bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir sorusundan sonra en çok merak edilen nasıl uygulanır sorunun en önemli kısmı saçınıza boyayı temas ettirme mesafenizdir. Bu aşamada boyayı saça iyice yedirerek saçın boyanmamış kısmının kalmadığından emin olabilirsiniz. Ayrıca saçınız ne kadar sıksa o kadar küçük parçalara ayırarak boyanın çok daha iyi işlemesini sağlayabilirsiniz.

Dalgalı bal köpüğü saç rengi
Dalgalı bal köpüğü saç rengi

Saçınızı tamamen boyadıktan sonra saat yardımı ile bekletmeniz gereken süreyi ayarlayın. Minimum süre dolmadan yıkama veya çok fazla bekletme saçlarınıza zarar verebilir veya istediğinizden farklı bir sonuç alabilirsiniz.  

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Akıtılır  

Saçlarınızı boyadınız ancak renginden memnun olmamış veya tonunu açmak istemiş olabilirsiniz. Bu durumda da evde rahatlıkla bal köpüğü saç rengini açabilirsiniz. Bunun için oldukça fazla yöntem bulunmaktadır. Evde bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir sorusundan hareketle saçlarınızı boyadınız ancak memnun değilseniz saçlarınızı kolay bir şekilde akıtabilirsiniz.  

İlk yöntem olarak evde karbonatla saç boyasını kolaylıkla akıtabilirsiniz. Hem kolay hem de etkili olan bu yöntem sıklıkla tercih edilmektedir. Yapmanız gereken tek şey bir sprey şişesine iki bardak su ve bir yemek kaşığı karbonat koyup karıştırmak. Ardından bu karışım ile saçlarınızı ıslatıp iki saat bekleyin. Sonrasında saçlarınızı yıkayın ve kremleyin. 

Karbonat yerine deneyebileceğiniz diğer yöntem maden suyu ile saç boyası akıtmak olabilir.  Saçınızın boyuna göre maden suyunu saçlarınıza dökün ve saç diplerinize masaj yapın. İstediğiniz kadar bekleyin ve ardından saçlarınızı kremlemeyi ihmal etmeyin. Haftada bir uygulayarak saç rengini akıtabilirsiniz.  

Evde bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir sorusunun çok yöntemi olmasa bile saç akıtmak için birbirinden farklı yöntemler kullanılabilir. Aynı karbonatta olduğu gibi kabartma tozu ile saç boyasını akıtabilirsiniz. Karbonat yöntemiyle aynı şekilde uygulayabilirsiniz ancak daha dikkatli olmanız gerekebilir. Kabartma tozu saç derinizi tahriş edebilir.

Bal köpüğü saç rengi Kataloğu

“Evde bal köpüğü saç rengi nasıl elde edilir” üzerine 9 yorum

 1. Merhaba saçım kestane rengi. Acıcı kullanmak istemiyorum o yüzden evde bal köpüğü ve acık kumral karıştırdım ama inanılmaz koyu bal köpüğü rengi elde ettim. Yani neredeyse sac tonum degismedi. Sizce ne yapmalıyım

  Cevapla
  • Merhaba

   Evde bal köpüğü saç rengini elde etmek için kullanılan malzemeler özenle seçilmelidir. Ayrıca, saç rengini açmanın farklı yöntemleri de var. Siz bal köpüğü saç renginin hangi tonunu elde etmek istiyorsunuz? Çünkü balköpüğünün farklı tonları var ve evde yapılan boya saçlara uygulandığında vereceği sonuç aynı olmayabilir.

   Cevapla
   • Kumral bal köpüğü tonundan haric diğer tonlardan herhangi birini elde etmek istemiştim. Mesela loreal parisin 7.3 altin sarısı tonunu da cok begendim az önce gördüm. Kahverengi bal köpüğü de cok yani bu sekilde acık tonlardan herhangi biri.

    Cevapla
  • Merhaba

   Eğer saçlarınızı yeni boyadıysanız artık herhangi bir şey yapmayınız. Saç rengini çok değiştirseniz saçlarınızı yakabilirsiniz, bir süre saçları dinlendirin ve açma işlemini evde yapmak yerine ilk önce bir profesyonel birine danışarak saçlarınızı açtırın. Çünkü saçları açarken de yakabilirsiniz.

   Cevapla
 2. Merhabalar ben saç açıcısı ile saçımı açtım fazla açıldı çiğ bir sarı oldu bal köpüğü deneyeceğim en yakın zamanda sea colorun 8.3 almayı düşünüyorum direk boyasam nasıl olur acaba

  Cevapla
  • Saçları yeni açtığınız için şuan bir işlem yapmayın. Saçları biraz dinlendirin ve kendine geldiğinde 8.3 kullanabilirsiniz fakat, kullanmadan önce uzman bir kuaföre danışarak saçınız hakkında bilgi alırsanız daha sağlıklı olacaktır.

   Cevapla

Yorum yapın