Güncel Moda & Abiye

Erkek Modasında Takım Elbisenin Yeri

26.02.2019
43

Erkek Modasında Takım Elbisenin Yeri
Modabiye
BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

Erkek modasını takip edenler bilmelidir ki bir erkek için gardırobun olmazsa olmazı takım elbisedir. Takım elbise şıklığın, asaletin bir sembolü olarak her zaman dolaplarımızda ki yerini alacaktır.

Kadın modası daha geçici heveslere yerini açarken, erkeklerde moda kalıp haline gelen standart tarzların yeniden yorumlanması şeklinde olabilmektedir. Takım elbiseler bu sayede zaman içinde çeşitli şekil ve tarzlarda karşımıza çıkmaya devam etmiştir.

Takım Elbise Nasıl Olmalı?

Takım elbiselerin tek başına kaliteli ve iyi kesimli olması yeterli olmayacaktır. Kendisini tamamlayacak aynı kalite ve formda bir gömlek ve kravat olmadan bütünlük sağlanması mümkün değildir. En çok tercih edilen takım elbise renkleri arasında siyah, lacivert ve gri renkler ön plandadır. Günümüzde düz kumaş desenlerinin yanı sıra en revaçta olanlar kareli ya da çizgili desene sahip olan modellerdir.

Erkekler için moda dendiğinde ve söz konusu olan takım elbiseler olduğunda; vücuda oturan, varsa kamufle edilmesi gereken noktaları kapatan, gömlek ayakkabı gibi diğer unsurlar ile ahenk içinde olan tasarımlar akla gelmektedir. Takım elbise için olmazsa olmaz öncelikle kumaşıdır. Kumaşın pamuklu dokuya sahip olması, terletmemesi ve şıklığın tamamlayıcısı olması açısından önemlidir.

Zira polyester kumaşlardan yapılan takım elbiseler hem ürünü kullanan kişi için terlemeye yol açacak hem de parlak dokusu itibariyle fazlaca dikkat çekici olacaktır. Erkek gardırobunda başlıca yer alan takım elbiselerde pamuk, kadife ve yünlü kumaşlardan yapılanlar en iyiler arasında yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2020 Bel Çanta Modelleri Ve Fiyatları

Takım Elbisenin Tamamlayıcıları

Takım elbiselerde kullanılan bir diğer detay da tabi ki yeleklerdir. Özellikle göbek kısmından şikayetçi olan erkek modaseverler için yelek her zaman bir kurtarıcı olmuştur. Bunu kullanım alanına göre kravat ve mendil takip etmektedir.

Her ne kadar günümüzde takım elbiseler slim fit spor bir gömlek ile kravatsız tercih edilse de, özellikle iş hayatı için etkinliğini koruyan erkeklerde kravat vazgeçilmezdir. Mendil bir üst kademede statü sembolü ve şıklığın tamamlayıcılığı unsurlarına sahip olmaktadır.

Mendil kullanan erkeklerin kravat ile uyumuna önem vermeleri gerekmektedir. Ayrıca kol düğmeleri de uygun bir gömlek ile kullanıldığı zaman erkeği stil sahibi yapmaktaki en önemli faktör olacaktır.

önceki yazı
bir önceki yazı da « başlıklı makalemizi sizler için paylaştık.
Yorumlar
  1. Selim dedi ki:

    Takım elbise konusunda bu kadar çok ayrıntı olduğunu bilmiyordum. Güzel ayrıntılı bir açıklama olmuş teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Düğün İçin Pantolon Kombinleri
Düğün İçin Pantolon Kombinleri

Özel günler her zaman ne giyinmeli sorusunu ortaya çıkarmaktadır. Genellikle bayanların ilgisini çeken düğün için pantolon Kombinleri oldukça popülerdir. Düğünler herkesin severek katıldığı özel davetlerdir. Bayanlar...

Hamileler için Abiye Modelleri

Topluma karışan bayanlar sadece normal insanlar değil. Hamile kadınlar da toplum içine çıkmak isteyeceklerdir. 2013 yılında hamile bayanlara özel abiye...

En Çok Tercih Edilen Bayan Pantolon Kombinleri

Yaz aylarının sona ermesi ile birlikte bayan pantolon modelleri ve kombinlerinde de değişiklik yaşanmaktadır. Kış aylarının renklerini yansıtan pek çok...

Kapat