En Kolay Kredi Kartı Veren Banka 2023

En kolay kredi kartı veren bankalar 2023 yılında da en çok aratılanlar listesinde yerini aldı. Özellikle ev hanımlarının ve çalışmayan müşterilerin sıklıkla merak ettiği konulardan birisi olan kredi kartı veren bankaların listesini sizler için hazırladık. Aylık belli bir geliri olan müşterilerin kredi kartı alması Bir hayli kolay olurken geliri olmayan müşterilerin kredi kartı alabilmesi ise bazı bankalar için zorluk çıkarılabilmektedir.

En kolay kredi kartı veren banka konu başlığımızda, aylık düzenli geliri olmayanların başvurduğu kredi kartları genellikle düşük limitli olarak açılmaktadır. Bankalardan en kolay kredi kartı alabilmeniz için bir diğer yöntemi de limit talebinde bulunurken kredi kartının limitinin düşük olmasıdır. Düzenli bir gelire sahip olmayan müşterilere genellikle 1000 ile 500 TL arasında kredi kartı tanımlanmaktadır.

 • Mevcut kartınızdan nakit ihtiyaçlarınızı gidermek için, Kredi Kartınızı Nakite Çevirme isimli içeriğimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 • En kolay kredi kartı veren banka konusunda kart limiti azaltmak içinde Kredi Kartı Limit düşürme bağlantısını kullanarak güncel bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ancak yapacağınız düzenli ödemeler sayesinde ilerleyen dönemlerde düşük limitli olan Kredi kartınızın limitini yükseltebilirsiniz. En kolay kredi kartı veren bankalar içerisinde bir diğer dikkat çekmek istediğimiz nokta ise kredi kartı başvurusu yapacaksanız bütün bankaları eş zamanlı başvuru yapmayın. Yapmış olduğunuz başvurular tüm bankalar tarafından ortak bir şekilde görüntülenmektedir. Bu yüzden bütün bankalara başvuru yapmanız profilinizi kötü etkilemektedir.

En Kolay Kredi Kartı Veren Banka

Kullanıcılar tarafından merak edilen konulardan birisi de en kolay kredi kartı veren banka kuruluşlarının hangileri olduğudur. Özellikle işsiz, çalışmayan yani gelir belgesi olmayan kişilere kredi kartı vermeyi çoğu banka uygun görmez. Çoğu bankanın prosedürü gereği gelir beyannamesinde bulunmayan kişiler herhangi bir kredi başvurusunda ya da kredi kartı başvurusunda bulunamazlar.

Bazı bankalar ise çalışmayan gelir belgesi olmayan kişilere kredi kartı verebilir. Özellikle ev hanımlarının sıklıkla başına gelen bu durumda, İnternet ortamında sıklıkla en kolay kredi kartı veren bankalar araştırılmaktadır. Kolay bir şekilde kredi kartı veren bankalar da başvurabileceğiniz gibi aynı zamanda ailede ya da çevrenizden birinin gelir beyannamesini kullanarak da kredi kartı çıkarabilirsiniz.

Aile bireylerinizin gelirlerinden yararlanarak çıkarta bildiğiniz bu ek kartlar yanı sıra gelir belgesi istemeyen ve ev hanımlarına da kredi kartı veren bazı bankalar bulunmaktadır. Özellikle son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlanan Enpara ev hanımlarına da kredi kartı vermektedir. Enpara’nın yanı sıra Akbank, Cepteteb, aktif bank gibi bankalara internet üzerinden yapmış olacağınız başvurular sayesinde kredi kartı sahibi olabilirsiniz.  Türkiye’nin en çok kullanılan bankalardan birisi olan Akbank, Axess kart ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Hangi Banka Anında Kredi Kartı Verir?

En kolay kredi kartı veren banka konumuzda, günümüz koşullarında kredi kartı onayı almak kredi onayı almaktan daha kolaydır. Özellikle yaşanılan pandemi süreci içerisinde insanların pek çoğu işlerinden atıldığı için kredi kartlarına olan ilgi daha fazla arttı. Bu dönem içerisinde özellikle ev hanımları ve çalışmayan kişiler İnternet ortamında sıklıkla en kolay kredi veren bankalar aratmaya başladılar.

Kredi başvurusunda bankalar genellikle kişilerin gelir beyannamesinde bulunmasını isterken bazı bankalar ev hanımlarına ve çalışmayan kişilere de kredi kartı vermektedir. Bazı durumlarda ev hanımları ya da çalışmayan kişiler esnek koşullara sahip olan bankalara başvurduklarında dahi otomatik olarak başvuruları reddedilmektedir. Bunun altında yatan sebep ise kredi notlarının düşük olmasıdır. Kredi notu düşük ya da kara listede olan müşteriler tarafından bankalar reddedilmektedir.

Hangi Banka Hemen Kredi Kartı Verir
Hangi Banka Anında Kredi Kartı Veriyor

Bu durumda kullanıcıların yapması gereken en önemli husus ise kredi kartı almak istediğiniz bankanın üzerine bir vadesiz hesap açtırmalı ve belirli miktarda düzenli olarak para yatırmalısınız. Yaptığınız bu işlemler sayesinde bankadaki profiliniz düzeleceği için kredi kartı alabilirsiniz. Bloke teminatlı kredi kartı almak olarak bilinen bu durum her bankanın belirlemiş olduğu limite göre değişmektedir.

Kredi kartı alan kullanıcılar arasında şüphesiz en şanslı olanlar öğrencilerdir. Bankalar 18 ve 26 yaş arasında yer alan üniversite öğrencilerine en düşük 1000 TL limitli kredi kartı vermektedir. Burada merak edilen bir diğer husus ise öğrencilerden herhangi bir belge isteyip istemedikleridir. Bankalar öğrenci kredi kartı başvurularında herhangi bir gelir beyannamesi veya kefil istememektedir.

En kolay kredi kartı veren bankaların listesini sizler için çıkardık. Listemizde dikkat çeken bankalar ve kartlar şu şekilde sınıflanmıştır;

 • İş Bankası / Maximum Kart
 • Ziraat Bankası/ BankKart
 • TEB/Bonus
 • Yapı Kredi/ World
 • Garanti BBVA/ Bonus
 • Akbank / Axess
 • VakıfBank/World
 • Denizbank/Bonus

Kesin Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Acil ihtiyaçlarımızı karşılamak ya da nakitinizin olmadığı durumlarda alışveriş ihtiyaçlarınızı giderebilmek için bankaların kullanıma sunulmuş olduğu kredi kartları günümüzde hayatı oldukça kolaylaştırmaktadır. Ancak çoğu bankanın prosedürleri gereği müşterilerin portföyleri incelenirken gelir beyannamesinde bulunmaları önem arz etmektedir.

Müşterilerin çalışıyor oluşu ve belli bir gelire sahip oluşundan sonra bankalar gelir tablosuna göre kredi kartı limit belirlemektedir. Ancak çalışmayan ve ev hanımı olan bireyler içinde kredi kartı çıkartan bankalar vardır. Kesin olaylı bir şekilde kredi kartı alınmasını sağlayan bankalar herhangi bir teminat istemeden kişilerin kullanımına sunmaktadır.

 • Akbank Axess kredi kartı
 • DenizBank Bonus kart
 • Garanti BBVA Bonus kart
 • Halkbank Paraf kredi kartı
 • İş Bankası Maximum kart
 • Qnb Finansbank CardFinans
 • Enpara
 • TEB Bonus kart
 • VakıfBank World kart
 • Yapı Kredi Bankası World kredi kartı
 • Ziraat Bankası Bankakart

En kolay kredi kartı veren bankalar konumuzda, kesin kart alabileceğiniz bankalar listesi bu şekilde sınıflandırılmaktadır. Özellikle Akbank, son yıllarda en kolay kredi kartı veren banka olarak dikkat çekmektedir.

Hemen Kredi Kartı Veren Bankalar

Kefilsiz, koşulsuz ve gelir beyannamesi olmadan kredi kartı almak isteyen kullanıcılar sıklıkla hangi bankaların esnek koşullara sahip olduğunu araştırmaktadır.  Yukarıda sıralamış olduğumuz bankalar ev hanımlarına, öğrencilere ve çalışmayan kişilere kredi kartı vermektedir.

Kredi kartı başvurusu yaptığınız halde reddedildi ise başvuruda kabul edilmeyen kısım mutlaka kredi notunuzun düşük olmasıdır. Birçok banka gelir kalemine göre kredi kartı vermektedir. Eğer kredi notunuz düşükse ve bankalar size kredi kartı vermiyorsa bu durumda teminatlı kredi kartına başvuru yapabilirsiniz.

Teminatlı kredi kartında aranılan şart sadece bankanın belirlemiş olduğu limit dahilinde açılacak olan vadesiz hesaba bu tutarın yatırılmasıdır. Belirlenen tutar vadesiz hesaba yatırıldıktan sonra Kredi kartınız düşük limit dahi olsa verilmektedir. Düzenli ödeme yaptığınız takdirde bankanız Kredi kartınızın limitini aydan aya yükseltecektir. Belirtmek istediğimiz bir diğer husus ise öğrenci ya da ev hanımlarına verilen kredi kartlarını genelde limitlerinin düşük olduğudur.

Koşulsuz Kredi Kartı Veren Bankalar

Büyük banka kuruluşları gelir beyannamesi yapılmadan kredi kartı vermemektedir. Ancak bazı bankalar kefilsiz gibi gelir beyanı olmadan kredi kartı verme yolundadır. Ancak pandemi sürecinin gelmesi ile birlikte yükselen faiz oranları müşterilerin kredi kartı kullanım sayısını azalttı.

Bankalar yaşanılan ekonomik sıkıntılar nedeniyle daha seçici davranmaya başladı. Çalışmayan veya öğrenci olan kullanıcılar ise koşulsuz kredi kartı veren bankalar araştırmaya başladılar. En kolay kredi kartı veren birçok banka bulunmaktadır. Özellikle koşul şartlarının olmaması sebebiyle bu bankalar daha çok tercih edilmektedir. Yalnız unutulmaması gereken bir nokta ise gelir belgesiz kredi kartı alındığı zaman limitler düşük olmaktadır.

Kefil talebi ya da teminat talebi yapılmadan başvurulan bu bankalar genellikle çalışmayan, ev hanımı olan ve öğrenci olan müşterilerine 500 TL ile 1000 TL arasında limit açmaktadır. Düzenli ödeme yapıldığı takdirde bankalar müşterilerini limitlerini aydan aya yükseltmektedir. Koşulsuz kredi kartı veren bankalar şu şekildedir;

 • Cepteteb
 • Akbank
 • Odeabank
 • DenizBank
 • ING Bank
 • Yapı Kredi Banka
 • Garanti
 • Ziraat
 • Enpara

En kolay kredi kartı veren bankalar liste içeriğimiz de, koşulsuz kart veren banka listesi çoğunlukla bu belirttiklerimizden oluşmaktadır. Bu listemizde olmayan bankalar da bazı dönemlerde kampanyalar ile kolay kredi kartı veren bankalar arasında yerini almaktadır. Bu kampanyaları takip etmenizde yine yarar olacaktır.

Kaç Puanla Kredi Kartı Çıkar

Bankalar kendi aralarında müşteri profillerini paylaşmaktadır. En kolay kredi kartı veren bankalar da bu çalışmaları titizlikle yürütmektedir. Kaç puanla kredi kartı çıkar konusu biraz da bu duruma bağlı olmaktadır. Bu yüzden Kara listede olan ya da Kredi notu düşük olan müşteriler başka bankalardan herhangi bir işlem yapamazlar. Kredi notu geçmişte ve bugün de yapmış olduğumuz finansal ödemeleri baz aldığı için kredi kartı ya da kredi başvurularında oldukça büyük bir önem taşımaktadır. 

Kredi notu bankalara olan borcunuzu ödeme alışkanlığının düzenli olup olmadığından bahsetmektedir. Bu yüzden Kredi notu düşük olan bireyler kredi kartı almak da Bir hayli zorlanırlar. Eğer bankada belli bir miktarda birikiminiz varsa bir nevi teminat görevi gördüğü için bankalar size kredi kartı ve kredi vermektedir.  Aynı zamanda bankalarda bulunan mevcut borç tutarınız yeni bir borçlanmaya izin vermeyebilir.

Bütün bankalar bir araya gelerek müşteri portföylerini aralarında paylaşmaktadırlar. Kredi notunuzun 1500 ve üzerinde olması olumlu bir referans olduğu için anında kredi kartı ve kredi sahibi olabilirsiniz. Kredi kartı alabilmek için tek koşu kredi notu değildir. Bilindiği üzere pek çok banka teminatlı bir şekilde kredi kartı vermektedir. Bankalar ise kredi notunuz 1900 üzerinde olsa dahi bazen kredi kartı vermeyebilir. 

 • 1-900 puan düşük kredi notu
 • 901-1200 puan gelire bağlı olarak orta ya da düşük
 • 1201-1499 puan orta
 • 1500-1900 puan yüksek

En kolay kredi kartı veren bankalar, her zaman yüksek puana sahip kişilere kolaylık ve öncelik tanımaktadır. Banka kredi notunuz ne kadar yüksek olursa, en kolay kredi kartı veren banka sizler için tüm bankalar olacaktır. Yani bir kredi notu ne kadar yüksek olursa, tüm bankalar sizler için çok kolay ve hızlı işlem sağlamaktadır. Bu noktada mevcut puanlarınız yeterliyse eğer, size en uygun olan bankayı tercih etmeniz yine sizin yararınıza olacaktır.

En kolay kredi kartı veren banka 2023 içeriğimizin burada sonuna geldik. Konumuzla ilgili aklınıza takılan tüm merak ettiğiniz soruların yanıtları için alt kısımda bulunan yorum alanını kullanabilirsiniz.

Yorum yapın