En Etkili Sivilce Kremleri

Erkeklerin ve kadınların cilt problemleri arasında birinci sırada sivilceler bulunur. Sivilceler, akneler, siyah noktaların oluşturduğu sorunları yok edebilmek için çeşitli ilaçlar ve kremler kullanılır. Temiz, pürüzsüz ve kaymak gibi bir cilde sahip olabilmek için dermokozmetik dünyasında devamlı yeni ürünler üretilmektedir. Bu ürünlerin hepsi aynı etkiyi meydana getirmez. En etkili sivilce kremleri sayesinde sivilce ve sivilce kaynaklı diğer problemler yok edilir.  

Ciltte oluşan sivilcelerle devamlı oynanması, el sürülmesi sorunun daha fazla büyümesine ve farklı cilt problemlerinin oluşmasına neden olur. Oynandıkça gözenekler büyür ve ciltte iz kalma ihtimali yükselir. Büyüyen gözenekler aynı zamanda yeni sivilcelerin çıkmasına ve siyah noktaların oluşmasına da davetiyedir. Sivilcelerin çıkmaması için yağlı yememek gibi dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Dikkat edilmesine rağmen çıkması engellenemeyen sivilcelerin En Etkili Sivilce Kremleri ile tedavi edilmesi gerekir. Kremler direkt olarak eczaneye gidip alınmamalıdır. Önce cildiye uzmanına gidilmeli, gerekli testler ve muayeneler yapıldıktan sonra doktorun tavsiyesi doğrultusunda alınmalıdır. Doktor tavsiyesi ve kontrolü olmadan alınan ilaçlardan istenilen etki elde edilemez.  

En İyi Sivilce Kremi Eczane 

Genellikle sivilce ve akneye meyilli olan cilt tipleri; yağlı ve karma ciltlerdir. Fakat iç organlardan kaynaklı nedenlerle oluşan sivilceler her çeşit cilt tipinde görülebilmektedir. Kuru, normal veya hassas ciltlerin daha iyi olmasını destekleyen bazı ürünler de bulunmaktadır. Sivilce için eczanelerde satılan kremleri tedavi ve bakım amaçlı olmak üzere ikiye ayırabiliriz. En Etkili Sivilce Kremleri kullanım nedenimize göre değişecektir.  

Bakım için ağlı ve karma ciltlere özel olarak geliştirilmiş olan formüllere sahip olan kremler sayesinde cilt rahatlatılır. Sivilce bakım kremlerine destek olması amacıyla tonik, jel, temizleme sütü veya suları kullanılabilir. Bakım amaçlı olan kremler eczanelerden reçetesiz olarak alınabilir.  

Tedavi amaçlı olarak geliştirilmiş olan kremlerin içindeki etken madde daha etkilidir. Genellikle akne ve sivilcelerin iltihabını kurutmak için antibiyotik tesirlidir. Tedavi amaçlı kullanılacak ürünleri eczaneden istemeden önce mutlaka cildiye uzmanından yazdırılması gerekir. 

Benzamycin Krem Hakkında 

Yağlı cilde sahip olanlarda aşırı yağdan dolayı oluşan sivilceler de etkilidir.  Ciltteki yağı kontrol altına alarak sivilceleri yok etmek üzere üretilmiştir. En etkili sivilce kremleri arasında bulunan Benzamycin sürüldükten sonra güneşe çıkılmamalıdır. Kullanım süresi ortalama 3 ay kadardır. Güneşin zararlı UV ışınlarından etkilenmemek için gece yatarken sürülmesi tavsiye edilir. Benzamycin, antibiyotik içerir. Sivilcelerin çevresinde bulunan iltihapları kurutur. Kıyafetlere değdiğinde ağarma meydana getireceğinden dikkatli sürülmelidir.  

Sivilce temizleyici Benzamycin Krem
Sivilce temizleyici Benzamycin Krem

La Roche Posay Effaclar K Duo Hakkında 

İkili olarak satılan ve kullanılan La Roche Posay Effaclar K Duo sivilceler konusunda çok etkilidir. Sivilcelerle mücadele etmekle kalmaz aynı zamanda cildi nemlendirir ve pürüzsüz hale getirir.  Cildinizin gözenekleri genişse bu ikili kremi kullanmak etkili bir çözüm sunabilir. Bayanlar siyah noktalarından kurtulmak için maske yaparlar. Maske ile gözeneklerdeki siyah noktalar çıkarılır. Şayet temizlenen gözenekleri sıkılaştırmak istenirse La Roche Posay Effaclar K Duo kullanılmalıdır. 

Sivilce engelleyici La Roche Posay Effaclar K Duo
Sivilce engelleyici La Roche Posay Effaclar K Duo

Imex Krem Hakkında

Fondotene benzeyen Imexen etkili sivilce kremleri arasında yer alır. Antibiyotik özelliği bulunur. Kullananların çok büyük bir oranı Imex’ten çok memnundur. Genellikle tavsiye edilen kullanım süresi yaklaşık olarak bir aydır. Diğer sivilce ilaçlarında olduğu gibi bu ilacı kullanırken de güneşe çıkılmamalıdır. Geceleri yatmadan önce sürülmelidir. Yüz bölgesinde oluşan kabarıklıklar, sivilceler ve siyah noktaların tedavisinde etkilidir.

Imex Sivilce Kremi Kullanimi
Imex Sivilce Kremi Kullanimi

Bioderma Sebium Foaming Gel Hakkında 

Karma ve yağlı ciltlerin temiz tutulması sivilce oluşumunu engellemekte önemli bir etkendir. Bioderma Sebium Foaming Gel, karma ve yağlı ciltleri yağdan arındırmak için formüle edilmiştir. Krem olarak değil jel tercih edenler için idealdir. Bioderma Sebium Foaming Gel, cildin yağlı görünmesini engelleyen, sivilce oluşumuna neden olan sebum oranını dengeleyen en etkili sivilce kremleri içindedir. Makyaj yapanların daha sağlıklı bir cilde kavuşması için tavsiye edilen bir üründür. Çünkü makyaj kalıntılarını çok iyi temizler. Anti bakteriyel özelliği olan üründe sabun bulunmaz. Cildi kurutmaz. Ürünü kullanırken; 

  • Öncelikle cilt nemlendirilir 
  • Nemlendirilmiş cilde jel parmak uçları yardımıyla hafif hareketlerle sürülür 
  • Kısa süre masaj yapılarak jel cilde yedirilir 
  • Bol ılık su ile durulanır 
  • İsteyenler kullanıyorlarsa cildini kuruladıktan sonra nemlendiricisini sürebilir.
Bioderma Sebium Foaming Gel Sivilce Olusumu Engelleyici
Bioderma Sebium Foaming Gel Sivilce Olusumu Engelleyici

Cleocin T Hakkında 

Sivilcelerle harika bir şekilde mücadele eden Cleocin T ürününü kullananlar güneşe çıkmamalıdır. Diğer ilaçlarla kombine edilmesi gerektiğinde doktorlar genellikle Cleocin T ürününü önerirlerKremi kullanırken aşırı dozda sürülmemesi gerekir. Sert dokunuşlar yerine yumuşak ve narin dokunuşlarla sürülmelidir. Temizlenmiş cilde günde iki defa sürülür. En etkili sivilce kremleri arasında yer alan Cleocin T, boynuz sivilcesi olarak da nitelendirilen çıban boyutundaki sivilceler de kullanılmaz.

Cleocin T Solusyon Kullanimi
Cleocin T Solusyon Kullanimi

Dermaderm Sivilce Kremi Hakkında 

Bitkisel sivilce ilaçların başında yer alan Dermaderm, akne ve sivilce oluşumuna neden olan bakterilerle mücadele eder. Dermaderm kremin içeriğinde antibakteriyel bitki özleri ve çay ağacı özü bulunmaktadır. Bitki özlerinden kaynaklı olarak Dermaderm akne, sivilce ve aynı zamanda siyah noktalarda da etkilidir. Sivilcelerin oluşmasının ana nedenlerinden olan yağlanmayı azaltır. Çay ağacı otu, kremin cildi kurutmadan sivilcelerle mücadele etmesini sağlar. Eczaneler ve kozmetik ürünler satan mağazalardan en etkili sivilce kremleri içinde yer alan Dermaderm’i almak mümkündür. Reçetesiz satılır. Dermaderm’i kullanırken;

  • Cilt öncelikle güzelce temizlenir 
  • Sivilcelerin bulunduğu yere krem hafif dokunuşlarla sürülür 
  • Göze temas ettirmemeye ve göz bölgesine sürmemeye özen gösterilmeli
Dermaderm Sivilce Kremi
Dermaderm Sivilce Kremi

Nadixa Krem Hakkında 

Cildiye uzmanlarının sivilce ve akne tedavisi sırasında en fazla yazdığı kremdir. Reçetelerde en fazla yer alan Nadixa, öncelikle deri altındaki sivilceleri çıkarır. Ardından çıkan sivilceleri yok ederek cildi temizler. Diğer kremlerden farklı olarak Nadixa’nın kullanıldığı ilk hafta sivilceler artar. Daha sonra yavaş yavaş ilaç tesirini göstermeye başlar. Bir iki hafta geçtikten sonra ilacın tesiri gözle görünebilir bir hal alır.  

Cildiye uzmanların genellikle Nadixa’nın yanına farklı ilaçlar da ilave ederler. Bundan dolayı doktor tavsiyesi olmadan ilacı kullanmamak gerekir. En etkili sivilce kremleri arasında önde gelen Nadixa, ortalama 1 ay kullanılır. Kullanıldığı zaman güneşe çıkmamak gerekir.

Nadixa Sivilce Temizleyici Krem
Nadixa Sivilce Temizleyici Krem

Skinoren Krem Hakkında 

Uzman doktorların genellikle Benzamycin ile birlikte verdiği Skinoren, sivilce tedavisinde sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. Kremi sürdükten sonra kesinlikle güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalınmamalıdır. Bundan dolayı gece yatmadan önce sürülmesi daha doğrudur. Siyah noktaları temizlemede de etkili olan ilaçla alakalı kullanıcılardan bazıları kaşındırdığını ifade etmektedir. Genel bir durum olmayıp kişiden kişiye değişmektedir. 

Skinoren Krem Sivilce kremi
Skinoren Krem Sivilce kremi

Acnelyse Krem Hakkında 

Tedavi süreci Nadixa’ta benzemektedir. Önce deri altındaki sivilceleri çıkaran Acnelyse, sonrasında çıkan bütün sivilcelerle mücadele ederek cildi temizler. Derinin üst tabakasını soyma yöntemiyle aknelerden ve aknelerin olumsuz tesirlerinden cildi arındırır. En etkili sivilce kremleri arasındaki Acnelyse, hem etkili hem ucuz olduğundan daha fazla kullanılır. İlacın içeriğinde A vitamini bulunur. A vitamini sayesinde ilaç, sadece akneleri ve sivilceleri yok etmekle kalmaz cildi yenileyerek güzelleştirir. Doktorların tavsiye ettiğinden fazla kullanılmamalıdır. Fazla kullanıldığında gereğinden fazla A vitamini alınır ki bu da sağlıklı olmaz.

Acnelyse Krem Sivilce Temizleyici
Acnelyse Krem Sivilce Temizleyici

Clindoxyl Krem Hakkında 

Cildiye uzmanlarının reçetelere en fazla yazdığı ilaçlar arasındadır. 2 ay kullanılması durumunda kesin sonuçlar elde edilmesini sağlar. 15 gün kullandıktan sonra ciltteki iyileşme gözle görülür hale gelir. Kullanırken sürülen yerde hafiften bir yanma hissi oluşabilir bu normaldir. Fazla yanma olması durumunda doktora başvurulabilir. En etkili sivilce kremleri arasındaki Clindoxyl gece sürülmeli ve sürerken saçlara ve kıyafetlere değdirilmemelidir.

Clindoxyl Jel Krem Sivilce Temizleyici
Clindoxyl Jel Krem Sivilce Temizleyici

Yorum yapın