Dukan Birası nedir? Dukan Birası nasıl yapılır?

Dukan Birası nedir? Dukan Birası nasıl yapılır? İsmini duyunca bir düşündürülen içecek içinde alkol olmamakla beraber bira ismini taşımaktadır. Son dönemlerde zayıflamak için kullanılan popüler içeceklerden arasına girmiştir. İsmini duyunca nasıl sağlıklı kilo verilecek diye düşünülürken içeriğine bakılınca bilinen ve sağlıklı ürünler içerdiği görülmektedir.

Kilo vermek ve bunu evde kendi imkanları ile sağlıklı ve az maliyetli şekilde vermek isteyenlerin karşısına sürekli son dönemlerde bu bira olarak adlandırılan Dukan içeceği çıkmaktadır. Kilo vermek isteyen kişilerin merak edip sıklıkla araştırılan Dukan Birası nedir? Nasıl yapılır? Kullananlar? Gibi merak edilen soruları yazımızda sizin için cevapladık.

YAZIMIZDA BAHSETTİĞİMİZ DUKAN BİRASI KULLANIP KULLANMAMAK KİŞİNİN KENDİ İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN BİR YAN ETKİDE modabiye.com VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Dukan Birası nedir?

Zayıflamak için yıllardır çözüm arayan kişilerin yüzünü güldüren bir içecek olması ve uygun fiyatlı her kesin kolaylıkla ulaşılabileceği malzemeler ile yapılan ve sağlıklı bir içecektir. Son dönemlerde sıklıkla duyulan ve ismi ilk duyulunca tuhaf tepki verilen ama içeriğini öğrenince de ilgi çeken ve gün geçtikçe kullanımı artmıştır.

Dukan Birası nedir? Dukan Birası nasıl yapılır?
Dukan Birası nedir? Zayıflamaya yardımcı mı?

Dukan Birası ne işe yarar?

Kilo vermeye, ödem atma gibi işlemleri sağlayan içecek diyet sırasında kullanımı ile etkisini arttırarak hedeflenen kiloya daha çabuk varılmasını sağlamaktadır. İçerisindeki sağlıklı olması ile hem kilo vermeye hem de sağlığını bozulmadan bunu yapmayı sağlamaktadır.

  • Vücutta ki ödemi atmayı sağlar,
  • Fazla yağı yakmayı daha çabuk sağlar,
  • Kilo vermeyi sağlar,
  • Bağırsak hareketleri hızlandırarak metabolizmayı hızlandırmış olur ve kilo alımını önler,
  • Vücudun günlük sıvı alımına yardımcı olur,
  • Karaciğeri temizleyerek daha iyi görevlerini yerine getirmesini sağlar.

Dukan Birasında alkol var mı?

Hayır içerisinde alkol bulundurmuyordur.

Dukan Birası Haram mı?

Hayır, içerisinde alkol bulundurmamaktadır ve bu yüzden sarhoş edecek bir şey bulunmaması nedeniyle haram değildir.

Dukan Birası ismini nerden alıyor?

Beslenme Uzmanı Pierre Dukan tarafından bulunmuştur. Soyadı Dukan olması nedeniyle Dukan ismini verip yanındaki ek ismine de bira ismini vermesinin nedeni ise yapıldığında rengi biraya benzemesinden dolayı bira ismini vermiştir.

Dukan Birası kimin tarifi?

Dukan Birası, Sağlık Yaşam ve Beslenme Uzmanı Fransız doktor Pierre Dukan’ın tarifidir. 55 yıllık mesleki kariyerinde Dukan Kitabı ile ve birası ile sık sık anılmış ve başarısını kanıtlamış doktorlardan olmuştur.

Dukan Birası nedir? Zayıflamaya yardımcı mı?

Dukan birası malzemeleri?

İçerisinde alkol içermeyen ve zayıflamakta kullanılan içeceğin 3 tane hemen bulunabilecek malzemesi vardır.

  • Yeşil çay 2 tatlı kaşığı ya da 2 adet sallama yeşil çay, (750 ml su da demlenecek.)
  • yarım Limon veya limon suyu
  • 1 şişe maden suyu

Dukan Birası tarifi?

Suyu kaynatıp yeşil çayı demliyoruz. Çayı 15 dakika sıcak su içinde demleyip yeşil çayı alınır. Çay soğuduktan sonra limon suyu ve maden suyunu da ekleyip karıştırınız. 1 gece buzdolabında bekletip gün içerisinde tüketilebilir.

https://www.youtube.com/embed/yyKkzJZ_vZ4

Dukan Birasını nasıl tüketilmeli?

Hazırlanan içecek 1 gece buzdolabında dinlendirilip gün içerisinde tüketilmeli ve tüketilmeyen içecek 1 gün sonraya bırakılmamalıdır. Her gün için 1 gece öncesinden yenisi hazırlanmalıdır.

İçeceğin tüketimde 15 gün düzenli tüketip 5 gün ara vermelisiniz, daha sonra 15 gün tüketip 15 gün ara verecek şekilde devam etmelisiniz ki vücut buna alışarak etkisini azaltmasını önlemek ve zayıflamayı devam ettirmeyi sağlamaktır.

Dukan Birası ile kaç kilo verilebilir?

İlk haftalarda hızlı kilo verme daha sonra yavaş yavaş kilo verme görülür. Eğer metabolizmanız yavaş ise ilk hasta 1.5-3 kilo arası, hızlı ise 2-5 kilo arası kilo vermeyi sağlar. Daha sonra hafta da 2 kilo ile devam eder. Tabi sadece bunu içip de kilo verilemez bireylerin kendi beslenmesine de dikkat etmelilerdir.

Dukan Birası zararlı mı?

İçeriğinde bulunan 3 malzemenin de doğal içerik olması ve sağlığa zararlı bir içerik olmamasından dolayı, ve kullananların da şimdiye kadar sağlıklarına hiç bir zararı görülmemiştir.

Yıllardır olan bu tarif güzümüzde obezite’nin artması ve risk grubunun genişlemesi ile çözüm aramakta artmıştır. Sosyal medya kullanımın artması ile ürünu kullananların paylaşımı, söylemleri ile de yayılan içeceğin kullanıcıları

Dukan Birası kullananlar?

Yıllardır olan bu tarif güzümüzde obezite’nin artması ve risk grubunun genişlemesi ile çözüm aramakta artmıştır. Sosyal medya kullanımın artması ile ürünu kullananların paylaşımı, söylemleri ile de yayılan içeceğin kullanıcıları tarafından bir çok yorumları bulunmaktadır.

“Ben çok memnunum, iyi ki bu küre başlamışım. Faydalı bir kür.”

“Selam, ben de denedim ve 15 gün içerisinde 4 kg vermiştim. Bıraktığım zaman kiloları geri aldım ama bu çay gerçekten çok etkili, keşke bırakmasaydım. Çayı denerken asla tatlı tüketmek istemiyorsunuz çünkü işe yarıyor. Deneyin, tadı da güzel.”

“Bu tarif gerçekten müthiş. Ben uyguluyorum, %100 kilo verdiriyor. Püf noktası bence yeşil çayı demlemek.”

“Ben geçen sene bu kür sayesinde 13 kilo verdim, tabi spor ve diyetle destekledim.”

”Gercekten faydasini gordugum bir icecek, 1hafta sonrasi gozle gorulen incelme oluyor tavsiye ederim herkese.”
İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Cemre Solmaz kimdir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı?

Yorum yapın