Çocuğunuz Akıllı Ama Öğrenemiyor mu?

Çocuğunuz Akıllı Ama Öğrenemiyor mu? Çocuklar üzerinde yapılan araştırmalar sonucu uzman hekimlerin erken yaşta fark edilemeyen dikkat eksikliğinin başarıda olumsuz etki yarattığı kanısına varılmıştır. Çocuk hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı gösteriyor ise ebeveynleri çocuklarının bu durumundan habersiz ise ! O çocuk uzun bir süre fark edilemeyen bu rahatsızlıklar nedeni ile özellikle okul hayatı ve sosyal yaşantısı süresince başarısız olmaktadır.

Özellikle 2 yaştan itibaren iyice hareket eğrisi artan bir çocuğun üzerinde ebeveynlerinin olumsuz etkileri de yer almaktadır. Çocukların erken yaşta kontrol altına alınması gereken hiperaktivite ve dikkat eksikliği gibi rahatsızlıklar üzerinde durulması gereken bir konudur. Bu çocukları sosyal yaşantıları ve okul hayatlarında daha başarılı birer birey yapacaktır.

 

Yazısı Bozuk Çocuklara Dikkat 

 

Yazısı Bozuk Çocuklara Dikkat

Yazısı normal düzeyden çok daha büyük, yada aşırı küçük veya okunamayacak düzeyde olan çocuklarda yapılan araştırmalara göre dikkat dağınıklığının başladığı anlamına geliyor. Bu anlamda düşünüldüğü zaman normalden daha hareketli çocukların da hiperaktivite gösterdiği gözlemlenmektedir. (Çocukları Hastalıklardan Koruma Yolları)

Çocuğunuz Akıllı Ama Öğrenemiyor mu? Sizler de çocuğunuzun zeki olduğunu ama öğretiyi tek seferde anlayıp uygulamadığını düşünüyorsanız ? Bu durumu fark eder etmez mutlak suret ile bir hiperaktivite uzman görüşü almalısınız. Ayrıca çocuğunuz ile beraber uzman tavsiyelerini uygulamalısınız. Bu aşamada çocuğunuza öğretmeye çalıştığınız öğretilerin anlaşılması ve uygulama aşamasında problem yaşayan birer anne ve baba iseniz? Bu durumları ilk fark ettiğiniz an mutlak suret ile bir uzmana danışmalısınız.

 

Okul-Cagina-Gelmeden-Doktor-Konrolu-Gereken-Cocuklar

 

Okul Çağına Gelmeden Doktor Görüşü Gereken Çocuklar

Yukarıda da anlattığımız gibi, anne baba veya herhangi bir insanın öğretisini almayan çocukların davranışlarını düzeltmek gerekiyor. Okul ve sosyal hayata başlamadan önce sıkıntılı olan davranışlarını düzeltmek çok önemlidir. Sizler de iyi bir evlat yetiştirmek için elinizden geleni yapıyorsunuzdur. Bu aşamada çocuğunuz ile beraber öğreti aşamasında problem yaşıyor iseniz mutlaka okul çağı gelmeden bir uzman görüşü almalısınız.

Çocuğunuz Akıllı Ama Öğrenemiyor mu? Uzmanların görüşüne göre bebeklikten bu yana hareketleri fazla olan, çok zeki görünen çocuklar dikkatlice izlenmeli. Zeki olmasına rağmen öğretileri uygulamayan çocuklarda dikkat eksikliği tanısı bir uzmanca konmalıdır. Ayrıca ebeveynlerin de bu tanı tedavisi doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir.

Yorum yapın