Çil doğal yollarla nasıl geçer? Çil yok etme yöntemleri!

Çil doğal yollarla nasıl geçer? Çil yok etme yöntemleri! Çil genellikle doğuştan geldiği bilinse de sonradan melanin öğrencinin mutasyona uğraması, kimyasal değişiklikler ile de oluşabilir. Bu bir genetik bir hata gibi görünmeden son dönemlerde çiller olmayan kişilerin Çil var gibi makyajla yaptığı sıklıkla görülmüştür. Kimi bazı kişilerin çiller ile o kadar mutlu iken bazıları ise sosyal hayatını etkileyecek kadar sevmemektedirler.

İşte çilli olupda o çillerle yaşamak istemeyen ve yaşamını etkileyen kişiler çillerden kurtulmak için bir çok yöntem aramaktadır ve rn çok tercih edilenden Çil doğal yollarla tedavisi olmaktadır. Çil doğal yollarla tedavi yöntemleri ararken de akılların da bir çok soru takılmaktadırlar. Çil doğal yollarla nasıl geçer? Çil neden olur? Kimlerde daha çok görülür? Gibi ve daha fazlası merak edilip sık sık araştırılarak konuları siz değerli okurlarımız için yazımızın devamında cevapladım. Keyifli okurlar…

YAZIMIZDA BAHSETTİĞİMİZ ÇİL DOĞAL YOLLARLA TEDAVİ YÖNTEMLERİ YAPIP YAPMAMAK KİŞİNİN KENDİ İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN BİR YAN ETKİDE modabiye.com VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Çil doğal yollarla nasıl geçer?

Bazi kişilerin korkulu rüyası olan bazılarının ise çok sevdiği ve asla kurtulmak istemen çiller kişiler ile bütünleşmektedir. Kişilerin bunları kabul edebildiği gibi kabul etmemesi sonucu kurtulmak için çözümler aramaktadır ve bunları ilk başta doğal yöntemler ile başlamak isteniyordur. İşte Çil doğal yollar ile geçebilecek veya görünümünü azaltacak yöntemleri şu şekilde sıralanmaktadır;

Çil doğal yollarla nasıl geçer
Çil doğal yollarla nasıl geçer

Limon suyu ile çiller yok etme;

Limon içerisindeki bulunan zengin C vitamini etkisi ciltte var olan lekelerin azaltma ve yok etmeye yardımcı olarak cildinde sağlıklı görünümünü sağlamaktadır. Limon tek başına suyunu temiz cilde uygulanabilecek gibi havuç ile karıştırılarak da faydasını artırarak kullanılabilir.

Çil doğal yollarla nasıl geçer
Çil doğal yollarla nasıl geçer

Karpuz ile çiller son;

Karpuz içerisindeki etsinler ile çil görünümünü azalttığı kullananlar tarafından savunulmaktadır. Karpuz rendelikten sonra temiz cilde uygulayıp 20-30 dakika sonra bol su ile durulanmalıdır. Kuru cilde sahip kişiler bunu uygulamadan önce ve sonra yağlar ve nemlendiriciler ile cildi nemlendirmelilerdir.

Domatesin çiller faydası;

domatesin içerisindeki etkenler ile cildin parlamasını sağlıyor ve ciltteki var olan lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olmaktadır. Çili olan kişilerde domatesi yüzüne sürüp 30-40 dakika bekletmesi ile cillerin görünümünü azaltmaktadır.

Maydanoz ve bal ile çiller için maske;

1 kaşık maydanoz suyu ve 1 tatlı kaşık bal ile yapılan karışımı cilde alerjik reaksiyon yönünden değerlendirilirken sonra temiz cilde uygulanıp yanma kaşınma oluşmazsa 30-40 dakika bekletildikten sonra cildinizi ilik şu ile durulayın, nemlendiricinizi sürebilirsiniz.

Çil neden olur? Çil nedir?

Çil vücudumuza renk veren mekanın bigmentindeki değişiklikler yada normal oranda olmaması sonucu oluşmaktadır. Genetik olarak bilinen çiller doğuştan itibaren oluşabildiği gibi güneş ışınları fazla maruz kalması ile de melanin pigmentindeki değişiklikler ile çiller doğuştan sonra da oluşabilmektedir.

Çil deruye rengi veren melnin pigmentindeki kimyasal değişiklikler ile deri üstünde kahve turuncu renklerde lekeler olmaktadır.

Çil kimlerde daha çok görülür?

Çil kahverengi renkli olması ile beyaz tenli kişilerde daha belirgin görülmektedir. Daha belirgin görülmesi yanında beyaz tenlilerde, mavi, yeşil ve ela gibi renkli gözlü kişilerde ve kızıl saçlı kişilerde daha çok görülmektedir.

Çil doğal yollarla nasıl geçer
Çil doğal yollarla nasıl geçer

Çil ne zaman ortaya çıkar?

Çik iki şekilde oluşur biri genetiksel olarak doğuştan itibaren genetik olarak mekanın pigmentinin eksikliğine veya mekanın pigmentindeku bir hata kaynaklı oluşabildiği gibi çocukluk döneminde 2-3 yaşlarında güneş ışınları maruziyet ile melanin pigmentin kimyasal hasara uğraması ile de sonradan çil oluşabilmektedir.

Çil kesin tedavi edilir mi?

Çil kesin tedavi edilmek isteniyorsa, lazer ile tedavi edilebilmektedir.

Çil yok etme yöntemleri!

Doğal yöntemler ile tedavi edilebilir de genellikle görünümünü azaltılması yada geçici süre de görünmemesini sağlanabilmektedir. Dogal yöntemler yetersiz olması, başka çözümler arayan kişilerinden doktor kontrolü altında kremler ile de çık görünümünü azaltabilebilmektedirler. Ancak en kesin yöntem ise lazer ile çiller yok etme yöntemi ile hem kökten çözüm de daha etkili, basit ve kısa yöntemdir. Çiller kedin olarak istemeyen ve kurtulmak isteyen kişilerin tercih edeceği yöntem olmaktadır.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Cemre Solmaz kimdir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı?

Yorum yapın