Çemen Otu Yağı nedir? Çemen Otu yağı faydaları nelerdir?

Çemen Otu Yağı nedir? Çemen Otu yağı faydaları nelerdir? Çemen otundan elde edilen yağ antik çağlardan beri kullanımı olmaktadır. Günümüze kadar bir çok alanda kullanılmış ve günümüzde de yüz yıllar önce görülen faydaları ve araştırmaları ile geniş kullanım alanına sahip olmuştur.

Bir çok sağlık alanına faydalı olduğu gibi, kadın ve erkek üreme hormonları üzerine etkisi ile fiziksel ve cinsel organlarla ilgili sorunlarda da çözümleri bulunmaktadır. Geniş kullanım alanı olması ile kullananların ve kullanmak isteyen kişilerin akıllarında Çemen otu yağı nedir? Faydaları nelerdir? Zararlı mı? Süt artırır mı? Göğüsleri büyütür mü? Gibi ve daha fazlası merak edilen sorular olmuştur. Bu ve daha fazla merak edilen konuları siz değerli okurlarımız için yazımızın devamında cevapladık. Keyifli okurlar…

YAZIMIZDA BAHSETTİĞİMİZ ÇEMEN OTU YAĞI KULLANIP KULLANMAMAK KİŞİNİN KENDİ İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN BİR YAN ETKİDE modabiye.com VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Çemen Otu Yağı nedir?

Çemen otundan elde edilen yağ kurak bölgelerde yetişesi ile Hindistan gibi kullanımı yayılmaktadır. Akdeniz ve Batı Asya da üretimi çok olan Çemen otunun baklagiller ailesinin yıllık bitkisi olarak bilinmektedir. Yüz yıllardan beri sağlık, bakım ve güzellik için bir çok alanda kullanılan çemen otu soğuk pres ile elde edilen yağının da faydaları bir çok kişi tarafından görülmüş ve günümüzde kullanımı artmaktadır.

Çemen Otu Yağı nedir?
Çemen Otu Yağı nedir?

Çemen Otu yağı faydaları nelerdir?

Çemen otundan elde edilen yağ yüz yıllardır sağlık alanında bir çok faydaları bulunmaktadır ve gün geçtikçe de kullanım alanları artan yağın faydaları şu şekildedir;

Solunum sistemi hastalıklarına iyi gelir;

Solunum yollarını açmaya, astım gibi kronik bronşit hastaların daha rahat nefes almasını ve antienflamatuar etkisi le soğuk algınlığı, enfeksiyonlu solunum sistemi hastalıklarına iyi gelmektedir ve yıllardır tedavisinde kullanılmıştır.

Anne sütünü arttırır;

Meme bezlerinin algıladığı prolaktin hormonunu stimüle ederek daha fazla salınmasını sağlayarak memeden süt üretimini arttırmada etkisi bulunmaktadır. ÇEmen otunun sadece yağı değil çok aşırı olmayacak şekilde çayını tüketmek de annelerde süt artırdığı gözlenmiş bir veridir.

Kilo vermeye yardımcıdır;

İştah kapatmasına etki etmesi ile beraber beslenmede azalması ve doğal olarak kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Çemen otu yağı saça faydaları;

Saç da canlılık ve hacimlilik sağlayan yağ saçların daha az dökülmesini, kepeklenmemesini ve daha hızlı, sağlıklı uzamasına yardımcı olmaktadır.

Sivilce tedavisinde kullanılır;

İçerisindeki antienflamatuar etki ile ciltte enfeksiyonların önleyerek sivilce oluşumunu engelliyebildiği gibi, dermatit, yara, abse ve ülser gibi cilt problemlerinde daha çabuk iyileşmesinde yardımcı olmaktadır.

Jinekolojik sorunlara iyi gelir;

Yıllardır uterus (rahim) problemlerinde doğal çözüm olarak kullanılmış olan çemen otu ağrılı adetlerde de yaararı bir çok kişi tarafından gözlenmiştir. Testesteron hormonunun artırmada doğal çözümlerden olmakla birlikte testesteron hormonu erkeklerin temel hormonlarındaki bir azalma yada düzensizlikte yardımcı olabilmektedir. Testesterona etkisi olduğu gibi östrojen hormonu salgılanmasını etkileyerek mensturasyonu düzene sokmada etkisi olmaktadır.

Cilt beyazlatmasına ve kırışıkların giderir;

İçerisindeki antioksidan ile cildin daha aydınlık ve ten renginin açılmasına yardımcı olan yağ gençleşmeye kırışıklıkları azaltarak etki ettiği gibi yaşlanmayı da önleyici etkisi bulunmaktadır.

Çemen Otu Yağı nedir?
Çemen Otu Yağı nedir?

Çemen otu yağı göğüs büyütür mü?

Yağını masaj yaparak düzenli kullanımda yada çemen otunun çayını düzenli kullanımda göğüslerde gözle görülür büyüme görebilirsiniz.
Çemen Otu Yağı nedir?
Çemen Otunun Yağı nedir?

Çemen otu yağı boy uzatır mı?

Haftada bir kez düzenli uygulamanızda uzun kemiklere ve eklem uçlarına etki ederek 5 ile 7 cm’e kadar uzamayı sağlayabilir.

Çemen Otu yağı ne zararlı mı?

Alerjisi olmadığı bilinen ve fazlası kullanılmayan yağın şuana kadar bilinen ciddi bir zararı olmamaktadır. Yaşlılar, hamileler ve çocuklar doktora sorulmadan kullanılmaması gerekmektedir.

Çemen otu yağı fiyatı ne kadar?

20 ml olan çemen otu yağının 8 ile 30 lira arası değişen fiyatları olmaktadır.

Çemen Otu Yağı nedir?
Çemen Otunun Yağı nedir?

Çemen otu yağı nerede satılır?

Aktarlarda ve online alışveriş sitelerinde istediğiniz boyutta ve markada yağı bulabilirsiniz.

Trendyoldan almak için tıklayınız,

n11’den almak için tıklayınız.

Çemen otu yağı kullananların yorumları!

denedim işe yarıyor. ayrıca çörek otuyla da masaj yaptım. bir ay boyunca. 1 beden büyüdü göğüslerim ama bunlar tüylenme yapıyor. çay olarak kullanmak daha iyi olacak. 

ben 75 i tam dolduruyorum 15 gün yaptım devam edicem ama fırsatım olmadı cm olrk bişe meiycem 1 haftadır yapmadım geri sönmedi ama doluo göğüsleriniz ben devam edicem

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Eriten Jel nedir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı?

Yorum yapın