Burçların Kadınlar Üzerinde Etkileri

Burçların kadınlar üzerindeki etkisini, burçların onlara verdiği özellikleri ve erkeklerden beklentilerini öğrenebiliriz. Hangi burç kadını hangi konularda hassastır, nelerden keyif alırlar, hoşlanmadıkları şeyler nedir? Bunlar ve benzeri konularda kadınları tanımanız için burçlardan destek almanızı bu yazı ile sağlamaya çalışıyoruz.

Oğlak Burcu Kadını (22 Aralık – 21 Ocak)

Oğlak kadınları için bir şeye bağımlı olmak bir zayıflık ve başarısızlık göstergesidir. Bağlanmayı pek tercih etmezler ve bu onlar için çok zordur. Azim ve sıkı çalışmak Oğlak kadınlarının doğasında vardır. Başarı onlar için en büyük ihtiyaçtır.

İnsanlar tarafından görmek istedikleri en önemli davranış, saygıdır. Zorluklara ve fazla çalışmayı severler. Tüm bunların yanı sıra eğlenmeyi de çok iyi bilmektedirler. Geleneksel bir yapıya sahip olsalar da, kadın ve erkeğin eşitliğini savunmaktadırlar. Kolay güvenemezler, fakat kıskanç değillerdir. Bir erkekten hem finansal, hem de duygusal güvenlik beklemektedirler.

Burçların kadınlar üzerinde etkileri nelerdir? 12 ayın burç döngüsü
Burçların kadınlar üzerinde etkileri nelerdir? 12 ayın burç döngüsü

Kova Burcu Kadını (22 Ocak – 19 Şubat)

Kova kadını çok sıra dışıdır ve her an ne yapacağını kestiremezsiniz. Maceracı, dürüst ve konuşkan bir yapıları vardır. En fazla önem verdiği şey ise özgürlüğüdür. Yönetilmekten hoşlanmayan Kova kadını, toplum normlarından da hoşlanmaz. Öğüt ve nasihatten hiç hoşlanmazlar.

İhtiyaç duydukları insanlara aşırı derecede şefkatli davranırlar. Değer verdiği kişilerin dertlerini dinler ve çözüm yolu bulmaya çalışırlar. Gizemli erkekleri severler, eğer her şeyinizi hemen anlatırsanız çabuk sıkılırlar.

Balık Burcu Kadını (20 Şubat – 20 Mart)

Sezgileri son derece kuvvetli olan balık kadınları, geçmişte yaşamayan ve daima gelecek planları yapan kadınlardır. Yüksek bir duygusal zekaya sahiplerdir, ayrıca son derece kadınsılardır. Yardımsever, sosyal ve maddiyata önem vermeyen bir kişiliğe sahiptirler.

Harika bir yaratıcılığa sahip oldukları için, el sanatları ve görsel sanatlarda başarılıdırlar. Sevgi, koruma ve ilgi bir erkekten bekledikleri en büyük şeylerdir.

Koç Burcu Kadını (21 Mart – 20 Nisan)

Kendi fikirlerine sahiptir ve sizin çoğu fikrinize uymaya bilirler. Tam bir maceracı kişiliğe sahiptirler. Savaşçı bir kadın olarak her şeye göğüs gerebilmektedirler. Kendi bildiklerini okur, yenilgiyi kabul etmezler.

Kendine güveni tam olan Koç kadını, peşinde koşan ve kendisini kısıtlamaya çalışan erkeklerden hiç hoşlanmamaktadır. Bir erkek zayıf olmamalı ve ağlamamalıdır onlara göre. Çok kıskanç bir yapıya da sahip olduklarını söylemek gerekir.

Burçların kadınlar üzerinde etkileri nelerdir? 12 ayın burç döngüsü
Burçların kadınlar üzerinde etkileri nelerdir? 12 ayın burç döngüsü

Boğa Burcu Kadını (21 Nisan – 21 Mayıs)

Boğa burcu kadınının en belirgin özelliği sadakatidir. Nerede durmasını gerektiğini bilen ve limitlerini bilen bir kadındır. Sakin bir yapıya sahiptir, ancak sinirlenirse kabusunuz olabilmektedir. Kontrollü, istikrarlı ve pratiktir.

Güzel giyinmeyi seven, güzel kokmayı seven bu kadınlar yemek yemeyi de çok sevmektedir. Doğal olarak da stil sahibi erkekleri sevmektedirler.

İkizler Burcu Kadını (22 Mayıs – 22 Haziran)

Aşırı konuşkan ve neşeli bir kişilikleri vardır. En önemli özellikleri çift karakterli bir doğaya sahip olmalarıdır. İletişim kabiliyetleri oldukça yüksektir. Zihinleri çok hızlı çalışmaktadır. O konuştuğunuz konuyu hemen çözer. Olaylardan ve kişilerden çabuk sıkılma eğilimleri vardır.

Pratik hafızaları onların her şeyi çabuk çözümleyip, konuyu kapatmasına sebep olmaktadır. Yeni insanları, yeni yerleri keşfetmek çok sevdikleri bir şeydir. Zira bilgiye aç bir kişilikleri vardır. Onlar için öğrenmenin sınırı yoktur. Birden çok konuya ilgi duyabilmektedirler. Ancak tek bir konuda tamamen bilgi sahibi olmaları anlamına gelmez.

Yalnızlığı hiç sevmezler. Kabalıktan hiç haz etmezler. Bu sebeple kaba olmayan erkeklerden hoşlandıklarını söyleyebiliriz. Karşısındaki erkekte zeki olmalıdır.

Yengeç Burcu Kadını (23 Haziran – 22 Temmuz)

Hareketli, güleryüzlü ve çalışkandırlar. Empati yetenekleri, sadakatleri, uyumları ve aileye düşkünlükleri ile bilinirler. Dış dünyaya kapalıdırlar. Çünkü duygusal bunalımları kolay kolay atlatamayan bir yapıları vardır.

Mantıkları ile değil de, duyguları ile karar vermektedirler. Bu da onların kararsız bir görüntü sergilemesine sebep olabilmektedir. Merhamet duygusu onlarda ne olursa olsun üstün gelmektedir. Müthiş bir eş ve anne olma yeteneğine sahiptirler.

Eğer bir yengeç kadını ile beraberseniz, en ufak cümlelere kırılabilmektedir. Küçük bir ima dahi onları üzebilir. Böyle bir durumda kabuklarına çekilir ve yalnız kalmayı tercih ederler. Hataları affeden bir yapıları vardır. Hafızaları kuvvetlidir.

Burçların kadınlar üzerinde etkileri nelerdir? 12 ayın burç döngüsü
Burçların kadınlar üzerinde etkileri nelerdir? 12 ayın burç döngüsü

Aslan Burcu Kadını (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan burcu kadını, tüm dikkati üzerine çekecek kişiliktedir. Beğenilmeyi ve övülmeyi severler. Her konuda büyük bir hevesleri vardır. Baskın ve güçlü bir karakterleri vardır. Onlar için imkansız kavramı yoktur. Kimseyi yarı yolda bırakmazlar, çocukları için her şeyi feda edebilecek bir anne olacaklardır.

Fikirlerini küçümseyen değil, saygı duyan erkekleri isterler. Kendi kararlarının sorgulanmasını istemezler. Bunun yanı sıra eleştiriyi de hiç sevmezler. Sizi kendisine rakip olarak görmemelidir. Aşık bir kadın olursa romantik ve sevecendir. Onunla beraber sıkılmanız mümkün değildir. İlişkide patron olmak isteyebilirler.

Başak Burcu Kadını (23 Ağustos – 22 Eylül)

Çok seçici, detaycı ve zorlu bir kadındır Başak kadını. Mükemmeliyetçi bir yapıya sahiplerdir. Çok titiz kadınlardır. Kuşkucu ve metodik bir yapıları vardır. Her şey ince hesaplarla ve planlı yapılmalıdır bu kadınlar için.

Kendilerini hiçbir konuda riske atmazlar. Mütevazı bir yapıları vardır. Kimsenin güvenini boşa çıkarmazlar. Fiziksel ve zihinsel açıdan güçlülerdir. Öfke kontrolünde çok iyilerdir. İyi bir dinleyicidir. Sinirlenirse sakın üzerine giymeyin.

Terazi Burcu Kadını (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi kadını güzel olan her şeye aşık bir kadındır. Estetik bir bakış açısına sahiptirler. Kendilerinden ziyade başkalarının mutluğuna önem vermektedirler. Hiç bencil değillerdir, asla kendileri kimseden üstün görmezler.

Objektif olmaları en büyük özellikleridir. Kültürlü ve zarif kadınlardır. İletişim becerileri oldukça yüksektir ve kişilikleri herkesi kendisine çeker. Eğer bir terazi kadını ile beraberseniz asla kavga etmeyin, çünkü yüksek tansiyonlu kavgaları sevmezler. İstedikleri tek şey sevgi ve ilgidir.

Burçların kadınlar üzerinde etkileri nelerdir? 12 ayın burç döngüsü
Burçların kadınlar üzerinde etkileri nelerdir? 12 ayın burç döngüsü

Akrep Burcu Kadını (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrep kadını kendine son derece güvenen ve tek başına her şeyi yapabileceğini düşünen kişiliktedir. Kıskanç ve saplantılı, çıkarcı, şüpheci, inatçı ve sert bir yapıları da vardır. Kişileri ve olayları kontrol etmeyi çok severler.

İlişkilerinde sevgi, aşk ve dostluk açısından karmaşık duygular yaşayabilmektedirler. Hafızaları fazla güçlüdür. Kendilerine yapılan bir hatayı asla affetmezler. İlk fırsatta intikam alabilirler. Onlardaki kararlılık, başarıya ulaşmalarını sağlamaktadır. Güven ve sadakat duymak onlar için çok önemlidir. Çünkü kimseye kolay kolay güvenemezler.

Yay Burcu Kadını (22 Kasım – 21 Aralık)

Dürüst, sevgi dolu, eğlenceli, esprili ve cesur kadınlardır. Asla kimsenin görüşünü analiz etmeden kabul etmezler. Keşfetmeyi seven bir kişilikleri vardır. Değişimi severler. Meraklı bir yapıları vardır. Açık fikirli ve dinleyici bir yapıya sahiptirler.

Açık sözlü ve samimi olan Yay kadını, bu sebeple bazı kişileri rahatsız edebilir. Anı yaşamayı severler ve özgürlük onlar için bir hayat kaynağıdır. Eğer bir Yay kadını hayatınızda ise asla onu kısıtlamayın. Güçlü bir yargı yeteneğine sahiptirler. Her zaman büyük resmi görebilmektedirler. Küçük ayrıntılara fazla takılmazlar.

Yorum yapın