Güncel Moda & Abiye

Burçlara Göre Yılbaşı Makyajı

31.12.2019
45

Burçlara Göre Yılbaşı Makyajı
Modabiye
BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

Yılbaşı gününü özel kılmak için kadınlar saç ve makyaja oldukça önem vermektedir. Özellikle herkes ile aynı giyinmekten kaçınan kadınlar, saç ve makyajda da farklı teknikler denemektedir. Özel bir makyaj yapmak isteyen kişiler yılın son trendi olan burçlara göre makyaj tekniğini denemektedir.

Koç Burcu Yılbaşı Makyajı

Koç burcu kadınları yılbaşı gecesinde kırmızı ruj ile dudakları ön plana çıkarmaktadır. Cesur görünüşü ile makyajın en çekici halini ortaya koyan kırmızı rengi, makyajdaki en önemli detaydır. Kırmızı ruj temel alınarak ten ve göz makyajında sadeliği kullanan koç burçları yılbaşı gecesi bu çekici makyajları ile göz kamaştırmaktadır.

Boğa Burcu Yılbaşı Makyajı

Boğa burçları yılbaşı gecesinde yeşil hâkimiyeti altına girmektedir. Makyajda göz detaylarında sıkça yeşil rengi kullanan boğa burçları yeşil renk parlak far ile göz kamaştırmaktadır. Özellikle farklı birkaç yeşil tonunun bir arada kullanılması makyajın öne çıkan detaylarını belirginleştirmektedir. Ten makyajında ise örtücü ürünleri kullanarak porselen bir görünüm elde etmektedirler.

İkizler Burcu Yılbaşı Makyajı

Genç ve canlı renkleri kullanan ikizler burcu yılbaşı gecesi de bu canlılığı makyajında göstermektedir. Yüzün daha net çizgilerini ortaya çıkaran ikizler burcu, renk seçiminde de farklılık yaratmaktadır. Özellikle farklı birkaç tonun aynı yerde kullanılması olayı yılın trendleri arasındadır. Yılbaşı gecesi göz farlarının canlı dudakların ise boş kalması ikizler burcu makyajını oluşturmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

Yengeç Burcu Yılbaşı Makyajı

Yengeç burçları yılbaşı gecesi de klasik görünümden uzaklaşmamaktadır. Makyaj trendlerinde geleneksel detayların ön plana çıkmasını sağlayan yengeç burçları, kahverengi ve tonlarında makyaj yapmaktadır. Göz farı ve rujun aynı tonlarda olması da makyajın görsel açıdan uyumlu olmasını sağlamaktadır. Kontür yaparak yüz hatlarını ön plana çıkarmak yengeç burcu makyajının önemli detaylarındandır.

Aslan Burcu Yılbaşı Makyajı

Işık saçmaya bayılan aslan kadınları yılbaşı gecesi de oldukça parlak makyaj seçimi yapmaktadır. Gözlerin altın sarısı ya da gümüş renkte ışıltılı farlar ile doldurulması aslan kadınının cesur karakterini ön plana çıkarmaktadır. Dudakta ise parlatıcı ruj kullanımı görselliği arttırmaktadır. Elmacık kemiklerin daha aydınlık ve parlak olması için de highlighter bolca kullanılmaktadır.

Başak Burcu Yılbaşı Makyajı

Sadelikten yana olan başak burçları yılbaşı gecesi de oldukça doğal ve sade bir makyaj seçimi yapmaktadır. Yalnızca ten makyajına ağırlık vererek yüzün pürüzsüz görünmesini sağlayan başak kadınları gözde ise yalnızca rimel uygulamaktadır. Dudağın sade ve mat olması için mat nude renk ruj seçimine giden başak kadını tam anlamıyla doğal güzelliği ortaya çıkarmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yasemin Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Terazi Burcu Yılbaşı Makyajı

Makyaj tekniklerinde zarif detaylara önem veren terazi burcu kadını yılbaşı gecesi küçük detaylar ile muhteşem makyaj görünümünü yakalamaktadır. Elmacık kemiklerin ve yanakların daha ön plana çıkması için kontür ve allık seçimine özen göstermektedir. Aynı zamanda gözlerde ise şeftali tonları kullanılmaktadır. Kaşları doldurma işlemi ile net bir bakış elde edilmektedir. Kaş jeli ile kaşları sabitleme işlemi ise vazgeçilmez bir tekniktir.

Akrep Burcu Yılbaşı Makyajı

Akrep burcu kadını tutkulu olması ile bilinmektedir. Bu nedenle yılbaşı gecesi makyajında cesur renkleri tercih etmektedir. Gözlerin simsiyah doldurulması ve kırmızı bir ruj ile tutkulu görünümü elde eden akrep burçları makyajı tamamlayıcı tüm ürünleri kullanmaktadır. Kusursuz bir makyaj olması için ten makyajına ağırlık vererek pürüzsüz ten elde etmektedirler. Yanaklarda allık seçiminde şeftali tonlarına ise ağırlık vererek daha sağlıklı bir görünüm elde etmektedirler.

Yay Burcu Yılbaşı Makyajı

Yay burcu kadınları genellikle makyaj yaparken tek bir yerde ağırlık vermektedir. Örneğin göz makyajının ağır olması dudağın boş olmasına neden olur. Aynı şekilde koyu renk ruj seçimi ile gözler tamamen boş ve sade bırakılmaktadır. Bu tekniği yılbaşı gecesi makyajında da uygulayan yay burcu kadını dudakta koyu mor rengi seçimi yaparak gözleri sade bırakmaktadır. Böylelikle daha çekici bir görünüme sahip olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kırışıklara ve Yaşlanmaya Karşı Savaş Açan Bakımlı Burçlar

Oğlak Burcu Yılbaşı Makyajı

Oğlak burçları yılbaşı gecesinde mat bir makyaj seçimi yapmaktadır. Cildin parlamasının yanı sıra daha mat ve sağlıklı gözükmesi için mat formlu ürünler ile makyaj yapmaktadırlar. Mat fondötenin üzerine ten rengi pudra seçimi ile cildin daha iyi gözükmesini sağlayan oğlak burçları, ruj seçiminde de matlığı tercih etmektedir. Mat ruj ile makyajın daha kalıcı ve güzel gözükmesini sağlarlar. Gözlerde daha derin bakış elde etmek için göz kalemi ve rimel kullanımını ise fazla yapan oğlak burçları daha çekici bir makyaj oluştururlar.

Kova Burcu Yılbaşı Makyajı

Konsept makyaj konusunda uzman olan kova burçları yılbaşı gecesinde de farklı detaylara önem vermektedir. Makyaj yaparken gözde zıt renklerin kullanılması yılbaşı gecesi makyajı için uygun görünümü sağlamalarına neden olur. Gözde canlı ve zıt renkleri kullanan kova burcu kadını, ten ve dudak bölgesinde ise sadelikten yanadır.

Balık Burcu Yılbaşı Makyajı

Balık burcu duygusal ve romantiklikten yanadır. Bu duygusallığı makyajlarına da sıkça yansıtan balık burcu kadını yılbaşı gecesi pembe renkleri oldukça fazla kullanmaktadır. Pürüzsüz bir ten makyajı yapan balık burcu kişileri, dudakta ise pembe ruj ya da parlatıcı seçimi yapmaktadır. Yanaklarda ise bolca pembe tonlu allık kullanılmaktadır. Göz makyajında daha sade ve kirpiklerin ön planda olmasına dikkat edilmektedir. Bu nedenle göz farı olarak ten rengi ürünler seçilerek rimel kullanımına ağırlık gösterirler.

önceki yazı
bir önceki yazı da « başlıklı makalemizi sizler için paylaştık.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Devamını oku:
Burç Stilini Yansıtan En İyi İt-Girl Kim
Burç Stilini Yansıtan En İyi İt-Girl Kim

It girl kavramı tüm dünya genelinde, güzel giyinen ve iyi görünen kişiler için söylenilmektedir. Belli dönemlerde en çok beğeni alan...

Ortaçağ İnsanlarının Giydiği Moda Kıyafetler

Her dönemde farklı kültür ve bu kültürü yansıtan çeşitli unsurlar vardır. Ortaçağ kültürel anlamda oldukça geniş bir yer kaplamaktaydı. Özellikle...

Bemiks Ampul ile Saç Uzatma
Bemiks Ampul ile Saç Uzatma

Güzel bayan olmanın sırrı; bakımlı, uzun ve gür saçlardır. Kısa saçlı bayanlar görürüz etrafımızda. Fakat onlar zaten kökü bende nasıl...

Kapat