Bohem Gelinlik Modelleri

Sade bir gelin olmak istemeyen kadınların tercihi genellikle,  geleneksel olmayan kendine ait bir tarz taşıyan bohem modeli gelinliklerdir. Kıryaz ve sahil düğünleri için genellikle tercih edilen bu tarz gelinlikler çarpıcı bir görünüm vermektedir. Bohem gelinlik modelleri rahatlığı hissettiren, abartısız modelleri ile gelinlerin tercihi olabiliyor. Bohem gelinlikte el işi modeller, volanlı, etek ve kol bölümleri dantelli model örnekleri sunuyor. 

Bu yazıda bulacağınız muhtemel başlıklar:

Bohem Gelinlik satın al, Bohem gelinlik Modelleri 2022, Bohem Gelinlik Modelleri 2023, Hippi Gelinlik, Bohem Gelinlik İzmir, Bohem gelinlik ne demek, Bohem Gelinlik Tesettür, Bohem Nikah Elbisesi

Bohem Gelinlik Olarak Tasarlanan Modeller 

Modeller arasında kısa kollu dantelden tasarlanan sırt dekolteli gelinlik, kısa kollu dantel işlemeleri olan mini gelinlik, şifon uzun kollu, fırfırlı gelinlik, A kesim askılı, dantelli gelinlik gibi modeller sayılabilir. Bohem gelinlik modelleri arasında ayrıca kolları dantel işlemeli hippi tarz gelinlik, İspanyol kol dar kesimli gelinlik, M yaka dantel işlemeli gelinlik, askılı yırtmaçlı gelinlik, beyaz askılı önü kısa arkası uzun gelinlik modelleri sayılabilir. Dantel işlemeli büyük beden gelinliklerde bohem tarzda tasarlanır. 

Bohem Gelinlik Tasarımında Kullanılan Kumaşlar 

Bohem gelinlik modelleri tasarlarken kullanılan kumaşlar arasında şifon, payet, tül, dantel kumaşlar kullanılmıştır. Dantel işlemeli tül kuyruk kullanılan modeller, derin dekolteli askılı dar modeller, boyundan bağlamalı, çiçek motifli dantel gelinlik, dantel işlemeli askılı dar kesim modeller tasarlanmıştır. 

Blush bohem gelinlik
Blush bohem gelinlik

Dantel kumaşlar kendi arasında Fransız, cordonebrode, bolerolu danteller olarak çeşitlendirilir. Bu dantel çeşitleri etek ucu, kollar, göğüs kısmında kullanılarak gelinliğe şık bir görünüm verilir. Tüm gelinlikte dantel kumaş kullanılmış ise kolu ya uzun ya da truvakar kol olmalıdır.Bohem gelinlik tarzlarında kullanılan dantel detaylar ile bulunulan ortama çarpıcı bir biçimde uyum sağlanmış olacaktır. Bohem tarzda kullanılan danteller ile tarihi mekanlarda yapılan düğünler için iyi bir seçim yapılmış olunacaktır. 

Vücut Yapısına Göre Seçilen Gelinlikler 

Vücut yapısı olarak küçük göğüs ve geniş kalça olan vücut tipinde A kesim bohem gelinlik modelleri uygundur. Dar omuz ve dolgun basen olan vücutlarda kayık yaka ve V yaka kabarık gelinlik modelleri uygun olacaktır. Orantılı vücut yapısında ise balık kesim gelinlik modelleri tercih edilir. Geniş karın bölgesi, ince bacaklar ve dolgun göğüs vücut yapısında ise yırtmaçlı V yakalı gelinlikler önerilebilir. Küçük göğüsler, eşit ölçüde omuz ve basen bölgesi için ise düz kesim gelinlik modelleri tercih edilmelidir. Geniş omuz ve ince basenli bir vücut söz konusu ise halter yaka ya da straplez yaka prenses gelinlik modeli seçilebilir. 

Bohem Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılmalı 

Gelinlik seçiminde en önemli püf noktası fiziksel yapımızı iyi tanımamız ve modelide buna göre seçmemizdir. Ancak başka kriterlerde mevcuttur. Düğünün yapılacağı alan, yaz veya kış düğünü olup olmaması dikkate alınması gereken hususlardır. Bohem gelinlik modelleriile düğünün yapılacağı alana göre bir tarz belirleyip, vücut yapısı dikkate alınarak, en iyi yakışabilecek model tercih edilmelidir. Bohem tarzın en çok bağdaştığı düğün mekanı ise kır düğünleridir.   

Hippi gelinlik modelleri
Hippi gelinlik modelleri

Hippi tarzı da diyebileceğimiz modellerde hippi yaşam tarzının rahatlığını hissedebiliriz. Sadelikten yana olan modellere katılan sırt ve göğüs dekolteleri bohem modellerin cazibesini artırmıştır. Tabii bu gelinliklere katılan tül ve dantel detaylarının da şıklığı devam ettirmede ki etkisi yadsınamaz. Çiçekli taşlar ve beyaz şapkalar da bohem model gelinliklerin üzerine ayrı bir şıklık getirmiştir.  

Bohem tarz 1960 ve 1970’li yıllarına ait moda rug-hunu gelinliklere taşımış, özgürlüğü yansıtmıştır. Gelinlikler tasarlanırken hareket serbestisini kısıtlamayacak, düğün gecesi boyunca rahat kullanılabilen modeller yaratılmıştır. Gelinlikler asimetrik kesimli etek ve volanlı kesimleri ile orijinallik katmıştır.

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın