2023 Bel Çanta Modelleri Ve Fiyatları

Bel çanta modelleri, doksanlı yılların her sektörde yükselişe geçmesiyle beraber geçmiş yıllarda çok popüler olan bel çantaları da tekrardan yılın trendi olmaktadır. Her kadın ve erkek hiç kuşkusuz farklı renkte her kıyafetiyle uyumlu çantalara sahip olmak ister. Mom Jeanların, Salopetlerin, sırt çantaları ve neon renklerin son günlerde atağa geçmesiyle hemen hemen herkesin giyim tarzının bu yöne doğru gittiğini söylememiz yanlış olmayacaktır. Bu nedenle 2021 yılında dikkatleri üzerine çeken çanta trendi farklı tasarımlara ve kumaşlara sahip bel çantaları olmuştur.  

Uzun yıllardımoda sektöründen oldukça uzak kalan bel çantaları tekrardan eski altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Giyim sektöründeki rahatlık ve spor kombinlerin giderek artmasıyla her insanın artık spor ve cool giyim tarzını benimsemesi kaçınılmaz olmuştur. Sosyal medya hesaplarının ve sanal butiklerin çoğalması kişilerde artık trend olma ve trend giyim tarzı, ayakkabı ve çantalara ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. 2021 yılından 5 yıl önceki dönemlerde belki de bu evlerimizde var olan eski bel çantalarını kullansaydık demode olduğumuz konusunda eleştiri alabilirdik. 

Su geçirmez koşu spor bel çantası modelleri
Su geçirmez koşu spor bel çantası modelleri

 Fakat günümüzde öyle bir şey oldu ki 90’lı yılların tüm konseptleri adeta geri gelmiş durumda. Her şey her giyim veya ev eşyasında o yılların tasarımlarını bulabiliyoruz. Öyle ki artık bel çantalarını bu yıl her yerde sokakta, yürüyüşlerde, alışverişte, Cafe ortamlarında ve hatta gece dışarı çıkarken bile kullanabileceğiniz farklı bel çantaları her yerde görebilmek mümkündür.  

Bel çanta modelleri Nasıl Kullanılmaktadır? 

Günümüzde özellikle 80’li ve 90’lı yılların modasının başrolünde olan bel çantaları 2021 yılında da revaçta olacağa benzer. Fakat bir farkla bu sefer 2021 yılında bel çantalarının modelleri daha da artmış ve kullanım tarzı sadece bele değil omuza çapraz olarak asılmaktadır. Dolayısıyla sizler de bel çantası edinmek istiyor fakat nasıl kullanacağınız konusunda kararsızsanız ve nasıl kombin yapar kullanırsam trend olurum diyorsanız yazımıza göz gezdirmeniz gerekecektir. 2021 yılında bel çantalarının kullanımıyla ilgili tavsiyeler edinebilirsiniz.  

Bel çantaları rahatlığı ve konforu bir arada sunmaktadır. Hatta en rahat kullanım kolaylığı sağlayan çanta modelidir diyebiliriz. Her açıdan kullanım kolaylığı sağlayan çantalar bir de sezonun modası olunca elbette ki bel çantalarının kullanımı ve talebi artmıştır. Fakat geçmişteki bel çantalarının bir ebatı ve tamamen spor bir yapısı vardı. Bugün ise her yerde görmeye başladığımız ve kullanım alanlarının genişletilerek rahatlığı sunduğu için artık işe giderken bile bel çantası kullanılabilir hale gelmiştir.  

Kırmızı omuz ve bel çantası modelleri
Kırmızı omuz ve bel çantası modelleri

Bel Çanta Modelleri Kullanım Alanları Nelerdir? 

Bel çantalarının çapraz olarak kullanımının yaygınlaştığı 2021 sezonunda artık her yerde kullanılmaya başlanmıştır. Öyle ki sporda kullanılan eşofmanlar nasıl günlük giyim olarak trend olduysa bel çantaları da rahatlığı ve konforu sağladığından tercih edilmekte aynı zamanda şık ve coll bir hava vermektedir. Dolayısıyla bel çantaları her alanda rahatlıkla kullanılabiliyor. En fazla kullanım alanları şöyledir: 

  • Spor yaparken çantanın gözlerinden faydalanabilirsin 
  • Yolculuk sırasında valizinizde ayrı tuttuğunuz sürekli kullandığınız eşyaları koyabilirsiniz.   
  • Alışveriş esnasında ellerin dolu olduğu sırada kullanım kolaylığı sağlar.  
Erkek asker model bel çantaları
Erkek asker model bel çantaları

Bundan dolayı bel çantaları 2021 yılında da yükselen modayla beraber bu tarz çantaları seven kişilerin vazgeçemeyeceği çanta modelleri haline gelecektir. Geçmiş dönemlerde de insanlar bu çanta türünün verdiği rahatlığı benimsedikleri için sürekli kullanmışlardır.  

Klasik erkek bel çantası
Klasik erkek bel çantası

Bel Çanta Modelleri 

Bel çantaları hiç kuşkusuz kadınların son günlerde stillerini tamamlayan parçalardır. Özellikle spor giyinmeyi seviyorsanız bel çantaları sizler için ideal çantalardan olacaktır. Az yük taşıması ve gereksiz bir sürü eşyayı yanınıza almaktan sizi kurtaracak çanta modelidir. Genelde tüm kadınlar her şeyi acaba gerekli olur mu endişesiyle yanlarına almak istemektedirler. Bel çantaları az eşya aldığı için bir nevi bizleri bu alışkanlığımızdan da kurtarabilir. Birbirinden farklı kumaş, desen ve özelliklere sahip bel çantaları satışa sunulmuştur.  

Kadın omuz bel çantası modelleri
Kadın omuz bel çantası modelleri

Ağırlıklı olarak deri ve kadife kumaşa sahip bel çantaları revaçtadır. Sezonun öne çıkan renkleri arasından beyaz, hardal, haki, kiremit ve tabi ki klasik siyah rengi de yine sezonun öne çıkan bel çantası renklerindendir. Bu yıl özellikle belden ziyade omuza çapraz olarak kullanılması çok trenddir. Fakat geçmiş yıllarda beline takarak kullanan ileri yaşlardaki kişiler içinse bu moda yine belde devam edecektir. Aynı zamanda dış görünümüne özen gösteren kişiler için de bele takılan bir aksesuar gibi algılandığından rahatlıkla her türlü kıyafetlerle kombin oluşturulacak ve sizde, giydiğiniz kıyafete göre maskülen yada bohem hava yaratacaktır.  

Pembe şeffaf su geçirmez bel çantaları
Pembe şeffaf su geçirmez bel çantaları

Bel Çantası Fiyatları Nasıldır? 

Bel çantaları kumaş kalitesine ve tasarımlarına bağlı olarak değişmektedir. Fakat her insanın bütçesine uygun modellerde ve tasarımlarda bel çantalarını bulabilmek mümkündür. Gerek İnternet sitelerinden gerekse mağazalardan kolaylıkla aradığınız modelleri bulabilir ve markaların sezon sonu indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Elbette ki her markanın fiyat aralığı farklı olacaktır. İyi bir araştırmayla kendinize uygun bütçenizi yormayacak bel çantası modelini bulabilirsiniz.  

Bilinen markaların bel çantaları fiyatları biraz yüksek olabilir, ucuz replika modellerini de bulabilirsiniz. Biz orijinal çantaların fiyatlarını yazacağız.

Nike FC Omuz bel çantası 159 ₺

Nike FC Omuz bel çantası
Nike FC Omuz bel çantası

 

Puma prime time kadın bel çantası 209 ₺

Puma prime time kadın bel çantası
Puma prime time kadın bel çantası

 

Adidas çapraz askılı omuz bel çantası 199 ₺

Adidas çapraz askılı omuz bel çantası
Adidas çapraz askılı omuz bel çantası

PUMA X CHARLOTTE OLYMPIA Bel Çantası 329 ₺

PUMA X CHARLOTTE OLYMPIA Askılı Kadın Bel Çantası
PUMA X CHARLOTTE OLYMPIA Askılı Kadın Bel Çantası

Puma prime time kadın bel çantası 209 ₺

Puma prime time kadın bel çantası
Puma prime time kadın bel çantası

Nike FC Kadın Bel Çantası İndirimli 134 ₺

Nike FC Kadın Bel Çantası
Nike FC Kadın Bel Çantası

Nike FC Omuz Bel Çantası 159 ₺

Nike FC Omuz Bel Çantası
Nike FC Omuz Bel Çantası

 

Puma X Tabitha Simmons Kadın Bel Çantası 490 ₺

Puma X Tabitha Simmons Kadın Bel Çantası
Puma X Tabitha Simmons Kadın Bel Çantası

Sokak Stilinin Tamamlayıcısı Bel Çantaları  

Her insanın kendine ait bir giyim stili vardır. Bu stiller zaman içerisinde gerek ruh halimizden dolayı gerekse yeni trendlerin akımından dolayı değişikliğe uğrayabilirler. Kendi giyim alanımızda farklılık yaratmak isteyebiliriz. İşte böyle zamanlarda daha önce kullanmadığınız bir tarzın dışına çıkarak bel çantalarından yardım alabiliriz. Bel çantasının bu yıl revaçta olmasını fırsata dönüştürerek farklı şekilde kombinler yapabiliriz. Yürüyüş yaparak şehri gezerken yada alışveriş yaparken, eş dostla sinemaya giderken bel çantaları büyük rahatlık sağlayacaktır. İster çapraz omuza, isterseniz belinize takın elleri rahatlıkla kullanmanın keyfini yaşayın.  

Klasik Kadın Bel Çantası Modelleri
Klasik Kadın Bel Çantası Modelleri

Spor Yaparken Konforu Bel Çantasıyla Sağlayın 

Özellikle spor yapılan zamanlarda ister istemez yanımıza almamız gereken bir sürü eşya olabilir. Anahtarlıktan tutun da cep telefonumuz, cüzdanımız gibi olması gereken her türlü detayı yanımızda taşımak isteriz. Böyle zamanlarda bel çantalarının çok gözlü oluşu imdadımıza yetişen parçalardandır. Açık havada yapılan sporlarda eşyalar her zaman engel teşkil etmektedir. Bel çantalarının varlığı sayesinde tüm bu sıkıntıların önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda omzunuza çapraz taktığınız bel çantaları size ayrı bir şıklık katmakla beraber havanızı değiştirecektir.  

Spor su geçirmez omuz bel çanta modelleri
Spor su geçirmez omuz bel çanta modelleri

Turistik Gezilerin Kurtarıcı Parçası Bel Çantaları 

Genelde yurt içi seyahatlerinde olsun veya yurt dışı seyahatlerine çıktığımız zamanlar merak ettiğimiz bir şehri tam anlamıyla öğrenmek, kültürünü tanımak ve bol fotoğraf çekmek için yanımızda bize ağırlık yapacak eşyaları yada çantaları taşımak istemeyiz. Bu nedenle yıllarca spor sırt çantaları bize böyle zamanlarda eşlik ederken artık trend olmasıyla ve kullanım rahatlığı sağlaması açısından bel çantaları da böyle seyahatlerde kullanılmaya başlamıştır. Bel çantaları birtakım farklı özelliklerde olabilmektedir.

Kadın omuz ve bel çantaları
Kadın omuz ve bel çantaları

Kimi bel çantalarının birden fazla gözü ve telefon aparatı olmaktadır. İşte bu bel çanta modelleri özellikle turistik gezilerde çok kullanışlı olmakta adeta günün en kurtarıcı parçaları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla sizlerde böyle gezi turlarına çıkıp farklı kültürleri öğrenmeyi ve gezmeyi seviyorsanız bir adet bel çantası edinmenizde fayda vardır. Böyle turistik gezilerde sırt çantaları kaba durabiliyorken bel çantaları daha naif ve kibar olacaktır. Aynı zamanda sırtınızda bir ağırlık oluşturmayarak hareket kolaylığı sağlayacaktır.

Su geçirmez mavi bel çantası modelleri
Su geçirmez mavi bel çantası modelleri

“2023 Bel Çanta Modelleri Ve Fiyatları” üzerine bir yorum

Yorum yapın